شکست عشقی

چرا عشقم رفت

میخوای بدونی چرا عشقت تنهات گذاشت و الان باید چیکار کنی؟

چرا عشقم رفت

چرا عشقم رفت سوال تمام دختران و پسرانی است که در یک رابطه عاطفی دچار شکست عشقی میشوند. برای اینکه جواب سوال چرا عشقم رفت را پیدا کنید بهتر است ابتدا به رابطه خود نگاهی بیاندازید.

دلایل از دست دادن عشق و شکست عشقی را در مشکلات رابطه تان پیدا کنید. به بررسی رفتار های اشتباه خودتان و رفتار های اشتباه طرف مقابل در رابطه بپردزید.

اگر عشقت رفته و فکر میکنی قبلا در رابطه سالمی تبوده اید،بهتر است به رابطه تان پایان دهید. راههای صحیح پایان دادن به رابطه و فراموشی عشق اول، و یا راههای برگرداندن عشق را  را در ادامه برایتان در سربرگ تازه آورده ایم.

دلایل از دست دادن عشق

معمولا کسانی که عشق خود را از دست میدهند پس از شکست عشقی مراحل مختلفی را میگذرانند. یکی از این مراحل پیدا کردن دلیل جدایی است. فرد در این مرحله به شدت به دنبال دلایل از دست دادن عشق هستند و مدام از خود میپرسند چرا عشقم رفت؟

در پاسخ به این سوالها باید بگوییم در روابط عاطفی هیچ چیز بی مقدمه تمام نمیشود. و رفتار های اشتباه مثل داشتن رفتار مادرانه باعث این جدایی میشود. در تست سنجش احتمال بازگشت به رابطه شرکت کنید.

0%

خانم هستید یا آقا؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

چند ساله هستید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

با طرف مقابل چند سال فاصله سنی دارید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

چه مدت با طرف مقابل در رابطه بوده اید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

رابطه شما با عشق سابقتان در چه حدی بوده است؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

چه مدت از قطع شدن ارتباط شما میگذرد؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

علت تمام شدن رابطه تان چه بوده است؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

از زمان قطع ارتباط تا الان با او در ارتباط بوده اید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

آیا شما یا عشق قبلی تان وارد رابطه جدیدی شده اید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

در رابطه ی شما آرامش وجود داشت؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

آیا در هنگام رابطه تان یکی از شما دچار احساس خشم یا انتقام شدید شده است؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

از اینکه رابطه سالمی داشته اید و او فرد مناسب شما بوده است مطمئنید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

آزمون سنجش احتمال بازگشت به رابطه
رابطه ناسالمی که برگشتن آن مضر است
رابطه شما یک رابطه تمام شده است. به نظر میرسد ازتباط شما از اول هم نا درست بوده است. در رابطه شما هیچ آرامش و تفاهمی وجود نداشته است. این دوست داشتن یک دوست داشتن یک طرفه بوده و از دست دادن این ارتباط تماما به نفع شما است. اگر با این وجود بازهم علاقه دارید به رابطه ناسالم گذشته برگردید بهتره با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید تا در این زمینه شما رو راهنمایی کنند.
نیاز به داشتن اطلاعات دقیق تر
در پاسخهایی که به سوالات تست احتمال بازگشت دادید، موارد شک برانگیزی دیده میشود. مثلا اینکه به شما میگوید دیگر مایل به صحبت با شما نیست اما بازهم بعد از مدتی ناپدید شدن شما، شروع به برقراری ارتباط میکند! شاید کمبور های روانشناختی موجب این رفتار طرف مقابلتان باشد! شاید هم واقعا به شما علاقه دارد ولی بنا به دلایلی که شما آنها را نمیدانید مجبور به قطع ارتبا شده است! به همین دلیل نیاز است بیشتر درباره ی شرایط ارتباطتان در گذشته و الان بدانیم. بی مشاوران ما در ارتباط باشید.
دیدار دوباره به زودی اتفاق می افتد
نگران نباشید این قطع ارتباط یک واکنش عصبی است. و به زودی میتوانید عشق خو را دوباره در آغوش بگیرید. البته به شرطی که قدم های صحیحی در این مسیر بردارید. و از انجام اشتباهات در این دوران قطع ارتباط جلوگیری کنید. درباره ی این اشتباهات در مقالات دیگر سایت ما بخوانید و در صورت نیاز با مشاوران ما از طریق واتساپ در تماس باشید.

رفتار اشتباه در رابطه

یکی از رفتار های اشتباه در رابطه کمالگرایی و در نتیجه مقایسه است. کمالگرایی یعنی انتظار برترین بودن. هر انسانی دارای کاستی هایی است. این کاستی ها ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

یکی زودجش است. و دیگری خسیس است. ممکن است همسر شما شوخ طبع اما خسیس باشد. و پارتنر دوستتان جدی اما دست و دلباز باشد. پس هیچ انسانی را نمیتوانید کامل بیابید. همانطور .ه خود شما هم کامل نیستید.

افراد کمالگرا به علت علاقه ای که به بی نقص بودن در همه جوانب دارند، بعد از شروع رابطه به آنچه که دارند راضی نمیشوند. و مرتب به مقایسه خودشان با دیگری میپردازند. این باعث سرد شدن خودشان و یا طرف مقابل میشود.

حتی این کمالگرایی و مقایسه ممکن است در نهایت به خیانت نیز منجر شود. اینگونه افراد هرگز نمیتوانند عاشق واقعی باشند.(تست عشق واقعی)

رفتار مادرانه چیست

یکی از بزرگترین رفتار های اشتباه زنان در رابطه مسولیت پذیری مادرانه است. معمولا دختر ها در دوران کودکی یا نوجوانی با انجام رفتار های مادرانه توسط پدر و مادر خود تشویق میشوند.

و به همین دلیل در سنین بزرگسالی ودر یک رابطه عاشقانه نیز این رفتار مادرانه را برای تایید شدن در پیش میگیرند. این یکی از بزرگترین اشتباهات زنان است. برای نگه داشتن مرد کنار خودتان باید مهارت های همسر داری را بلد باشید.

رفتار مادرانه یعنی شما به همسر یا دوست پسرتان اجازه تصمیم گیری نمیدهید.مدام برایش کارهایش را انجام میدهید و مراقب او هستید. مثلا برایش لباس هایش را مرتب میکنید.

مثلا وقتی کاری را درست انجام نمیدهد او را سرزنش میکنید. و فکر میکنید او خودش توانایی انجام این کار را ندارد. مثلا اگر دارد با آتش کار میکند شما مدام به او تذکر میدهید که مراقب باشد دستش نسوزد!

عاشق باشید. درست است که نگران سلامت عشقتان هستید. اما فراموش نکنید او نیز یک مرد بالغ است پس میداند که آتش خطرنام است یا جای لباس داخل کمد است! نیازی نیست انقدر نگران باشید.

رفتار مادرانه در ابتدا بسیار عاشقانه به نظر میرسد. اما بعد از مدتی مشکلاتی را به همراه دارد.مشکلات رفتار مادرانه به دو دسته تقسیم میشوند اول آنکه اگر مرد مغرور باشد، پارتنر شما از شما دور میشود.

چون ایراد های مدام شما، اجازه ندادن به او برای تصمیم گیری و مراقبت های دائمی شما به شخصیت او ضربه میزند. و در حالت دوم رفتار مادرانه باعث افتادن بار مسئولیت تمام رابطه بر دوش شما میشود.

وقتی چند بار تمامی مسولیت ها را به دوش کشیدید، بار بعدی او خودش هم دیگر برای کمک داوطلب نمیشود. هیچکس از بدون تلاش انجام شدن تمام کارها بدش نمی آید.

چرا عشقم رفت
چرا عشقم رفت

به رفتار طرف مقابلتان دقت کنید

اگر فکر میکنید در رابطه تمام شده تان شما کار اشتباه و رفتار اشتباهی نداشته اید. پس برای پاسخ به سوال چرا عشقم رفت به بررسی رفتار های طرف مقابل بپردازید.

یک از مشکلاتی که ممکن است باعث رفتن عشقتان شود، خیانت است. مشکل دیگری که ممکن است وجود داشته باشد، متناسب نبودن اخلاق های فردی (نداشتن تفاهم) شما و مرد یا زن مورد علاقه تان بوده است.

خیانت

خیانت یکی از شایع ترین دلایل تمام شدن یک رابطه است. خیانت مخصوص مردان نیست. حتی زنان نیز میتوانند خیانت کنند. اگر میخواهید بدانید چرا عشقم رفت به دنبال نشانه های خیانت در طرف مقابل بگردید.

خیانت مخصوص به جا یا حالت خاصی نیست. هرگونه عدم تعهد به رابطه خیانت محسوب میشود. خواه این عدم تعهد داشتن ارتباط پنهانی با جنس مخالف باشد. و خواه انجام کاری باشد که به شما متعهد شده است آنرا انجام ندهد. مانند سیگار کشیدن!

حال اگر نمیدانید چرا عشقم رفت . برای اینکه بفهمید آیا دلیل رفتن عشقتان خیانت بوده است یا نه،به دنبال نشانه های زیر در رفتار های اخیرش بگردید.

  • بی تفاوتی و بی اهمیتی به موضوعات مختلف در رابطه تان. مثلا اگر قبلا بسیار برایش مهم بود که هرروز شما را ببیند و مناسبتها حتما برایتان کادو بخرد. اما اخیرا به این موضوع ها بی اهمیت شده است.
  • اگر زندگی جنسی بین شما تغییر کرده است. بی میل به رابطه است و از برقراری ارتباط نزدیک با شما میپرهیزد.
  • افزایش پرخاشگری. دفعات عصبانیتش زیاد تر شده و شدت آن افزایش یافته. به گونه ای که مسائل بی اهمیت باعث دعواهای شدید بشوند.
  • دوستی با فرد جدید . حتی اگر این دوست جدید جنس موافق او باشد. بازهم میتواند بر شریکتان تاثیر منفی داشته باشد. رفیق ناباب را جدی بگیرید.
  • مشغول بودن با فضای مجازی. اگر اخیرا بیشتر از حالت معمول به سراغ تلفن همراه و شبکه های اجتماعی میرود. و ضمنا سعی میکند این موضوع را انکار کند و عادی جلوه دهد. مثلا اگر به او بگویید همش سرت توی گوشیته بگه همین الان برش داشتم. یا مثلا حوصله ام سررفته و تفریح دیگری ندارم.
  • افزایش استقلال و خود کامگی. رفت و آمدهای تنهایی. خرید کردن بیش از حد برای خود. آرایش بیشتر در مواقع خاص

متناسب نبودن اخلاق های فردی

هر دو فردی که میخواهند با یکدیگر ازدواج موفقی داشته باشند، لازم است دارای ویژگی های فردی متناسب با یکدیگر داشته باشند. داشتن ویژگی های فردی متناسب درواقع یعنی همان تفاهم.

این نکته را هرگز فراموش نکنید. تفاهم به معنی هم نظر بودن در تمامی زمینه ها و نداشتن اختلاف نیست. بلکه تفاهم داشتن به معنی داشتن توانایی برای کنار آمدن با یکدیگر است.

در زندگی مشترک و یا روابط بلند مدت بزرگترین مشکل نداشتن توانایی کنار آمدن است. فرض کنید شما ملاک های اولیه ازدواج موفق را با پارتنرتان دارید. و با او در زندگی مشترک هستید.

اما در این میان با یک اختلاف نظر جزیی مواجه میشوید. مثلا چه زمانی عروسی بگیریم. در این مورد اگر نتوانید به یک نظر مشترک برسید. یعنی شما با یکدیگر تفاهم ندارید.

تفاهم بر خلاف باور عموم، همیشه موافق بودن و هم نظر بودن باهم نیست. بلکه توانایی رسیدن به نظر مشترک به گونه ای که هر دو طرف راضی باشند است. پس هرگز به دنبال یک رابطه صد در صد مثبت نباشید.

چرا عشقم رفت
چرا عشقم رفت

راههای صحیح پایان دادن رابطه

پایان دادن به یک رابطه عاطفی دو مرحله دارد. اول از همه تصمیم گرفتن. تصمیم گیری برای پایان دادن به رابطه بسیار مهم است. و مرحله دوم قطع کردن ارتباط است.

تصمیم گیری برای پایان دادن به رابطه

برای اینکه بتوانیدتصمیم صحیح و قاطع بگیرید لازم است به دلیل اینکه تمام شدن رابطه تان فکر کنید. تمام روزهای سختی را که کشیدید به خاطر بیاورید. حتی بهتر است این خاطرات تلخ را بنویسید و مدام جلوی چشمتان باشد.

به ناراحتی هایی که با او و بخاطر وجود او در زندگیتان تجربه کردید فکر کنید. درباره ی بدی های رابطه تان با دیگران صحبت کنید. درباره ی خیانت هایی که کرده بود. درباره ی تمام ناراحتی هایی که دوست پسر سابقتان به شما کرده بود.

بر کل رابطه تمرکز کنید. قطعا در همه روابط روز های خوب و بد وجود دارد.اما در رابطه ناسالم شما روزهای بد و ناراحت کننده بیشتر از روزهای خوب بوده است. پس بهتر است به این رابطه سرتاسر سختی برنگردید.

فراموش نکنید که بعد از اینکه تصمیم قطعی را برای تمام شدن رابطه تان گرفتید باید این تصمیم با دیگران و به خصوص مرد مورد علاقه تان، اگر هنوز هم با او در ارتباط هستید، درمیان بگذارید.

اگر هنوز هم فکر میکنید میتوانید در کنار مرد مورد علاقه تان باشید و از زندگی لذت ببرید میتوانید درباره ی راههای برگرداندن مرد به رابطه بخوانید.

قطع ارتباط بعد از رفتن عشق

برای قطع ارتباط با عشقتان بعد از اینکه فهمیدید چرا عشقم رفت، بهتر است تمامی راههای ارتباطی خود را با او قطع کنید. یک رابطه تمام شده رابطه ای است که هیچ اثری از وجود آن فرد در زندگی شما نباشد.

برای اینکه جای خالی دوست پسرتان را حس نکنید، دوستان جدید پیدا کنید. با آنها رفت و امد کنید. با آنها درباره ی مشکلات و بدی های رابطه تان صحبت کنید. در طول روز بیشتر به خودتان اهمیت دهید.

اهمیت دادن به خودتان بعد از قطع ارتباط با عقشقتان امرضروری است. اگر پاسخ سوال چرا عشقم رفت را هنوز هم پیدا نکرده اید، میتوانید از مشاوران ما در سربرگ تازه تماس بگیرید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید