شکست عشقی

فراموش کردن عشق

برای اینکه بعد از تموم شدن رابطه عشقتو فراموش کنی بخون

فراموش کردن عشق

برای فراموش کردن عشق بعد از جدایی لازم است راههای فراموش کردن عشق ر بلد باشید. برای فراموش کردن عشق باید سه مرحله اساسی را پشت سر بگذارید.

اولین مرحله برای فراموش کردن عشق تصمیم گرفتن است. دومین مرحله جدایی است. و مرحله سوم بازسازی خود است. در ادامه سربرگ تازه درباره ی این مراحل توضیحات بیشتری را در اختیارتان میگذارد.

تصمیم گیری

گاهی اوقات ما قصد فراموش کردن عشق و گذر از این شرایط بحرانی را داریم. اما مدام به بهانه های مختلف بر خلاف این تصمیم عمل میکنیم. پس بهتر است درباره ی تصمیم خود فکر کنید.

کدامیک برایتان مفید تر خواهد بود؟ بازگشت عشق یا فراموش کردن عشق؟ همه جوانب را درنظر بگیرید. بعد از اینکه تصمیم گرفتید لازم است که حتما آن را با دوستان نزدیک و یا مشترک خود و به ویژه با فرد مورد علاقه خود در میان بگذارید.

فراموش کردن عشق
فراموش کردن عشق

همه جوانب را در نظر بگیرید

برای اینکه مطمئن باشید تصمیم درستی میگیرید، به یک تحلیلگر تبدیل شوید. درباره ی عواقب تصمیمتان فکر کنید. مثلا اگر تصمیم بر فراموش کردن عشق تان بگیرید باید رابطه تان را با دوستان مشترک قطع کنید.

خیلی از عادات روزانه تان که او هم در آنها شریک بوده را متوقف کنید و یا به مکانهایی که ممکن است شما را به یاد گذشته بی اندازند، نروید. آیا همه اینها برایتان ممکن است؟

اصلا آیا رابطه شما با دلیل موجهی تمام شده و اساسا یک دوست داشتن یک طرفه بوده است. یا اینکه فقط به دلیل نداشتن مهارت های صحیح جذب پسر مورد علاقه ،عشقتان به جدایی منتهی شده؟

حتی به این فکر کنید که آیا فراموش کردن عشق قدیمی به نفع شماست یا برگشتن عشق را ترجیح میدهید؟ اگر میخواهید او برگردد، آیا او هم همچین قصدی دارد؟یا اینکه او تماما دست از رابطه عاشقانه با شما کشیده و راهی ندارید؟

همه جوانب ر در نظر بگیرید. و لازم است این تصمیم قطعی باشد. چون اگر بعد از انجام همه این مراحل دوباره قصد برگرداندن عشق به رابطه را بکنید، عواقب بدتری در انتظار شماست. و قطعا یک رابطه نا سالم خواهید داشت.

برای این کار میتوانید از روانشناس های مجرب ما در سربرگ تازه به صورت رایگان مشاوره بگیرید. شماره های تماس با تیم روانشناسی سربرگ تازه در انتهای مقاله درج شده است.

تصمیم بر فراموش کردن عشق خود را با دوستانان در میان بگذارید

حتما دوستانی دارید که در جریان این عشق نافرجام شما هستند. یا شاید هنوز هم با عشقتان در فضای مجازی در ارتباط باشید. پس لازم است بعد از اینکه تصمیم به فراوش کردن گرفتید، این موضوع را با آنها در میان بگذارید.

لازم نیست این درمیان گذاشتن تصمیمتان با ناراحتی یا نشان دادن احساسات شدیدی همراه باشد. کافی است خیلی منطقی دلایل این تصمیمتان را با آنها درمیان بگذارید.

مثلا بگویید من احساس میکنم که این عشق به احساسات من آسیب زده است. و سرانجامی هم در این علاقه یک طرفه وجود ندارد پس دلیلی ندارد که به آن ادامه دهم. میخواهم فراموشش کنم.

دست از گریه و زاری برای عشقان بردارید. اینطوری حتی احتمال برگشتن او هم بیشتر میشه. هیچکس انسان های ضعیف و وابسته را دوست ندارد. پس سعی نکنید ترحم دیگران را بر بیانگیزید. شما باید به فکر خودتان و زندگیتان باشید.

جدایی

در این مرحله بعد از اینکه حسابی درباره ی آینده تان بدون این عشق فکر کردید و تصمیم به فراموشی گرفتید باید مقدمات جدایی از همه چیز و هرکسی که شما را به عشق سابقتان متصل میکند را فراهم کنید.

هرچیزی که از رابطه تان به یادگار نگه داشته اید. عکس ها، کادو ها، آهنگ هایی که با یکدیگر گوش میداد. هر چیزی که ممکن است در آینده موجب هجوم افکار منفی به سمت شما شود.

حتی پیشنهاد میشود خاطراتتان را نیز به دست فراموشی بسپارید. بله این کار اصلا غیر ممکن نیست. فقط کافی است بر بدی های رابطه تان تمرکز کنید. دلیل خارج شدنتان از آن رابطه را بنویسید.

ویژگی های بد اخلاقی، روزهای بدی که در کنار هم داشتید، تمامی خاطرات بدتان را بنویسید. و آنها را بار ها و بار ها در روز مرور کنید. حتی میتوانید آنها را به جاهایی کهجاهایی که بیشتر در دید هستند آویزان کنید.

با این کار به راحتی میتوانید کارآمد نبودن رابطه تان با آن خانم یا آقا را وارد ضمیر ناخودآگاه خود کنید. و در عوض با گذراندن روزهای خوب با خودتان همه چیز را بهتر کنید.

برای تکمیل این پروسه باید دوستان مشترکتان را نیز کنار بگذارید. تمامی راههای تماس را با فرد مورد نظرتان قطع کنید. هیچ عذر و بهانه ای قبول نیست. او نباید دیگر در مقابل چشمانتان ظاهر شود.

بر بدی های رابطه تان تمرکز کنید

قطعا هر رابطه ای روز های خوب و بد را داشته است. روزهایی که با خوشی در کنار یکدیگر بوده اید و روزهایی که بسیار اذیت کننده بوده اند. برای فراموش کردن عشقتان بهتر است بر کلیات ناموفق رابطه تان متمرکز شوید.

یاداوری روزهای خوش را کنار بگذارید. حقیقت را ببینید. روزهای غم انگیزی که به گریه گذراندید. همه را با جزیات به خاطر بیاورید. شما لایق روز های خوب و داشتن یک رابطه یا ازدواج موفق هستید.

بر بدی های رابطه تان تمرکز کنید تا راحت تر بتوانید عشقتان را فراموش کنید.

فراموش کردن عشق
فراموش کردن عشق

تمامی راههای تماس را با فرد مورد نظر قطع کنید

اگر هنوز به صورت مجازی در اینستاگرام، تلگرام، گروههای دوستی و … با فرد مورد نظر در ارتباطید بهتر است همه این راههای ارتباطی را قطع کنید. داشتن راهی برای تماس با معشوق خود میتواند شما را وسوسه کند.

برای اینکه فرایند فراموش کردن سریع تر شود و رهایی شما از این رابطه یک طرفه سریعتر صورت بگیرد بهتر است حتی با دوستان مشترکتان نیز کمتر در ارتباط باشید. یا حتی با آنها قطع ارتباط کنید.

خودتان را در معرض برخورد با فرد فراموش شده ی زندگیتان قرار ندهید. دقت کنید منظور ما این نیست که از دست او فرار کنید. مثلا اگر اتفاقی او را در خیابان دیدید، رویتان را برگردانید.خیر اتفاقا در این صورت باید کاملا به صورت عادی برخورد کنید.

بلکه فقط سعی نکنید که او را ببینید. برای اینکه حس بهتری را تجربه کنید بهتر است به دوستان نزدیکتان بگویید که در حال فراموش کردن عشق سابقتان هستید و نیازی نیست دیگر درباره ی او و تجربیات تلخی که با او داشته اید صحبت کنند.

بازسازی خود بعد از فراموش کردن فرد مورد علاقه

برای بازسازی خود بعد از فراموش کردن فرد مورد علاقه باید به خودتان بیش از هر چیز دیگری توجه کنید. و رابطه تان را با دوستان دیگر بیشتر کنید. روزهای شاد را برای خودتان بسازید.

زندگی بدون عشق هم ادامه دارد. مطمئن باشید بیشتر نگرانی شما بخاطر عادت کردن شما به عشق است. سعی کنید زندگیتان را پر از شادی کنید. رابطه تان را با خانواده تان عمیق تر کنید.

فراموش کردن عشق
فراموش کردن عشق

به خودتان بیش از هرچیز توجه کنید

برای اینکه بتوانید روزهای قشنگ را در زندگیتان را برگردانید باید به خودتان بیشتر از هرچیز اهمیت دهید. برای خودتان کادو بخرید. خواسته هایتان را خودتان براورده کنید.

شما برای اینکه زندگی شیرینی داشته باشید، از زندگی لذت ببرید، صبح ها را قشنگ شروع کنید و شب ها با آرامش بخوابید نیازی به هیچ کس ندارید. خودتان عاشق خودتان باشید.

همانقدری که او را دوست داشتید حالا به خودتان عشق بورزید. همانطور که مراقب او بوده  اید حالا مراقب خودتان باشید. شما تنها کسی هستید که هرگز خودتان را تنها نمیگذارید.

رابطه تان را با دوستانتان بیشتر کنید

دوستان میتوانند گزینه خوبی برای گذراندن وقت با شما باشند. بیرون بروید. مهمانی هایی بگیرید که حواستان را پرت کنند. در مورد وقت گذراندن با دوستانتان دقت کنید که قرار نیست این وقت گذراندن بیشتر شما را به یاد گذشته بیاندازد.

بلکه باید رفت و آمد شما به گونه ای باشد که شما را از ناراحتی هایتان و خاطرات گذشته دور کند. پس به دوستانتان بگویید که مایل نیستید درباره ی این موضوع صحبت کنید. و ترجیح میدهید به روزهای آینده بیاندیشید.

نکته:

بهتر است به این زودی ها تصمیم به شروع یک رابطه جدید نگیرید. ممکن است در ابتدا تجربه یک رابطه جدید برای فراموش کردن رابطه قبلی موثر به نظر برسد.

اما این رابطه جدید که فقط برای انتقام گرفتن و فراموشی عشق قبلی بوده میتواند تاثیرات جبران نشدنی در زندگی شما و فرد جدید زندگیتان بگذارد.

 درست است که صحبت کردن با یک نفر از جنس مخالف میتواند بسیار کمک کننده باشد. اما به شرطی که شما حقیقت را با او در میان بگذارید. رابطه تان در حد دو دوست باشد و عشق یا وابستگی از طرف هیچ یک از شما بوجود نیاید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛ 

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید