جدید ترین هامقالات پیشنهادی

ازدواج سفید و معایب آن

پدیده ازدواج سفید شاید از نظر کسانی که در این نوع رابطه هستن بسیار مثبت باشد اما این نوع ازدواج بصورت کامل دارای یکسری آسیب های اجتماعی و فردی است.

معایب ازدواج سفید

  1. از بین رفتن بنیان خانواده
  2. افزایش بیماری ها
  3. ایجاد فساد اخلاقی
  4. تخریب فرهنگ و مذهب
  5. تولد کودکان بدون هویت شرعی و قانونی
  6. نداشتن حقوق اجتماعی برای طرفین

یکی از بزرگترین معایب ازدواج سفید بی مسئولیتی دراین نوع روابط هست، طرفین در ازدواج سفید هیچگونه پیوند قانونی ندارند در نتیجه یکسری مسئولیت های اجتماعی از بین میرود. وفاداری در این نوع روابط بسیار کم میباشد و افراد با اشخاص دیگری هم رابطه برقرار میکنند که این موضوع میتواند باعث افزایش بیماری ها شود همچنین چون بحث ازدواج قانونی مطرح نیست آزمایش های لازم نیز حذف میشود.

نظر قانون راجب ازدواج سفید

از نظر قانون کشور ایران این نوع ازدواج زناء محسوب میشود و مجازت دارد، بدلیل اینکه قانون ازدواج سفید را رد میکند فرزند متولد شده از ازدواج سفید فاقد مشروعیت قانونی است، چون نسبت فرزندی او با پدر قابل اثبات نیست.

در چنین مواردی اغلب زن به خاطر پرهیز از بی آبرویی به دنبال اثبات رابطه ابویت فرزند و والد نمی رود و حتی اگر ادعا کند که صیغه بوده است، در صورت انکار مرد، ادعای زن، به خاطر ثبت نبودن، قابل اثبات نیست.

در این میان فرزندان بی پدر و بی خانواده ای باقی می مانند که نه آن ها از والدین ارث می برند و نه والدین از آن ها. گرچه سایر حقوق این کودکان چون بقیه کودکان است، اما معمولاً کسی حضانت آنان را بر عهده نمی گیرد، مگر اینکه یک پروسه پیچیده قانونی طی شود. در این موارد سپردن حضانت به مادر محتمل تر است و زن چه از نظر روانی و چه از نظر حقوقی شکست خورده و بلاتکلیف باقی می ماند.

این امکان برای مراجعه کنندگان فراهم شده تا بتوانند از پشتیبانی رایگان برای پرسش سوالات خود استفاده کنند، پاسخگویی از طریق واتس آپ و تلگرام انجام می شود.

تلگرام telegram

واتس آپ Whatsapp

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

لینک کانال تلگرام: sarbargetaze

 

مقالات بیشتر:

ازدواج سفید چیست؟

دینامیک های مرد و زن

بازگشت به رابطه از دست رفته

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید