آرشیو مقالات علمیبازگشت به رابطهخیانت

نشانه های خیانت چیست؟!

چگونه متوجه خیانت شویم؟!

نشانه های خیانت چیست؟!

متاسفانه با تغییراتی که در فرهنگ امروز ما ایجاد شده ، خیانت در ببین روابط افراد بسیار شایع شده است. اما چگونه بفهمیم که شریک احساسی ما درحال خیانت کردن است؟ آیا می توان نشانه های خیانت را حس کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که نشانه های خیانت در بین افراد کاملا واضع است و شما می توانید آنها را احساس کنید و سپس برای حفظ رابطه خود می توانید راه های جلوگیری از خیانت را شناخته و آن را اجرا کنید. در ادامه به چند نکته ظریف اشاره خواهیم کرد که نشانه خیانت مردان و زنان خواهد بود. اگر قصد دارید تا با روش های جلوگیری خیانت نیز آشنا بشوید به صفحه اول سربرگ تازه برودید.

رفتار های عجیبی که از شریک زندگی شما سر میزند!

نشانه های خیانت چیست
What are the signs of betrayal?

حتما شما شریک زندگی یا عاطفی خود را به خوبی می شناسید می دانید که در مواقع مختلف چگونه رفتار خواهد کرد. مثلا همسر شما در مواقع ناراحتی عادت داشته تا با شما صحبت کند، یا در مواقع استرس حتما با شما مشورت می کند، اما در این مواقع رفتار های دیگری از او سر زده که موجب خواهد شد تا شما احساس کنید او تغییر کرده است. رفتار های قابل پیش بینی همسر شما یک باره صد هشتاد درجه تغییر کرده و شما نمی توانید او را پیش بینی کنید.

این تغییر ناگهانی رفتار به عنوان یکی از اصلی ترین نشانه های خیانت شناخته می شود. مثلا اگر مردی علاقه شدید به تماشای یک سریال داشته و حتی موقع شام تا اتمام آن سریال برای غذا خوردن حاضر نمی شد، ولی چند روزی موقعه سریال به یک اتاق دیگر برود و در را بسته و تلفنی صحبت کند و زمانی که شما از او سوال کنید، که چه کسی پشت خط بود مسائل کاری را پیش بیاورد، حتما باید به او شک کنید!

یا خانومی که عادت داشته است هنگام خرید آرایش و لباس خاصی را نپوشد اما جدیدا موقعه خارج شدن از خانه بیش از اندازه به ظاهرشان توجه می کنند. از آنجایی که نکات ریز رفتاری همسر خود را می شناسید باید زمانی که این نکات به شکل ناگهانی تغییر می کنند، به یک مشاور مراجعه کرده و از او برای جلوگیری از خیانت کمک بخواهید.

اهمیت دادن بیش از اندازه به ظاهر آراسته

تغییرات رفتاری معمولا یکی از بارز ترین نشانه های خیانت مردان وزنان خواهد بود. اما باید بدانید که اهمیت آنها به ظاهر خود تا حدی قابل قبول است اما اگر این اهمیت بیش از اندازه باشد، و شما را یاد دوران آشنایی خود با او بندازد می توان گفت زنگ خطری برای رابطه شما خواهد بود.

مثلا شوهر شما بعد از ازدواج توجه چندانی به ظاهر خود نداشته و یا ممکن است از یک سبک و استایل نیز خوشش نیاید اما بعد از مدتی به صورت ناگهانی همان استایل را استفاده کند یا بیش از اندازه به ظاهر خود حساسیت نشان دهد! آیا می توان گفت که این تغییرات یکی از نشانه های خیانت در شریک زندگی شماست؟

باید بدانید که نمی توان به طور قطعی گفت که شوهر یا زن شما سرش جای دیگری گرم است اما اگر اخیرا بیشتر به ظاهر خود توجه کرده و شما احساس کنید که درست مانند زمانی که سعی داشت تا شمارا جذب کند رفتار می کند، این احتمال را بدهید که رابطه شما سایه یک شخص ثالثی را احساس خواهد کرد. اما نگران نباشید می توانید با تکنیک های مهم و کار آمد این خطر را رفع کنید. زیرا یقینا شوهر و یا خانم شما هیچگاه فردی را که او را بهتر درک کند، و در تمامی لحظه ها کنارش باشد، ترک نخواهد کرد.

معمولا دلیل خیانت مردان و زنان، عدم دیده شدن و توجه است. اگر شما با یک مشاور این مسائل را درمیان بگذارید می توانید نقاط ضعف خود را در رابطه متوجه شده و به اصلاح آن بپردازید. قطعا شما یک قدم از غریبه که قصد آشنایی با همسر شما را دارد جلو تر بوده و می تواند در این مبارزه پیروز شوید.

تعاریف زیادی که شریک زندگیتان از شما می کند. 

شاید این مسئله چندان منفی به نظر نیاید اما تعاریف زیادی که یک باره از جانب شریک عاطفی تان نسبت به شما سرازیر شده می تواند یکی از نشانه های خیانت باشد.

معمولا در وهله اول توجه و تعاریف بی سابقه از سوی همسرتان ممکن است در نظر شما کاملا خوشایند باشد، اما باید بدانیدتعاریف زیاد یک زنگ خطر بزرگ محسوب می شوند. زیرا افراد در مواقع خیانت احساس گناه کرده و با توجه بیش از حد می خواهندبر روی عدم تعهد خود نسبت به شما سرپوش گذاشته و درثانی حواس شما را پرت کرده تا به او مشکوک نشوید.

تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که مردان خیانتکار چه احساسی دارند، معمولا آنها با احساس گناه زندگی می کنند، و برای رهایی از این احساسات برای همسر خود هدایای گران قیمت خریداری کرده، و یا از کوچیک ترین کارهای اون تعاریف زیادی در نزد اقوام و آشنایان می کنند.

مدتی بعد از خیانت چه اتفاقی می افتد؟

نشانه های خیانت چیست
What are the signs of betrayal?

بعد از آن همه تعاریف درست زمانی که خیانت برای همسر شما عادی شود و شخصی دیگری را پیدا کرده و به او تکیه کند، اقدام به عیب جویی و فاصله گرفتن از شما خواهد کرد. یکی دیگر از مهمترین نشانه های خیانت عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی است.

مثلا در گذشته شما جزیی از اولویت های همسر خود بودید، و میل جنسی همسر شما زیاد بود اما بعد از مدتی دیگر تمایل ندارد که با شما آمیزش کند و بهانه هایی مانند، خستگی و بی حوصلگی را عنوان می کند، باید بدانید که در این مرحله حساس نباید از همسر خود دوری کنید و باید درک کنید که واقعا زندگی مشترکشما در خطر است.

شاید احساس کنید که غرور شما در این مرحله ازبین رفته و نمی توانید آن را قبول کنید، اما این اشتباه است. گاهی برای نجات زندگی مشترکان باید عاقلانه فکر کرده و جلو بروید و این نگرانی ها را دور کرده و بیشتر به همسر خود نزدیک شده و خاطره های مشترکی که با اون را دارید (بصورت غیر مستقیم و مستقیم) یاد آور شوید. ممکن است در این مواقعه زمانی که مثلا در خانه کنار همسر خود هستید احساس کنید که او در یک دنیای دیگر سیر می کند، و کمترین توجه را به شما و نیاز های شما دارد. به جای غر زدن و فراری دادن او با آرامش رفتار کنید تا بتواند نسبت به رابطه خود به فکر رود.

اتهامات بی اساس شریک عاطفی شما 

شاید جالب باشد که ممکن است شریک عاطفیتان شما را متهم به خیانت و دروغ گویی کند. اولین بار احتمالا احساس کنید که دچار سو تفاهم شده و خود را مقصر بدانید که شاید رفتاری از شما سر زده است که اون این برداشت را از شما داشته و سعی در رفع این اتهام خواهید کرد تا مشکل برطرف شود.

اما اگر باز هم اتهامات بی پایه و اساس ادامه داشت، باید این مسئله را جدی بگیرید زیرا افرادی که خود دچار یک گناه می شوند معمولا دیگران را متهم به انجام همان گناه کرده تا افکار را منحرف سازند تا کسی متوجه اشتباهشان نشود.

“گاهی نیز همیشه این ترس را در دلدارند که نکند همسر من نیز، مانند من اقدام به خیانت کند” زیرا دیدشان کاملا منحرف و مسموم شده است. در این مواقعه سعی کنید حتما از یک مشاور کمک بگیرید و هیچ حساسیتی نسبت به این مسئله نشان ندهید و از همسر خود بخواهید که با شما در جلسه مشاوره حاضر شوند و اگر از این حضور اجتناب کرد باید بدانید، که قطعا زنگ خطر به صدا درآمده است.

از دروغ های همسرم خسته شدم!

یکی دیگر از نشانه های بارز خیانت دروغگویی همسر شماست. او برای پاک کردن رد خیانت خود باید دروغ بگوید و بهانه های مکرر بیاورد تا به قولی ذهن شما را منحرف سازد. معمولا این دروغ ها درباره افرادی است که با آنها معاشرت داشته، یا مکان هایست که به آنجا رفته، و یا زمان اداری و کاری خود است.

کسانی که در گیر خیانت شده اند از دروغ برای توجیه نبودن ها و بی توجهی های خود استفاده می کنند، باید بدانید در این مرحله نباید خود را گول بزنید و تغییرات همسرتان را نادیده گرفته و دست روی دست بگذارید بلکه باید اقدام کرده تا حضور خود را به همسرتان متذکر شوید. او باید بدانید که شما حضور داشته و نمی تواند نسبت به تعهدی که بین شما است بی مسئولیتی کند. در این مرحله باید احساس مسئولیت را در همسر خود بیدار کنید، به اون بفهمانید که به حضورش احتیاج دارید و خاطرات گذشته را برای او مرور کنید.

فن بیان مشکلات در زندگی مشترک را می شناسید؟

یک رابطه سالم همیشه دارای بحث است و هر دو طرف باید نسبت به عقاید خود حرف زده و رابطه خود را به چالش بکشانند. اما این بحث ها نباید از حد بگذرد و تبدیل به عیب جویی و بهانه گیری شود. اگر همسر شما نسبت به هر چیزی واکنش شدیدی نشان دهد و به واسطه هر دلیلی بحث تنش بین شما شکل بگیرد، باید بدانید این مسئله می تواند یکی دیگر از نشانه های خیانت باشد.

معمولا این نوع درگیری برای منحرف ساختن ذهن شما ایجاد می شوند، حتی گاهی دلایل و مشکلات بسیار غیر منطقی بنظر می رسد و کاملا این احساس را منتقل می کند که شخص مقابل دنبال بهانه برای بحث می گردد.

عشقم منو به اسم دیگه ای صدا کرد!

واضح ترین نشانه خیانت افراد، لغزش فرویدی نام دارد، این فرایند به گونه ای است که ضمیر ناخدگاه افکار خود را با صدای بلند به زبان خواهد آورد. صدا کردن شما ولی به اسم دیگر کاملا شک برانگیز است! آیا همسر شما به دلیل آنکه شخص ثالثی وارد زندیگی او شده و تمامی افکارش را تحت تاثیر قرار داده این اشتباه را کرده، یا سهوا این اشتباه رخ داده؟

به ندای درونی خود گوش دهید، نباید بی دلیل از کنار این اتفاق رد شد، نمی گویم دادگاه برگذار کرده و عشقتان را محاکمه کنید اما نباید کورکورانه از این مسائل گذشت. معمولا در این زمانی که طرف مقابل کنار شما قرار دارد ذهن خودآگاه او مشغول و پر از اضطراب است و ذهن ناخداگاهش اشتباهی لپی کرده و حقایق زیادی را فاش می کند.

همسرتان در مواجه با بحث خیانت واکنش بیش از انتظار دارد؟

واکنش وارونه یکی از نشانه های بارز خیانت به حساب خواهد آمد. زمانی که همسر شما خیانت را به شکلی هیجان انگیز قبیح دانسته‌ و آن را محکوم کند، تا ذهن اطرافیان را منحرف سازد.

واکنش وارونه زمانی است که اشخاص نسبت به یک تصویر و یک مفهوم واکنش شدیدی نشان داده که با عقاید درونی آن کاملا متضاد است. این واکنش وارونه به اشخاص خیانت کار کمک کرده تا تا نوعی مکانیسم دفاعی داشته و تعارض های درونی خود را مدیریت کنند و دیگران را مجاب به وفاداری خود کنند.

عشقتان اخیرا به حریم شخصی اعتقاد راسخ پیدا کرده؟!

حفظ حریم شخصی برای افراد نیاز کاملا طبیعی می باشد، انسان ها برای فکر کردن به رابطه و هر چیز دیگر در زندگی به حریم شخصی نیاز دارند. اما حساسیت بیش از اندازه به این فضا و تمایل همسر شما به تنهایی بیش از حد اتفاق نرمالی نیست. مثلا اگر او نسبت به تلفن همراه خود و پیام های شبکه های مجازی حساسیت بیشتری پیدا کند و برای حرف زدن با تلفن به فضای دیگری از خانه برود، و یا تاریخچه پیام های خود را پاک کند، حتما به او شک کنید.

بیماری های مقاربتی ناگهانی

یکی از نشانه های حتمی خیانت بیماری های مقاربتی است، اگر همسرتان بیماری از قبل مانند زگیل تناسلی نداشته و به شکل ناگهانی ظهور پیدا می کند می توان به این فکر افتاد که همسرمانیک رابطه فرازناشویی دارد.

کلام آخر 

نشانه های خیانت چیست
What are the signs of betrayal?

ما در این مقاله قصد داشتیم که بعضی از نشانه های مهم خیانت را به شما عزیزان معرفی کرده تا هنگام احساس این گونه مسائل بدون نگرانی به یک مشاوره خانواده مراجعه کنید. تا بتوانید روش های جلوگیری از خیانت را شناسایی کنید.  زیرا این نوع مسائل راهکار های برای درست شدن خواهند داشت و شما نباید دست و پای خود را گم کرده و احساس کنید به آخر ماجرا رسیده اید. از طرفی نباید احساس کنید که کافی نیستید.

تحقیقات جامعه شناسان و روانشاسی خانواده محور نشان داده که حتی بعضی از مرد ها و خانم ها در یک رابطه کامل نیز گرایش به خیانت داشته و برای درمان آنها باید روش های مختلفی را استفاده کرد. اما این امر را هم به خاطر داشته باشید که در یک رابطه سرد شده دو طرف مقصر بوده و باید برای سالم نگهداشتن رابطه خود تلاش کنید و هیچ چیزی خود به خود درست نخواهد شد.

؛؛برای آشنایی با مراحل و تکنیک ها همچنین پرسش سوالات خود میتوانید به تیم مشاوره سربرگ تازه از طریق تلگرام و واتس آپ پیام ارسال کنید، تیم روانشناسی سربرگ تازه از بهترین و با تجربه ترین روانشناسان ایرن تشکیل شده است، همچنین تمام روانشناسان سربرگ تازه زیر نظر آقای رجب پور دوره های ان ال پی و جذب را گذرانده اند و صلاحیت پاسخگویی سوالات شما را دارند؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

 

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید