عاشق کردن و ازدواج

چالش های زندگی مشترک

برای آشنایی و مواجهه صحیح با چالش های ازدواج بخوانید

چالش های زندگی مشترک

زندگی مشترک حتی اگر با ویژگی های یک ازدواج موفق و ایده آل صورت گرفته باشد، قطعا بدون چالش نخواهد بود. بنابراین برای اینکه بتوانید زندگی مشترک را به بهترین شکل تجربه کنید لازم است با چالش های زندگی مشترک آشنا باشید.

رفتار های پر خطر در زندگی مشترک که ممکن است به جدایی منجر شود را بدانید و از انجام آنها جلوگیری کنید. در سربرگ تازه میتوانید با چالش های زندگی مشترک را در ادامه بخوانید. و زندگی مشترک بهتری را تجربه کنید.

ویژگی های یک ازدواج موفق

پیش از این درباره ی ویژگی های ازدواج موفق صحبت کردیم. در ادامه خلاصه ای از این ویژگی ها را برای شما توضیح داده ایم. یکی از ویژگی های ازدواج موفق داشتن صمیمیت است.

دیگر ویژگی مهمی که برای داشتن یک زندگی مشترک مهم است، داشتن همدلی و اعتماد است. این دو موضوع پایه های یک ازدواج و زندگی مشترک را شکل میدهند.

در صورت عدم وجوداین ویژگی ها و آشنایی ناکافی با چالش های زندگی مشترک ممکن است با خیانت یا از دست دادن عشقتان  مواجه شوید.

صمیمیت

داشتن صمیمیت یعنی اینکه شما باید در یک زندگی مشترک موفق بهترین دوست همسرتان باشید. برای یکدیگر وقت بگذارید. و هیچ یک از شما دیگری را در زندگی مشترک کنترل نکند.

کنترلگری یکی از چالش های زندگی مشترک است. در این مشکل زوجین به واسطه ازدواج و نام زن و شوهری که بر آنها قرار گرفته است خیال میکنند اجازه دارند برای هم تعیین تکلیف کنند یا دیگری را محدود کنند.

این موضوع بخاطر نداشتن اعتماد به طرف مقابل و یا حس پدر بودن یا مادر بودن است. گاهی افراد به دلیل علاقه زیاد به طرف مقابل خیال میکنند که مانند فرزندشان باید مرقب دیگری باشند. اما این اشتباه بزرگی است که ممکن است به جدایی منجر شود.

چالش های زندگی مشترک
چالش های زندگی مشترک

همدلی و اعتماد

همدلی و اعتماد مانند یک چرخه عمل مکنند. هرچه همدلی بیشتر باشد، اعتماد بین شما افزایش پیدا میکند. و هرچه اعتماد بیشتری به طرف مقابل داشته باشید، همدلی شما بیشتر خواهد بود.

همدلی یعنی دیگری بتواند بدون هیچ قضاوتی با شما درباره ی همه یز صحبت کند. یا به اصطلاح پیش شما بلند بلند فکر کند. به همین علت است که میگویند نباید هیچ چیز را از همسر خود پنهان داشته باشید. چون ار نتواندی همه چیز را به او بگویید هرگز همدلی را در ازدواجتان تجربه نخواهید کرد.

اعتماد در جامعه ما معنی اصلی خود را از دست داده است. و بسیاری خیال میکنند اعتماد فقط این است که بدانیم همسرمان با کس دیگری رابطه ندارد. در حالی که اعتماد یعنی بتوانید یک عمر بدون هیچ ترسی در کنار همسرتان زندگی کنید. پالش های زندگی مشترک همه از بی اعتمادی و عدم همدلی سرچشمه میگیرند.

رفتار های پر خطر در زندگی مشترک

در ادامه چند نمونه از رفتار های پر خطر را در زندگی مشترک بررسی خواهیم کرد. برخی از این رفتار ها عبارتند از :

  • خود شیفتگی
  • از خود گذشتگی بیش از اندازه
  • نداشتن شناخت کافی درباره ی طرف مقابل

خود شیفتگی

برای خواندن درباره ی بیماری خود شیفتگی و راههای درمان آن میتوانید به مقاله مربوط به این اختلال شخصیت مراجعه کنید. اما درباره ی ویژگی های این اختلال باید بدانید که غرور بیش از اندازه، علاقه شدید به تعریف و تمجید و تمایل به تحقیر کردن دیگران از نشانه های این اختلال است.

داشتن شخصیت خودشیفته در زندگی مشترک میتواند طرف مقابل را دچار سرخوردگی و عدم اعتماد بنفس کند. بنابراین باید این موضوع را در سوالات پیش از ازدواج بررسی کنید.

از خود گذشتگی بیش از اندازه

برخی افراد به دلیل علاقه زیادشان به طرف مقابل و زندگی مشترکشان، سعی میکنند همیشه زندگی بر وفق مراد دیگری باشد. و از همه خواسته هایشان برای او میگذرند. اما این یکی از بزرگترین اشتباهات در زندگی مشترک است.

از خود گذشتن و گذشتن از خواسته ها بیش از اندازه موجب بد عاد شدن طرف مقابل میشود. این باعث میشود او شما را به عنوان یک شریک زندگی که حق نظر دادن دارد به حساب نیاورد. و این یعنی زندگی مشترک بی مشورت در مورد مسائل که یک رابطه بیمار را بوجود می آورد.

نداشتن شناخت کافی

درست است که گاهی وقت ها افراد با ازدواج سنتی ازدواج میکنند و شناخت چندانی درباره ی طرف مقابل ندارند، اما جلسات خواستگاری بهترین زمان برای پرسیدن سوالات قبل از ازدواج و اطمینان از هم مسیر بودن شما و همسرتان است.

در موضوع ازدواج با دوست پسر بحث کمی متفاوت است و بخاطر شناختی که پیش از ازدواج از هم داشته اند ممکن است راحت تر بتوانند باهم کنار بیایند.  هرچند در برخیدوستی های ناسالم و بی هدف این شناخت نیز آنطور که باید اتفاق نمی افتد. و بعد از فروکش کردن عشق آتشین دوران دوستی همه چیز بهم میریزد.

چطور زندگی مشترک بهتری را تجربه کنیم؟

پیش از هرچیز باید بگوییم که یا اطلاعات روانشناسیتان را درباره ی عشق و ازدواج با مرد مورد علاقه با استفاده از کتب مرتبط بالا ببرید. و یا اینکه از روانشناسان مجرب کمک بگیرید. در غیر این صورت میتوانید با خواندن مطالب موجود در سربرگ تازه در باره ی ازدواج زندگی بهتری را تجربه کنید.

چالش های زندگی مشترک
چالش های زندگی مشترک

اطلاعات روانشناسیتان را افزایش دهید

برای افزایش اطلاعات روانشناسی هم میتوانید از کتاب های مرتبط بهره بگیرید و هم از شبکه های مجازی برای این کار استفاده کنید. هرچند بسیاری از مدعیان روانشناسی در شبکه های مجازی نمیتوانند اطلاعات صحیحی برای شناخت چالش های زندگی مشترک و تقویت و بهبود زندگی مشترکتان به شما ارائه دهند.

اما با انجام تحقیقات کافی،با استفاده از مطالب معتبر روانشناسی سربرگ تازه و یا استفاده از اینستاگرام سربرگ تازه میتوانید برای داشتن زندگی مشترک بهتر تلاش کنید.

از روانشناسان مجرب کمک بگیرید

این روز ها دسترسی به روانشناس، مشاوره آنلاین و با قیمت مناسب اصلا کار سختی نیست. کافی است صفحع موبایل خود را باز کنید تا خیلی از تبلیغات مشاوره آنلاین و غیر حضوری ا در اختیار داشته باشید.

اماهرگز فراموش نکنید که باید یک روانشناس معتمد را انتخاب کنید. تمامی ابعاد زندگی شخصی، زندگی مشترک و ابعاد شخصیتی خود و همسرتان را با او در میان بگذارید.  در این صورت میتوانید با چالش های زندگی مشترک با آرامش و حرفه ای برخورد کنید.

از قابل اعتماد بودن روانشناس مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید!

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛ 

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید