عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

یک زن و شوهر عالی چگونه اند

رابطه زن و شوهر در روابط عاشقانه خلاصه نمیشود! باید تمامی مسولیت های زندگی را در نظر بگیرید.

یک زن و شوهر عالی چگونه اند

یک زن و شوهر عالی چگونه اند ؟ رضایت از جوانب مختلف ازدواج و رابطه زناشویی چقدر اهمیت دارد؟ روابط زناشویی تا چه حد مهم است؟ برای اینکه یک زن و شوهر بینظیر باشیم چه کنیم؟

یک ازدواج موفق ازدواجی نیس که در آن مدام برای هم کادو بخریم و باهم به شام های رمانتیک در بهترین رستوران شهر برویم. زندگی مشترک در بوسه ها و گفتن کلمات عاشقانه خلاصه نمیشود.

برای داشتن یک رابطه عاشقانه موفق پیش از هرچیز باید مسولیت های زنانه و مردانه خود را بشناسیم. برای انجام بی نقص آنها تلاش کنیم. و هدفمان ز زندگی مشترک را دنبال کنیم. آن زمان است که حرفهای عاشقانه و گل و کادو خریدن معنا پیدا میکند.

رضایت از جوانب مختلف ازدواج و رابطه زناشویی

رضایت از جوانب مختلف ازدواج بسیار اهمیت دارد. شاید ب خودتان بگویید که خب هیچ زندگی بدون ایراد نیست. بله کاملا درست است. هیچ زندگی بدون مشکلی وجود ندارد. اما رضایت یعنی در کل زندگی را برای خود نکته مثبتی در نظر بگیرید.

اگر درکل از روابط زناشویی خود راضی نیستید باید بدانید که شما در رابطه زن و شوهری سالمی نیستید. در یک رابطه عاشقانه سالم شما اکثر اوقات از زندگی خود راضی هستید به پیشرفت در زندگی خود فکر میکنید و سعی میکنید هر روز را بهتر از دیروز برای شریک زندگیتان بسازید.

یک زن و شوهر عالی چگونه اند
یک زن و شوهر عالی چگونه اند

آیا به پیشرفت و رسیدن به نقاط بهتر فکر میکنید

در یک رابطه عاطفی که ازدواج پیچیده ترین آنهاست باید هدف وجود داشته باشد. هردو طرف برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند و باهم قدمهای موفقشان را جشن بگیرند. پس یک زن وشوهر عالی باید هدف داشته باشند.

این هدف برای هر زوج متفاوت است.برای برخی افراد هدف یعنی پولدار شدن، برای بعضی هدف در زندگی یعنی خواندن کتابهای متعدد. برخی موفقیت را در پیشرفت تحصیلی میدانند. برخی افراد موفقیت را در خریدن خانه بهتر میدانند. و حتی هدف برای برخی زوجین بچه دار شدن است.

ماهیت هدف مهم نیست! مهم این است که این هدف را با همسر خود دنبال کنید. و به آن فکر کنید. در یک رابطه سالم شما دائم به جلو رفتن و بهتر شدن فکر میکنید. اما اگر در رابطه ناسالمی باشید، آنقدر درگیر مشکلات هستید که هدفی برای این ازدواج باقی نمیماند. هدفتان میشود فقط دعوا نکردن و نجات خود از مخمصه های زندگی.

پس برای اینکه یک زن و شوهر ایده آل و موفق باشید برای خودتان هدف داشته باشید. و کل زندگی را بر اساس آن هدف بیان کنید.

آیا به فکر ساختن روزهای بهتر برای شریک زندگیتان هستید

اینکه به زندگی شریک زندگیتان چه حسی دارید بسیار اهمیت دارد. اگر در رابطه تان سعی نمیکنید طرف مقابل را خوشحال کنید،اگر نمیخواهید زندگی او را بهتر کنید. و برایتان مهم نیست که او حس بهتری در رابطه تان داشته باشد لازم است درباره ی این زندگی مشترک فکر کنید.

یک زن و شوهر عالی به گونه ای هستند که هریک برای ساختن روزهای بهتر برای دیگری تلاش میکند. مدام به یکدیگر گوشزد میکنند که وجود دیگری برایشان چقدر مهم است. و چقدر به وجود دیگری نیاز دارند.

برای اینکه بدانید یک زن و شوهر عالی چگونه اند این نکته را فراموش نکنید که در یک رابطه عاشقانه موفق هیچ یک از افراد خودش را فدا نمیکند. اما هردو برای خوشحال کردن دیگری تلاش میکنند. خودخواه بودن در یک ازدواج موفق معنا ندارد.

برای داشتن زندگی مشترک موفق چکار کنیم؟

برای داشتن زندگی مشترک و اینکه بدانید یک زن و شوهر عالی چگونه اند نکات زیر را بخوانید.

تعادل داشته باشید: در رابطه عاشقانه تان دیگری را با غر زدن های بی مورد خسته نکنید. داشتن اختلافات در هر رابطه ای طبیعی است. پس اختلافات جزئی را نادیده بگیرید. برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

سخت گیر نباشید: در موارد مختلف ممکن است از موضوعات مختلف رنجیده خاطر شوید. این ناراحتی ها را بست ندهید و سعی نکنید مدام دیگری را سرزنش کنید.

گیر ندهید: گیر ندهید. اگر از موضوعی ناراحت هستید، سعی کنید منطقی دیگری را در جریان قرار دهید. و سپس فرصتی به او دهید تا خواسته ی شما را براورده کند.

در زندگی مشترک عاشق باشید

نسبت به هم مشتاق باشید: نسبت به هم مشتاق باشید. برای دیدن هم وقت بگذارید. حتی اگر سالهاست ازدواج کرده اید و باهم زندگی میکنید گفتن جملات عاشقانه را فراموش نکنید.

لمس کردن را فرامش نکنید: برای انتقال احساسات و ترشح هورمون های آرامش، لمس کردن پوست همسرتان را فراموش نکنید. نوازش کردن و رفتارهای عاشقانه و روابط جنسی میتوانند پیش زمینه ای برای تبدیل شدن به یک زن و شوهر ایده آل باشد.

قوانین رابطه تان را زیر پا نگذارید: هر قرار و مداری که باهم گذاشته اید چه به نفع شما باشد و چه نباشد. جزو قوانین رابطه تان است و شما باید به آن پایبند باشید. خیانت کردن فقط رابطه با مرد یا زنی به جز همسرتان نیست. زیرپا گذاشتن قوانین زندگیتان یعنی خیانت.

سازش کنید: سازش کردن یکی از اصول اساسی رابطه است. بدون سازش و مصالحه هرگز نمیتوان یک زن و شوهر عالی بود. پس با شرایط سخت تا حدی که به خودتان آسب نرسد سازش کنید.

یکدیگر را بشناسید: اگر خودتان و دیگری را به خوبی بشناسید متوجه میشوید که هم شما و هم طرف مقابل دارای خلاء های روحی و اخلاقی هستید که باید برطرف شوند. و هریک از شما به گونه ای باید دیگری را تحمل کند. پس یکدیگر را بشناسید و سعی کنید با این اختلافات احتمالی در رفتارهایتان کنار بیایید.

یک زن و شوهر عالی چگونه اند
یک زن و شوهر عالی چگونه اند

مسولیت های زن و شوهر

هریک از زن و شوهر نسبت به زندگی مشترک و ازدواجشان دارای مسولیت هایی هستند. به عنوان زن وظایفتان را بشناسید. و به عنوان مرد به مسولیتهایتان عمل کنید. یک زن و شوهر عالی میدانند چگونه مسولیت های زن و شوهری خود را اجرا کنند.

به عنوان زن مسولیت هایتان را بشناسید

یک زن وظیفه دارند شوهرش را همان گونه که هست بپذیرد. و به او حس قدرت بدهد.داشتن احساس قدرت و توانمندی در یک زندگی مشترک بسیار اهمیت دارد. مردان دوست دارند مستقل باشند. پس اگر میخواهید یک زوج موفق باشید یاد بگیرید به استقلال و توانمندی های شوهرتان اهمیت بدهید.

مردان دوست ندارند کنترل شوند. اما در حقیقت ذاتا نیاز دارند که کنترل شوند. چرا که ذهن ساده آنها نمیتواند مسائل را همه جانبه نگاه کند. پس یک زن باید مردان را کنترل کند اما غیر مستقیم. سیاستمدار باشید و مهارتهای همسرداری را بیاموزید.

به عنوان مرد مسولیتهایتان را بشناسید

یک مرد باید زن را تحسین کند. برای او ارزش قائل شود و او را دوست داشته باشد. دوست داشته شدن یکی از نیازهای اساسی زنان است. اگر میخواهید زنان را عاشق کنید کافیست او را دوست داشته باشید و در هر شرایطی تحسین کنید.

هرگز مستقیم از او انتقاد نکنید. و از زن دیگری در مقابل او تعریف نکنید. او را در اولویت زندگیتان قرار دهید. بی مناسبت برای او کادو بخرید. بدون توقع عاشقش باشید تا ببینید برایتان جانش را هم فدا میکند. زنان دوست دارند مورد قدردانی مردشان قرار بگیرند.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛ 

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید