عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

ویژگی های ازدواج موفق

آیا رابطه موفقی دارید؟ راه های موفق شدن در ازدواج چیست

ویژگی های ازدواج موفق

ویژگی های ازدواج موفق را از نظر روانشناسی میتوان بررسی کرد. یکی از ویژگی های ازدواج موفق حس امنیت در ازدواج است. یکی دیگر از ویژگی های ازدواج موفق داشتن آرامش در رابطه است.

داشتن آرامش را میتوان به رضایت از زندگی و مرور خوشی ها در حالت ناراحتی است. یکی دیگر از ویژگی های رابطه موفق اولویت زندگی دیگری بودن است. در ادامه در سربرگ تازه درباره ی ویژگی های ازدواج موفق توضیح خواهیم داد.

حس امنیت در رابطه

حس امنیت در رابطه به معنی خود واقعی بودن است. همانطور که در قبلا درباره ی تکنیک های صحیح جذب مردان در رابطه گفته شد، از ابتدا برای عاشق کردن مردان و داشتن رابطه و ازدواج موفق نشان دادن خود واقعی بسیار مهم است.

یکی دیگر از ویژگی های ازدواج موفق و نشانه های داشتن حس امنیت در رابطه وجود احترام متقابل در میان شما و همسرتان است. گاهی نداشتن این حس امنیت موجب خیانت یکی از طرفین میشود.

برای بازگشت معشوق و عاشق کردن دوباره ی مرد مورد علاقه تان نیز میتوانید از راه حلهای روانشناسی که در مقالات سربرگ تازه به آن اشاره کرده ایم استفاده کنید.

ویژگی های ازدواج موفق
ویژگی های ازدواج موفق

خود واقعی بودن

همانطور که در مقاله های مربوط به راههای جذب مردان گفته شد باید برای جذب مرد مورد علاقه تان خود واقعیتان را نشان دهید. چرا که پس از ازدواج  شخصیت واقعی هر کس نمایان میشود.

مثلا برخی خانم ها قبل از ازدواج با مرد مورد علاقه شان در انجام کارهایشان، ظاهر، آرایش کردن و … حساسیت به خرج میدهند. و به اصطلاح کلاس میگذارند. و مرد پس از ازدواج با حقیقت آن زن مواجه میشود. و شاید این همان دختری که به دنبالش بود نباشد.

پس بهتر است تظاهر را کنار بگذارید. از همان ابتدا آنچه هستید را نمایش دهید. به علاوه در طول رابطه تان باید بتوانید نظرتان را بدون ترس بیان کنید. بتوانید آنچه را که میخواهید انجام دهید و از انجام آنچه نمیخواهید سر باز زنید.

حال اگر در ازدواجتان آنقدر حس امنیت ندارید که بتوانید خود واقعیتان باشید، و بدون هیچ دروغ و ریایی شخصیت واقعیتان را نشان دهید بهتر است کمی محتاط باشید.و برای داشتن ازدواجی موفق به علت این مشکل پی ببرید

اگر در ازدواجتان با همیسرتان مانند دو دوست رفتار میکنید و هردوی شما میتوانید خود واقعی تان باشید، شما ازدواج موفقی دارید.

وجود احترام متقابل

وجود احترام متقابل به معنای وجود محبت به صورتی است که یکی از دیگری نترسد یا حساب نبرد. هردو با تعامل زندگی را پیش ببرند. مرد و زن باید یک زندگی را مدیریت کنند.

در یک رابطه اختلاف نظر طبیعی است اما این اختلاف نظر نباید موجب بی احترامی میان زن و شوهر شود. از ویژگی های ازدواج موفق آن است که در هنگام اختلاف نظر ها و ناراحتی ها بی احترامی و بی ادبی بوجود نیاید.

بی احترامی به یکدیگر یکی از عوامل مهم در شکست عشقی و طلاق است. پس بهتر است قوانین رابطه را به گونه تنظیم کنید که در مشکلات و دعوا ها هیچکس حق بی احترامی و خشونت کلامی یا فیزیکی را نداشته باشد

اختلافات باید با آرامش و همدلی حل شود. پس اگر ازدواجتان به گونه ای است که هنگام دعوا یا بحث الفاظ رکیک یا بی احترامی بین شما صورت میگیرد ، بهتر است ازمشاوره آنلاین برای داشتن یک ازدواج موفق کمک بگیرید.

داشتن آرامش در رابطه

داشتن آرامش در رابطه به معنای رضایت از زندگی و مرور خاطرات خوب با یکدیگر است. اگر میخواهید در رابطه آرامش داشته باشید باید بدانید که هیچ چیز نمیتواند بهترین حالت باشد.

پس سعی کنید هرروز رابطه بهتری را تجربه کنید. نیاز نیست شما و همسرتان بهترین زوج روی زمین باشید. همین که آرامش داشته باشید و سعی کنید با یکدیگر روزهای زیباتری را بسازید کافیست.

داشتن آرامش در رابطه بر هر چیز دیگری اعم از مادیات و ظواهر اهمیت دارد. برخلاف باور برخی از زنان که فکر میکنند ظاهر مرد و پولدار بودن او بسیار مهم تر از اخلاق است. بدانید که زندگی با پول و بدون آرامش و رضایت از زندگی هیچ معنایی ندارد.

شاید در ابتدا یکی از ویژگی های ازدواج موفق پول باشد، اما ظواهر دنیایی تمام شدنی هستند و شکا روزی از پول خسته میشوید. اما اگر بر اخلاق و آرامش روانی و عشق لایتناهی در ازدواج تمرکز کنید، هرگز به انتهای آن نمیرسید و میتوانید زندگی موفقی را تجربه کنید.

ویژگی های ازدواج موفق
ویژگی های ازدواج موفق

رضایت از زندگی

رضایت از زندگی، از ویژگی های ازدواج موفق است. برای رضایت از زندگی لازم نیست همه چیز در بهترین حالت خود باشد و هیچ اختلافی میان شما و همسرتان نباشد.

وجود اختلاف حتی در میان دو خواهر از جنس هم و با وجود یک فرهنگ و تربیت نیز وجود دارد. پس وجود اختلافات نباید مایه نارضایتی شما از زندگیتان شود. بلکه رضایت یعنی شما حتی در زمان ناراحتی نیز به بهتر شدن زندگیتان فکر کنید و از زندگی پشیمان نباشید.

برخی زنان فکر میکنند رضایت از زندگی یعنی وجود نداشتن هیچ اختلافی. و بسیار آرمان گرایانه به زندگی فکر میکنند. اما این اصلا درست نیست. هرکس در زندگی خود با فراز و نشیب هایی مواجه میشود.

ویژگی ازدواج موفق یعنی زندگی با نیمه گمشده تان را به هرچیزی ترجیح دهید. و عاشق همسرتان باشید. عشق باعث رضایت از زندگی حتی در هنگام سختی است. اگر میخواهید بدانید چقدر عاشق همسرتان هستید میتوانید از تست عشق استفاده کنید.

مرور خاطرات خوب با یکدیگر

یکی از ویژگی های ازدواج موفق مرور خاطرات خوب با یکدیگر است. برای آنکه  زندگی خوبی در کنار همسرتان داشته باشید بهتر است خاطرات خوب زندگیتان را با یکدیگر مرور کنید.

سختی هایی را که برای رسیدن به یکدیگر پشت سر گذاشته اید، خاطرات خوشی مانند عروسی، عقد، روزهای خوب و خاطره انگیز زندگیتان را مرور کنید. حتی میتوانید آنها را ثبت کنید و مانند آلبوم نگه دارید.

این کار باعث ایجاد صمیمیت میان شما میشود. و همچنین رضایت شما از زندگی را افزایش میدهد. برای داشتن آرامش در زندگیتان لازم است دست از مقایسه زندگیتان دست بردارید. هرگز باطن زندگی خودتان را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید.

داشتن اهداف مشترک در کنار یکدیگر و تلاش برای پیشرفت در کنار هم باعث رضایتمندی از زندگی میشود. ویژگی های موفقیت در ازدواج را با داشتن اهداف بلند مدت یا کوتاه مدت افزایش دهید.

اولویت زندگی یکدیگر هستید

ویژگی های ازدواج موفق
ویژگی های ازدواج موفق

اگر در زندگی مشترک اولویت زندگی یکدیگر هستید بدانید که رابطه موفقی دارید. اولویت بودن به معنی این نیست که همیشه در کنار شما باشد. بلکه در اولویت بودن به معنی انجام مسولیت های زندگی به بهترین شکل است.

اولویت زندگی دیگری بودن را در دو شرایط میتوانید تشخیص دهی. اول در کنار دوستان همسرتان. و دوم در حضور خانواده اش. اگر میخواهید نشانه های عاشق شدن مردان را ببینید بهتر است در این دو شرایط آنها را امتحان کنید.

اولویت زندگی در کنار دوستان

در کنار دوستان همسرتان میتوانید او را بشناسید. در کنار دوستان همسرتان ببینید کدام یک از شما اولویت دارید؟ آیا در مقابل دوستانش از شما حمایت میکند؟ یا در حضور دوستانش شما را فراموش میکند؟

میتوانید گاهی او را در شرایط مختلف امتحان کنید. مثلا یک بار به او بگویید در کنار دوستانش برایتان کاری انجام دهد. یا حتی گاهی برای اینکه اولویت زندگی او باشید نگذارید او با دوستانش بیرون رود.

همانطور که در مقاله ازدواج با مرد مورد علاقه تان گفته شد، شما باید برای همسرتان بهترین رفیق او باشید. و بهترین دوست کسی است که در حضور دیگران هم شما را فراموش نکند.

البته این به معنای مدام در کنار هم بودن نیست. چرا که مدام در کنار همسر بودن نیز باعث تکراری شدن رابطه تان میشود. و کمی فاصله بین شما نیاز است. اما دقت کنید که باید بهترین دوست همسرتان باشید.

اولویت برای همسرتان در حضور خانواده اش

یکی از مهمترین ویژگی های ازدواج موفق رابطه شما با خانواده همسرتان است. اگر همسرتان در حضور خانواده اش به آدم دیگری تبدیل میشود، از خانواده اش میترسد یا بسیار در مقابل آنها کوتاه می آید باید درباره ی روابط آنها بیشتر کنجکاو باشید.

اما اگر میخواهید بدانید برای همسرتان اولویت هستید باید رفتارش را در حضور خانواده اش بسنجید. آیا در حضور خانواده اش نیز خوشحالی شما برایش مهم است؟ آیا برای آسایش شما در حضور خانواده اش نیز تلاش میکند؟

البته این رابطه و اولویت برای همسرتان در حضور خانواده اش به رفتار شما نیز بستگی دارد. سعی نکنید با خانواده همسرتان خیلی صمیمی باشید. و سعی نکنید با آنها درگیر باشید.

همانطور که با خانواده خود رفتار میکنید با آنها برخورد کنید. تا زندگی شیرینی را تجربه کنید. برای داشتن ازدواج موفق بهره مندی از دانش روانشناسی برای همه زوج ها پیشنهاد میشود.

؛؛شما می تونید از طریق تلگرام و واتس آپ بصورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید