عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

نشانه های عشق واقعی

فرق عشق واقعی و یک هوس زودگذر رو چطور بفهمیم؟ آیا او واقعا عاشقمونه؟

نشانه های عشق واقعی

عشق از دیدگاه های مختلف تعریف شده است و هر کسی بر اساس زاویه دید خودش و تجربه خودش آن را تعریف میکند، اما نشانه های عشق واقعی رو نمیتوان نادیده گرفت. یک تعریف جامع که میتواند به همه ابهامات درباره ی عشق واقعی خاتمه دهد این است:

 یک احساس متفاوت وبسیار عمیق و ماندگار  در فرد که بر اساس عقل و منطق نیست و از روی قلب و احساسات بوجود می آید و با خود تعهد و وفاداری به همراه می آورد.

درباره ی اینکه عشق واقعی چیست، علائم فیزیکی عشق واقعی چی هست و تفاوت عشق و هوس چیست در ادامه مقاله سربرگ تازه بخونید.

عشق واقعی چیست

عشق واقعی در هر فرد احساس متفاوتی را بوجود می آورد. اما از دیدگاه روانشناسی نشانه های عشق واقعی و عاشق شدن به طور کلی سه مرحله دارد. با دیدن این نشانه ها میتوان عشق واقعی را تشخیص داد.

۱-مرحله اول دیداری عشق واقعی : یعنی شما از پسری از روی ظاهر خوشتون میاد و بهش توجه میکنید. این مرحله جذابیت ظاهری است. که البته مسئله بسیار مهمی در عاشق شدن است. اگر این عاشق شدن مجازی هست و نمیتونید نشونه های ظاهریشو ببینید، درباره ی عاشق کردن در فضای مجازی بخونید.

۲-مرحله دوم آشنایی با عشق هست : یعنی وقتی شما از اون شخص خوشتون اومد سعی میکنید بیشتر با او به بهانه های مختلف قرار بزارید و با او ارتباط بگیرید تا بتوانید با اخلاق  وخصوصیات او آشنا شوید. باید یاد بگیرید در این مرحله چطور او را هم به خود دلبسته کنید.

هشدار: در این مرحله ممکن است وابستگی یا دوست داشتن یک طرفه بوجود آید و با عشق اشتباه گرفته شود و اسم آن را تب تند عاشقی بگذارند؛ مواظب باشید که به این دام گرفتار نشید و صبر کنید. فرد مورد نظرتون رو بشناسید. و درآخر راجع به احساستون نتیجه گیری کنید.

۳-مرحله آخر عشق به تپش درآمدن قلب است؛ هنگامی که با پسرمورد نظرتون وقت میگذرانید وخوب و بدش را میبینید و حسی فراتر از دوست داشتن به او دارید و به او دلبسته اید و برای خوشحال کردنش و بدست اوردنش تلاش میکنید ، برای پیشرفتش در زندگی به او کمک میکنید و حتی از نگاه کردن ساعت ها به او خسته نمیشوید، عاشق آن شدید و در او زشتی نمیبینید.

خطر: حواستان باشد که هیچ تضمینی در عشق نیست که به فرد مورد نظرتون برسید، اگر عاشق شوید متوجه میشوید که خوشحالی حتی در کنار شما هم نباشد برایتان کافی است. اما خب میتونیم با تکنیک هایی احتمال رسیدن به عشق رو بالا ببریم. و او را عاشق کنیم.

راستی در تست زیر شرکت کنید تا ببینید طرف مقابل چقدر عاشق شماست.

0%

آیا وقتی حرف میزنید او نیز به حرفهایتان گوش میدهد و به شما توجه میکند؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا دست و دلباز است؟ برای خواسته هایتان اهمیت قائل میشود؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا در هر شرایطی برای او اولویت دارید؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

اگر درباره ی ازدواج و یا ملاقات خانواده هایتان صحبت کنید واکنشش چگونه است؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا اگر مدتی شما را نبیند، دلش برای شما تنگ میشود؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا در شرایط سخت برای کمک کردن به شما میشتابد؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا درباره ی آینده با شما صحبت میکند یا شما را در آینده اش تصور میکند.

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا درباره ی ظاهرتان نظر میدهد و از شما تعریف میکند؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا او میخواد بخشی از زندگی شما باشد؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا اخلاقهای بدتان را تحمل میکند؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

حرفهای عاشقانه میزند؟ یا حداقل با کارهایش علاقه اش را به شما نشان میدهد؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

آیا در رابطه تان یک پایداری نسبی و روتین در طولانی مدت بوجود آمده است؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

حس قلبی شما نسبت به احساس او چیست؟ واقع گرا باشید. فکر میکنید او شما را دوست دارد؟

پاسخ نزدیکتر به واقعیت را انتخاب کنید.

تست عشق طرف مقابل
تبریک طرف مقابل عاشق شماست

تست عشق واقعی طرف مقابل

میتوانید به رابطه تان افتخار کنید در شرایطی که عشق واقعی را به این راحتی نمیتوان پیدا کرد، شما توانسته اید یک نفر را واقعا عاشق خود کنید.برای داشتن زندگی بهتر درباره ی مهارت های دلبری کردن بیشتر بخوانید.
شرایط نامناسبی در رابطه تان وجود دارد! نمیتوان به عاشق بودن طرف مقابل اعتماد کرد.

تست عشق واقعی طرف مقابل

وجود عشق دررابطه شما اثبات شده نیست اما با قاطعیت نیز نمیتوان گفت که او شما را دوست ندارد. در شرایط نامناسبی قرار دارید. برای بهبود رابطه تان مراجعه به مشاور پیشنهاد میشود.
شما در یک رابطه یکطرفه قرار دارید. خودتان را گول نزنید.

تست عشق واقعی طرف مقابل

بهتر است برای این دوست داشتن یکطرفه خود کاری بکنید. مشخصا هیچ احساس علاقه ای در طرف مقابل نسبت به شما وجود ندارد. پس این احساس آزار دهنده ر تمام کنید. ضمنا احتمال خیانت در رابطه شما و عشقتان زیاد است.

مطمئنم که یکم گیج شدید بزارید بیشتر توضیح بدم، با من همراه باشید:

علائم فیزیکی عشق واقعی

فرض کنید شما از فردی خوشتون میاد که معمولا این امر از روی ظاهر پیش می آید، و سعی میکنید با اون فرد بیشتر آشنا شوید و وقت بیشتری را بگذارنید تا ببینید به او علاقه ی عمیقی دارید یا نه، دراین مرحله بوجود آمدن علائم فیزیکی عشق ( البته اگر عشق واقعی باشه) ممکن میشه. این علائم عبارتند از:

وابستگی به عشق

که وابستگی در اکثر مواقع از روی کمبود محبت و توجه در کودکی فرد سرچشمه میگیرد. و از روی اعتماد به نفس پایین فرد میباشد. در این شرایط فرد فکر میکند شخصی بهتر از فرد مورد نظرش را نمی تواند پیدا کند. مدام میترسد او را از دست دهد. او  را برتر از خود می داند و این حس با عشق اشتباه گرفته میشود. اما آیا او واقعا نیمه گمشده من است؟

عشق واقعی و تب تند آن

ممکن است شما ناگهان به فرد مورد نظر حس زیادی پیدا کنید و بخواهید سریعا به او دست پیدا کنید و دائما بگویید که عاشق او هستید. اما وقتی که به او رسیدید این تب تند از بین می رود! و شما سردرگم هستید و یک تعهد با خود دارید زیرا که عشق مستلزم تعهد و وفاداری است! و از نشانه های عشق واقعی تداوم آن حتی در شرایط سخت است. عشق بی تعهد و آتشین هوس است!

در اینجا باید صبور باشید بگذارید زمان بگذرد تا تشخیص دهید که فقط او را در حد یک دوست یا رفیق دوست دارید یا به روابطی فراتر از آن با او فکر میکنید. مثل ازدواج یا دوستی های طولانی مدت. البته فراموش نکنید که در این مدت هم بیکار ننشینید! سعی کنید با رفتارهای صحیح به ناخودآگاه او نفوذ کنید. تا او نیز عاشق شما شود.

اگر از مرحله آشنایی هم گذشتید و فراتر رفتید ممکن است این حس دوست داشتن تبدیل به عشق شود و شما احساسات جدیدی را تجربه کنید و دیدتون در زندگی متفاوت شود. حالا چندتا نشونه برای عشق واقعی بهتون میگم.

 نشانه عشق واقعی

  • اگر که از وقت خودش میزنه تا وقت بیشتری رو با شما بگذرونه.
  • به هر بهانه ای حتی کوچک ترین بهانه با شما قرار حضوری میزاره .
  • حواسش به علایق شما است ، مثلا شما از فیلمی خوشتان می آید و منتظر اکران آن فیلم هستید، شما را سورپرایز میکند و آن فیلم را برای شما خریداری میکند.
  • بدون هیچ برنامه قبلی برای شما گل میگیرد، یا یک هدیه یا خوردنی مورد علاقه شما را بی مناسبت برایتان فراهم میکند.

گاهی ما به دنبال جذب نشانه های عشق واقعی هستیم. که برای این کار باید قانون جذب عشق رو بلد باشیم. حتی با این قانون مرحله به مرحله میتونیم ناممکن ها رو ممکن کنیم و اگر بخوا هیم با انرژی ذهن و تکنیکهای روانشناسی عشق سابق رو هم برگردونیم.

؛؛شما می تونید از طریق تلگرام و واتس آپ بصورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید