عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

مهمترین سوالات ازدواج

سوالاتی که قبل از ازدواج و برای دریافت شناخت نسبی نسب به طرف مقابل باید بپرسید.

مهمترین سوالات ازدواج

مهمترین سوالات ازدواج را باید قبل از اتفاق افتادن ازدواج و بوجود آمدن تعهد پرسید. سوالات قبل از ازدواج از موارد بسیار ضروری میباشد. چرا که اگر سوالات به اندازه کافی و به صورت صحیح پرسیده نشوند میتوانند عواقب بدی را در پی داشته باشند.

ازدواج یک امر کاملا شخصی است. و این را بدانید این شما هستید که تصمیم میگیرید پس باید دقت کافی داشت. شاه راه شناختن دیگران سوال پرسیدن است. در ادامه مهمترین سوالات ازدواج را برایتان آورده ایم.

دقت کنید که ترتیبی که ما برای مهمترین سوالات ازدواج و یا پرسش های جلسه خواستگاری مطرح می کنیم به هیچ عنوان بر اساس ترتیب اهمیت قرار نگرفته اند. چون برای هرکس تعریف معیار های ازدواجش فرق میکند.

در ادامه مقاله سربرگ تازه موضوعات مهم درباره ی سوالات مهم قبل از ازدواج میخوانیم. این اطلاعات بر اساس سالها تجربه کاری بدست آمده اند.

برای دریافت پاسخ صحیح در سوالات مهم ازدواج لازم است آنها به صورت پراکنده و در شرایط مختلف پرسیده شوند. مهمترین سوالات ازدواج به سه دسته تقسیم می شوند:

  • سوالات ازدواج درباره ی مسائل سیاسی، اقتصادی و عقیدتی
  • سوالات ازدواج درباره ی مسئله اشتغال، تحصیل و سایر مسائل شخصی
  • سوالات ازدواج درباره ی مسائل عاطفی و خانوادگی

سوالات ازدواج درباره ی مسائل سیاسی، اقتصادی و عقیدتی

این سه مسئله برای بسیاری از افراد در اولویت آخر قرار دارند. میدانید چرا؟ چون به قول معروف “کافر همه را به کیش خود پندارد”. یعنی شما وقتی نظری درباره ی مسائل سیاسی، اقتصادی یا مذهبی دارید خیال میکنید همه نیز این نظر را دارند.

مثلا اگ به عقیده شما پس انداز کردن  لازم است. فکر میکنید که خب همه همین فکر را میکنند دیگر! اما باید این هشدار را به شما بدهیم که شما و فردی که به ازدواج با او فکر میکنید کاملا از دو فرهنگ متفاوت هستید. اگر میخواهید با دوست پسر خود ازدواج کنید درباره ی روانشناسی ازدواج با دوست پسر بخوانید.

پس یکی از مهمترین سوالات قبل از ازدواج شما باید درباره ی مسائل سیاسی، اقتصادی و عقیدتی باشد. توجه کنید که برای شناخت طرف مقابلتان و نوع نگرش به زندگی پرسیدن درباره ی مسائل سیاسی اهمیت دارد. حتی اگر شما در چنین مسائلی بی طرف هستید.

مسائل سیاسی

درباره ی جناح سیاسی که با آنها موافق است بپرسید. مسائل سیاسی به شما کمک میکنند طرز فکر او را بشناسید. سعی کنید در شرایط مختلف درباره ی وضع زندگی و شرایط جامعه از او سوال کنید.

تا چه حد آگاهی سیاسی دارد و نظر او درباره ی زندگی کردن در یک کشور خارجی و مهاجرت چیست؟ آیا وطن پرست است؟ آیا درباره ی مسائل سیاسی نظر میدهد ی نظری ندارد.و اگر ممتنع است دلیل آن را بپرسید.

میهن پرستی نیز خود میتواند از مسائل عقیدتی ای باشد که باید به آن توجه نمود زیرا که میهن پرستی جز عقاید رفتاری و شخصیتی یک انسان است.

مهمترین سوالات ازدواج
مهمترین سوالات ازدواج

مسائل اقتصادی

مسائل اقتصادی به شاخه های مختلفی تقسیم بندی می گردد. یکی از مهم ترین مسائل اقتصادی بخش درآمدی است. اینکه پارتنر و یا شریک زندگی شما بیشتر علاقه من است دارایی خود را از چه طریقی کسب نماید، آیا اهل سرمایه گذاری و ریسک کردن در کار های مختلف با زمینه شغلی مرتبط می باشد یا خیر؟

اینکه فردی به دنبال اهداف بزرگ و ریسک کردن باشد خود نشان از رشد فکری و عقلی شریک شما دارد. ریسک های عاقلانه و فکر شده می تواند آینده اقتصادی عالی را در زندگی شما رقم بزند.

در مورد مباحث اقتصادی مانند خرید کردن، صرف پول برای تفریحات و حواشی دیگر زندگی برای خودتان تصمیم بگیرید و درباره آنها صحبت کنید. واکنش ها و پاسخ های وی را با جواب های خودتان بررسی نمایید. 

مسائل عقیدتی

مسائل عقیدتی به معنی توجه به دینداری و توجه به مسائل اعتقادی است. اعتقادات یک فرد بیانگر فرهنگ و محل رشد وی است و این یعنی نصف محیطی که شما و فرزندانتان در آن قرار است زندگی کنید.. 

اینکه تراز اعتقادی فرد مورد نظر شما با خودتان یکسان باشد، در آینده به شما کمک میکند که در مسائل مختلف بیشتر به درک یکدیگر بپردازید .

و در شرایط شادی و غم همراه با یکدیگر شاد و یا غمگین باشید. بر سر مسائلی مانند حجاب، برگزاری یا شرکت در مراسمات مختلف مهمانی و … میزان رفت و آمد با دوستان صحبت کنید.

اگر برایتان مهم است که همسرتان دارای ویژگی های مذهبی باشد. نماز بخواند یا دارای هر ویژگی مذهبی دیگری که برایتان مهم است باشد،صحبت کنید. و به وضوح نیز درباره ی عقاید و زندگی مذهبی خود صحبت کنید.

مهمترین سوالات ازدواج
مهمترین سوالات ازدواج

سوالات ازدواج درباره ی مسئله اشتغال، تحصیل و سایر مسائل شخصی

اول از همه اگر برایتان مهم است که همسر آینده تان تحصیلات یا شغل به خصوصی داشته باشد، حتما آن را در نظر بگیرید. به خاطر زودتر ازدواج کردن خودتان را درگیر یک نارضایتی ابدی نکنید. به علاوه درباره ی اشتغال و تحصیل خودتان نیز صحبت کنید.

سایر مسائل شخصی را جدی بگیرید. اگر وسواس های خاصی در زندگی دارید. مثلا اگر زیادی مرتب هستید. اگر اخلاق یا کار خاصی به شدت شما را عصبی میکند. اگر به مسئله ای بیش از اندازه علاقه دارید و نمی توانید آن را نادیده بگیرید حتما آن را در میان بگذارید.

سوالات ازدواج درباره ی مسائل اشتغال و تحصیل

اگر دوست دارید در طول زندگی مشترک مشغول به کار باشید یا ادامه تحصیل بدهید حتما آن را با فرد مورد نظرتان در میان بگذارید. 

و در صورت تردید درباره ی صداقت او بهتر است پیش از آنکه وارد رابطه عاشقانه، نامزدی یا عقد و ازدواج شوید شروع به تحصیل یا اشتغال کنید.

اگر خانم هستید حتما درباره ی داشتن حق اشتغال و تحصیل با فرد مورد نظر صحبت کنید. آیا مدرک تحصیلی برای او ملاک است؟ اگر بله چرا و اگر خیر چرا؟ خودش تا چه حد تحصیلات دارد ؟ 

در این دوره و زمانه که برای همه امکان تحصیل وجود دارد علت ادامه ندادن تحصیلات چه بوده است؟ به طرز صحبت کردن و کلماتی که در حرف هایش استفاده میکند دقت کنید. معمولا سطح علمی اشخاص از دایره لغاتی که استفاده میکنند مشخص میشود.

درباره ی مسائل شخصی حتما صحبت کنید

مسائل شخصی یعنی علایق و سلایق تان. رنگ مورد علاقه، غذای محبوب، دکوراسیون اتاق مورد علاقه، نظرش درباره ی وسایل خانه و لزوم وجود هر وسیله ای. درباره ی چیزهایی که از آنها متنفرید صحبت کنید

این مسائل بسیار کودکانه و پیش پا افتاده به نظر میرسند اما باید درباره ی آنها صحبت شود. تا بعد از ازدواج با مشغولیات ذهنی و جنگ اعصاب های کمتری روبرو باشید.

چه چیزی شما را خشمگین میکند؟ چه کاری خون شما را به جوش می آورد؟ آیا خودتان اخلاق خاصی دارید که لازم باشد دیگری بداند؟درباره ی خصوصیات اخلاقی اش بپرسید. الگوهایش در زندگی چه کسانی هستند؟

مهمترین سوالات ازدواج
مهمترین سوالات ازدواج

اگر بیماری خاصی دارید یا اگر در خانواده شما بیماری زمینه ای وجود دارد حتما آن را بیان کنید. نگفتن چنین مسائلی یک خیانت بزرگ به زندگی خودتان است. دیر یا زود گرفتار عواقبش خواهید شد.

اگر فکر میکنید روابط گذشته تان در تصمیم گیری طرف مقابل تاثیر می گذارد حتما به صورت سربسته درباره داشتن روابط ناموفق قبلی صحبت کنید. مثلا بگویید قبلا روابط ناموفق داشته ام که به دلایلی این روابط قطع شده اند. همین کافی است.

درباره ی روابط گذشته تان درباره ی مسائل شخصی حتما صحبت کنید. اما این بدین معنا نیست که جلسه اول خواستگاری شروع به صحبت درباره ی دوست پسر هایتان بکنید. بهتر است بعد از چند جلسه آشنایی جوری بحث را به سمت گذشته بکشانید و موضوع را بیان کنید و سریع رد شوید.

اگر برایتان مهم است که طرف مقابل چگونه روابطی داشته است باید درباره ی آن سوال کنید. این کنجکاوی اگر بی جواب بماند بالاخره یک روز کار دستتان میدهد. و شما را به شکاکیت  در زندگی مشترک می کشاند.

سوالات ازدواج درباره ی مسائل عاطفی و خانوادگی

یکی از مهمترین مسائل در زندگی مشترک خانواده ها و روابط عاطفی هستند. و به همین دلیل از مهم ترین سوالات ازدواج سوال کردن درباره ی مسائل عاطفی و خانواده است.

در صورتی که پیش از ازدواج با مرد مورد علاقه تان درباره ی مسائل عاطفی صحبت نکنید، نتیجه اش سردی عاطفی، از بین رفتن عشق و علاقه و حتی در موارد شدید جدایی و طلاق میشود!

و درباره ی مسائل خانوادگی لازم است بدانید که به خصوص در دوران عقد به دلیل اصطکاک بیشتر با خانواده ها و رفت و آمد زیاد در صورت نداشتن فهم مشترک از یکدیگر ، ممکن است اختلافات خانوادگی باعث شوند دچار بحران هایی حتی در ازدواج موفق خود شوید.

مهمترین سوالات ازدواج درباره ی مسائل خانوادگی

درباره ی رسم و رسومات خانوادگی طرف مقابل بپرسید. اگر عروس یا داماد دیگری در خانواده است، در صورت امکان با او هم صحبت کنید. رسم و رسومات مهریه، شیربها، جهیزیه، عروسی و … را حتما بین خودتان مورد بحث قرار دهید.

اگر قرار است خانواده ها در فراهم آوردن مایحتاج اولیه مانند خانه و وسایل خانه به شما کمک کنند، درباره ی میزان این کمک حتما صحبت کنید. باور کنید مستقل بودن به نفع خودتان است.

حتی بهترین پدر و مادر دنیا هم نمیتوانند به راحتی حاصل سالها زندگیشان را به دست دیگری بدهند. پس درباره ی میزان استقلالتان صحبت کنید. درباره ی میزان صمیمیت و محبت واقعی میان اعضای خانواده شان بپرسید.

اگر میتوانید با دوستانش صحبت کنید. دوستان نزدیک می توانند نمایانگر شخصیت فرد مورد نظر باشند. درباره ی محل تحصیل یا اشتغال او تحقیق کنید. نحوه برخورد با همکاران و نظر آنها را درباره ی شخصیت طرف مقابلتان بپرسید.

مهمترین سوالات ازدواج درباره ی مسائل عاطفی

مسائل عاطفی را جدی بگیرید. اگر تصمیمتان برای بله گفتن به خواستگارتان حتمی است درباره ی مسائل عاطفی و جنسی بدون هیچ خجالتی صحبت کنید. خجالت کشیدن را ترجیح میدهید یا سرکوب شدن میل جنسی و احساساتتان را  در آینده؟ خیانت بهتر است یا خجالت؟

پس بدون خجالت درباره ی میزان نیاز جنسی و عاطفیتان صحبت کنید. از او بپرسید که محبت را در چه چیزی می بیند؟ معمولا به کسانی که دوستشان دارد مثل پدر و مادر یا خواهر و برادرش چگونه محبت میکند؟

درباره ی میزان نیاز جنسی از او سوال کنید! آیا نیاز جنسی زیادی دارد یا کم؟ این ویژگی ها را از او بپرسید و با خواسته ها و نیاز خودتان مقایسه کنید. مثلا اگر شما نیاز جنسی زیادی در خود نمی بینید نباید با کسی ازدواج کنید که نیاز جنسی بسیار بالایی دارد. این باعث دلزدگی شما و از طرف دیگر سرخوردگی او میشود.

مثلا اگر شما محبت کردن را ب صورت کلامی دوست دارید و از نظر شما محبت کلامی بسیار مهم تر از محبت کردن با انجام کارهای عاشقانه و تلاش کردن برای زندگیتان است این موضوع را با او در میان بگذارید.

لطفا مسائل عاطفی را جدی بگیرید. بسیاری از دادگاه های خانواده و بسیاری از نارضایتی ها نه بر سر مسائل مالی و نه بر سر عدم تفاهم است. بلکه عدم تامین نیاز های عاطفی زوجین را از هم دور میکند

نکته مهم

اگر هنوز موفق به جدب دیگران برای ازدواج نشده اید،میتوانید درباره ی راههای عاشق کردن مردان بخوانید. اگر در زندگی شما مردان زیادی هستند اما هنوز نتوانسته اید کیس مناسب برای ازدواج پیدا کنید، مقاله چگونه برای یک مرد دست نیافتنی باشیم را بخوانید.

اگر هنوز درگیر یک دوست داشتن یک طرفه هستید، ابتدا باید نکاتی درباره ی عشق را بدانید و سپس به دنبال راهی برای جذب مردان بگردید. دوست داشتن یک طرفه نتیجه یک خلاء روحی است که باید بتوانید این خلاء روحی را به کمک روانپزشک و البته خودتان از بین ببرید.

یا اگر به فکر بازگشت معشوق به زندگیتان هستید بهتر است قید ازدواج با مرد دیگری را بزنید و روی برگرداندن عشقتان بروید. باور کنید تا وقتی از عشق قبلیتان دست نکشید نمیتوانید عشق واقعی را تجربه کنید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛   

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید