عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان

برای انکه بتوانید زندگی را با موفقیت شروع کنید بی شک به مهارت های همسرداری نیاز خواهید داشت

مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان

مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان این روز ها بسیار اهمیت دارد. چرا که در زندگی مشترک با موانعی روبرو می شوند که جز با داشتن مهارتهای همسرداری نمیتوانند با آنها کنار بیایند و آنها را رفع کنند.

اولین قدم برای داشتن یک زندگی مشترک ایده آل، به خصوص برای خانم هایی که میخواهند شوهرشان را مطیع خود کنند، مثل رفیق برای آنها بودن است. در ادامه درباره ی مهارت همگام بودن با همسر در سربرگ تازه صحبت خواهیم کرد. در کارهایی که دوست دارد همراهش باشید و مدام غر نزنید.

یکی دیگر از مصادیق داشتن مهارتهای همسرداری داشتن ابراز علاقه صحیح است. بسیاری از افراد این مهارت را ندارند و به اشتباه برای نشان دادن عشقشان مدام در دست و پای طرف مقابل میچرخند. در حالی که یکی از مهارتهای همسرداری دست نیافتنی بودن برای همسر است.

نکته سوم برای داشتن یک زندگی مشترک موفق رفتارهای عاقلانه و بررسی شده است. اختلاف در هر رابطه ای کم یا زیاد وجود دارد. اما باید هردو طرف نحوه بیان صحیح خواسته هایشان را بلد باشند. و دیگری را پدر یا مادر خود ندانند و بچگانه رفتار نکنند

همگام بودن با همسر

همگام بودن با همسر یعنی در کارهایی که دوست دارد همراهش باشید. مدام غر نزنید و هی نخواهید او را مجبور به انجام کارهایی که خودتان دوست دارید بکنید. شما بهترین دوست او هستید پس برای او قانون تعیین نکنید.

اگر شما برای او بهترین دوستش نباشید و در انجام کارهای مورد علاقه اش همراهی اش نکنید روزی خواهد آمد که او برای انجام کارهای مورد علاقه اش به شما دروغ بگوید. و این زنگ خطری برای خیانت خواهد بود.

در انجام کارهای مورد علاقه اش همراهش باشید

شما و همسرتان در یک ازدواج موفق قرار است برای کامل شدن و کسب تجربه در کنار هم زندگی کنید. پس لازم نیست شما به او بگویید که چگونه رفتار کند یا چه کاری را انجام دهد. او نیز نباید برای شما مانند یک پرستار بچه رفتار کند.

شما آنقدر عاقل و بالغ هستید که هریک بتوانید برای خودتان تصمیمات متناسب با منافع تان بگیرید.  به علاوه هر دوی شما لازم است به علایق خود نیز اهمیت دهید. مثلا اگر زمان سریال محبوب شماست و همسرتان دارد فوتبال نگاه می کند، سعی کنید با هم به توافق برسید مثلا شما تکرار سریال را ببینید.

اصلا سعی کنید شما هم بازیکن ها و تیم ها را بشناسید تا شما هم از مشاهده بازی لذت ببرید. در کارهای مورد علاقه اش همراهی اش کنید. یکی از مهارتهای همسرداری برای زوج های جوان همگام بودن با همسر است.

مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان
مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان

او را مجبور به انجام کارهای که دوست ندارد نکنید

فرض کنید شما یک دوست بسیار صمیمی دارید که مدام باهم در ارتباط هستید. و هر دو از کنار هم بودن لذت می برید.وقتی شما برای انجام کاری نظرخواهی می کنید رفتار او چگونه است؟ آیا شما را مجبور به انجام آنچه خودش دوست دارد میکند؟ یا اینکه صرفا نظرش را میگوید و سپس شما مختارید که کاری را که دوست دارید انجام دهید؟

اگر شما با توجه به شرایط و دلایل خودتان کاری که دوستتان گفته است را انجام ندهید، آیا او از شما دلخور میشود؟ آیا با شما دعوا میکند و مدام غر میزند که چرا این کار که من گفتم را نکردی؟ حتی اگر کاری که کرده اید اشتباه بوده و باعث آسیب رسیدن به خودش و یا حتی شما شده باشد!!

آیا او مدام دعوا می کند یا سعی میکند با کمک هم از مخمصه ای که در آن گیر افتاده اید خارج شوید؟ پس درمورد این موضوع فکر کنید شما باید بهترین دوست برای همسرتان باشید. همسرداری یعنی عاشق بودن و کنترل نکردن. بگذارید کنارهم تجارب جدیدی کسب کنید.

ابراز علاقه صحیح یکی از مهارتهای همسرداری برای زوج های جوان

برای زوجهای جوانی که هنوز گرمای عشق را در وجودشان دارند ابراز علاقه کار سختی نیست. البته داشتن مهارت ابراز علاقه صحیح خودش شرط محسوب میشود. اما بعد از گذشت چند سال و فروکش کردن آتش عشق ابراز علاقه سخت تر و حتی کمرنگ میشود.

پس برای اینکه بتوانید ازدواج و زندگی مشترک خود را مانند روزهای اول نگه دارید باید بتوانید برای یک مرد دست نیافتنی باشید. و مدام در دسترس نباشید. درباره ی عشق و محبت واقعی بیشتر بخوانید.

مدام در دسترس نباشید

باید همسرتان را خوب بشناسید. در زمان هایی که میدانید به شما توجه نمیشود، به سراغ او نروید. خودتان را مدام در دست و پای او قرار ندهید. او نیز برای خودش به زمان استراحتی نیاز دارد. پس مدام در دسترس نباشید اما برای اینکه ابراز علاقه صحیح داشته باشید گاه و بیگاه او را لمس کنید.

نوازش را فراموش نکنید. از نظر روانشناسی برخورد پوست جنس مخالف با پوست بدن باعث ترشح هورمون های آرامش میشوند. پس از این ویژگی برای همسرداری بهره بگیرید. گاه و بیگاه او را لمس کنید و دست کشیدن لای موها را فراموش نکنید.

برای یک مرد دست نیافتنی باشید

دست نیافتنی بودن برای مردان یکی از ویژگی هایی است که باید بسیار به آنها توجه شود. مردان به چالش کشیده شدن را دوست دارند. پس برای آنها همان چالشی باشید که همسرتان به دنبالش است.

البته این را فراموش نکنید که منظور از به چالش کشیدن، اذیت کردن یا بی توجهی کردن به طرف مقابل نیست. برای اینکه بدانید چگونه برای یک مرد دست نیافتنی باشیم بخوانید. یکی از مهمترین مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان دست نیافتنی بودن است.

مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان
مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان

انجام رفتارهای عاقلانه و بررسی شده

در یک زندگی مشترک انجام رفتار های عاقلانه و بررسی شده از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از زوجهای جوان خیال میکنند زندگی مشترک و ازدواج موفق یعنی نداشتن هیچگونه مشکلی با طرف مقابلشان. اما هرگز نمی توانید رابطه ای را پیدا کنید که باهم هیچ اختلافی نداشته باشند.

دو مورد از مهمترین نکات در مهارتهای همسرداری برای زوجهای جوان داشتن توانایی بیان صحیح خواسته ها و ناراحتی و دیگری نداشتن رفتار های بچه گانه میباشد.

بیان صحیح خواسته ها در مهارتهای همسرداری

بسیاری از افراد برای بیان خواسته هایشان راه صحیح را بلد نیستند. برای اینکه ناراحتی هایشان را بیان کنند، از قهر یا دعوا استفاده میکنند. درحالی که برای بیان خواسته ها به صورت موثر باید بدانید چطور خواسته ها و ناراحتی هایمان را بیان کنیم.

برای بیان صحیح خواسته هایمان باید پیش از هرچیز در آرامش این کار را انجام دهیم. درباره ی شرایطی که برایمان ناخوشایند بوده یا دوست داریم تغییرش دهیم به وضوح صحبت کنیم. و علت ناراحتیمان را بیان کنیم.

سپس خواسته مان را از طرف مقابل برای شرایط مشابه بعدی بیان کنیم. برای او جریمه یا پیامد منفی یا مثبتی در صورت تکرار این کار در نظر بگیریم. و سپس بدون هیچ گونه قهر یا ناراحتی به رابطه صمیمی امان با همسر خود ادامه دهیم.

نداشتن رفتارهای بچگانه

بسیاری از افراد به خصوص خانم ها این روز های برای اینکه همسرشان به حرفشان گوش دهد شیوه بسیار مضری را در پیش میگیرند و آن کودکانه صحبت کردن است. رفتار های بچگانه را برای به کرسی نشاندن حرف هایشان در پیش میگیرند.

در حالی که با انجام این کار شاید در لحظه موفق شوند. اما در ادام با عادت دادن مرد به رفتار کودکانه و رفتار پدرانه متقابل، وجب دوری، سردی جنسی و به حساب نیامدن ایده هایشان در آینده زندگی مشترکشان می شوند.به جای کودکانه رفتار کردن راههای دلبری کردن را یاد بگیرید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛ 

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید