عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

نکاتی درمورد عشق

اسم هر حسی رو نباید عشق گذاشت.پس درمورد عشق بخونید

نکاتی درمورد عشق

نکاتی درمورد عشق وجود دارد که هرکس پیش از عاشق شدن باید درباره ی آنها مطالعه کند. همانطور که قبلا گفتیم اسم هر احساسی را نباید عشق گذاشت.

برای اینکه بتوانید ادعا کنید در یک رابطه عاشقانه هستید، سه مولفه را باید دارا باشید. اول از همه صمیمیت. دوم تعهد و سوم مراقبت.اگر این سه نکته در رابطه شما با هر شخصی وجود داشته باشد، میتوانید ادعا کنید که شما عاشق او هستید.

در ادامه مقاله نکاتی درمورد عشق سربرگ تازه به بررسی این نکات میپردازیم.مطالب این مقاله بر اساس نوشته های دکتر کارلی سیندل یکی از روانشناسان محقق در حوزه عشق نوشته شده است.

صمیمیت

صمیمیت برای هرکس تعریف متفاوتی دارد. پس برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید. و بتوانید فرد مناسب را انتخاب کنید بهتر است ابتدا درباره ی معنی صمیمیت برای خود بیاندیشید.

سپس باید به دنبال کسی بگردید که تعریف مشترکی از صمیمیت با او داشته باشید. به این تعریف مشترک تفاهم میگویند. یکی از نکات مهم درباره ی عشق همین صمیمیت است.

اگر به دنبال یک ازدواج موفق هستید و نمیخواهید این عشق روزی به یک عشق یک طرفه مواجه شوید یا با مشکلات فراموش کردن عشق روبرو شوید بهتر است پیش از تصمیم گیری به نکاتی درباره ی عشق خوب بیاندیشید.

نکاتی درباره عشق
نکاتی درباره عشق

معنی صمیمیت

صمیمیت یعنی داشتن اهداف مشترک. پیش از اینکه به داشتن یک رابطه عاشقانه با کسی بیاندیشید؛ بهتر است درباره ی اهداف زندگی خود بیاندیشید. درباره ی سالهای آینده زندگیتان بیاندیشید.

آرمان شما در زندگی چیست؟ برای اینکه به ایده آل های خودتان نزدیک شوید باید از چه راهی به این آرمان برسید. خود را د رچند سال آینده به همراه همسر یا عشقتان کجا مبینید؟

بعد از اینکه به این سوالها پاسخ دادید و به تعریف مشخصی از خودتان و شخصیت و ناخودآگاهتان رسیدید میتوانید به برقراری یک رابطه عاشقانه فکر کنید. و یا عشق سابقتان را برگردانید.

تفاهم

تفاهم در معنی روانشناسی آن به داشتن توانایی کنار آمدن با شرایط سخت در کنار مرد موردعلاقه تان گفته میشود. در یک رابطه صمیمی هردو طرف بدون ترس از قضاوت شدن درباره ی اهداف و احساساتشان صحبت میکند.

در یک رابطه با عشق حقیقی و ازدواج باید بدون ترس بتوانید خود واقعیتان را به پارتنرتان نشان دهید و درباره ی اشتباهاتتان، علایقتان و افکارتان صحبت کنید. یک سخن معروف میگوید:

بهترین دوست شما کسی است که بتوانید بلند بلند کنار او فکر کنید.

این یک حقیقت است. و از آنجا که عشق یا همسر شما باید بهترین دوس شما باشد، پس باید آنقدر با او رو راست باشید که بتوانید بلند بلند در کنار او فکر کنید. صمیمیت را بین خودتان و بهترین دوستتان در نظر بگیرید.

شما هرگز نگران نیستید که او روزی بی دلیل دیگر دوست شما نباشد. با او کنار می آیید. درباره ی اشتباهاتتان با او صحبت میکنید. و او همیشه به بهترین شکل همراه شماست. اینها نکاتی درباره عشق هستند که باید بدانید.

تعهد

تعهد یکی از نکات مهم درباره ی عشق است که باید به صورت کامل درباره ی آن فکر کنید. تعهد یعنی کنترلگری در رابطه شما معنایی نداشته باشد. و به عشق میان خودتان مطمئن باشید.

تعهد فقط در نداشتن ارتباط با جنس مخالف خلاصه نمیشود. تعهد یعنی پایبندی به قوانین رابطه تان. که این تعهد باید هم در شما و هم در طرف مقبلتان وجود داشته باشد.

نکاتی درباره عشق
نکاتی درباره عشق

کنترلگری چیست

کنترلگری یعنی یکی از طرفین دیگری را مجبور کند که بر طبق علایق دیگری عمل کند. کنترل گری یعنی یکی دائم دیگری را کنترل کردن. اجازه رفت و آمد خارج از خانه را به طرف مقابل ندادن . و درواقع زندگی دیگری را زیر نظر داشتن.

در نظر داشته باشید که بودن در یک رابطه عاشقانه به معنی وابسته بودن نیست. حتی ازدواج نیز به معنای دائم کنترل کردن دیگری نیست. یکی از نشانه های عاشق شدن حساسیت طرف مقابل بر رفتار های شماست.

اما این حساسیت به معنای کنترل کردن و محدود کردن شما نیست. همانطور که میدانید این بیش از اندازه در کنار یکدیگر بودن باعث خسته شدن شما از یکدیگر میشود. پس یکدیگر را در محدودیت قرار دادن به معنای کنترلگری است.

شما باید آنقدر به عشقتان اعتماد داشته باشید که حتی اگر او فرسنگ ها از شما دور باشد، به پایبندی او به قواعد زندگیتان مطمئن باشید. درست مثل یک دوست که حتی بعد از مدتها دوری از او بازهم او بهترین دوست شماست. و مطمئنید هنوز علاقه و اعتماد بین شما پابرجاست.

پایبندی به قوانین رابطه

همانطور که گفته شد تعهد فقط نداشتن رابطه عاشقانه با جنس مخالف نیست. اگر شما قانون خاصی در رابطه تان تعریف کرده اید باید حتی در نبود شما نیز به این قوانین پایبند باشد.

این قوانین ممکن است ساده ترین چیز ها مثل گذاشتن لباسهای کثیف در جای مخصوص باشد. تا مسائل مهمی مثل حفظ فاصله اش با جنس مخالف باشد. درست است که نباید او را مجبور به کاری که دوست ندارد بکنید.

اما همانطور که در مقاله آیا مردان عاشق میشوند نیز ذکر کردیم بری عاشق کردن دیگران و مهم تر از آن عاشق ماندن در طی سالیان طولانی رابطه لازم است قوانینی را در رابطه تان تعریف کنید.

مراقبت

وقتی عاشق میشوید قطعا این علاقه شدید بین شما و فرد مورد علاقه تان باعث میشود که بخواهید عشقتان در آرامش کامل زندگی کند. پس یکی دیگر از نکات درباره ی عشق مراقبت است.

مراقبت یعنی خوشحالی او برایتان مهم است. و به ناراحتی های او اهمیت میدهید. دقت کنید که همه این احساسات باید دو طرفه باشد. اگر این حس مراقبت یک طرفه باشد باید درباره ی این نکاتی درباره عشق که گفته شد بیشتر فکر کنید.

بعد از اینکه فهمیدید چطور دیگران را شیفته خود کنیم و توانستید نشانه های عاشق شدن در مردان را در فرد مقابل بوجود بیاورید، مراقبت از این عشق یکی از مهمترین نکاتی درباره عشق است که باید رعایت کنید.

نکاتی درباره عشق
نکاتی درباره عشق

خوشحالی او برایتان مهم است

زمانی که عاشق میشوید به واسطه اهمیتی که طرف مقابل برایتان پیدا میکند و به خاطر صمیمیت و تعهدی که در بین شماست، دوست دارید که طرف مقابلتان را همیشه شاد ببینید.

این شاد دیدن را بر شاد بودن خودتان ترجیح میدهید. و او را در اولویت قرار میدهید. گاهی افراد میگویند مرد ها نمیتوانند برای همسرشان از خانواده شان بگذرند. این فقط یک بهانه است.

برای هر مرد یا زن عاشقی باید همسر او در اولویت باشد. هیچ بهانه ای در باب اولویت شریک زندگی پذیرفته نیست. اگر هنوز نمیتوانید کسی را بیشتر از خانواده خود دوست داشته باشید بهتر است درباره ی ازدواجتان تجدید نظر کنید.

به ناراحتی های او اهمیت میدهید

دقت کنید که وقتی دوستان نزدیکتان دچار مشکلی میشوند، شما چه برخوردی میکنید؟ به آنها بی توجه هستید یا اینکه تمام تلاشتان را میکنید این مشکل را حل کنید؟

دائم او را سرزنش میکنید و مقصر میدانیدش یا آنکه بدون توجه به علت مشکل سعی میکنید روحیه را به او برگردانید. و هرچه سریعتر این مشکل را حل کنید؟ پس در یک عشق واقعی به ناراحتی های او اهمیت میدهید.

یکی از نکاتی درمورد عشق که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که مرد مورد علاقه تان خواه قصد ازدواج با او را داشته باشید خواه خیر، اگر نیمه گمشده تان باشد، ناخودآگاه به بهترین دوست شما تبدیل میشود. و دوست دارید تمام روز هایتان را با او بگذرانید.

؛؛شما می تونید از طریق تلگرام و واتس آپ بصورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید