عاشق کردن و ازدواج

فراموش کردن عشق قدیمی

نحوه فراموش کردن عشق

فراموش کردن عشق قدیمی

دل شکسته و زخم خورده هر بار شما را به یاد او می اندازد. هنوز هم با دیدن و شنیدن برخی چیزها به یاد او می افتید و دوباره دلتان می خواهد یک بار دیگر او را ببینید. فراموش کردن عشق قدیمی کار سختی است، اما غیرممکن نیست. در این بخش از سربرگ تازه به بررسی این موضوع می پردازیم .

چرا عشق اول فراموش نمی شود؟

فراموش کردن عشق گذشته که مطمئن بودید تا ابد دوام می‌آورد و از یاد بردن فردی که او را عشق زندگی‌تان می‌دانستید، واقعاً دردناک است. در عین حال در شرایطی که رابطه به بن‌بست رسیده است، فراموشی عشق عاقلانه‌ترین کاری است که کمک می‌کند تا وقار و قدرت خود را حفظ کنید. بسیاری از افراد حتی عشق اول خود را درست به یاد نمی آورند. پس شاید بهتر باشد بگوییم فراموش کردن عشق اول سخت است. این دشواری می تواند به دلایل زیر باشد:

  • عشق اول تجربه و احساسی است که فرد برای اولین بار کشف کرده است. نادیده گرفتن این حس و آن همه هیجان سخت است.
  • اولین دعوا، اولین قهر، و اولین شکست تاثیر و زخم عمیق تری در جان فرد به جا می گذارد.
  • عشق قدیمی یادآور فرصت هایی است که از دست رفته است و مسیری در زندگی است که شاید می توانست متفاوت از امروز باشد.
  • فرد با این عشق به بلوغ و رشد شخصیتی رسیده است و بسیاری از چیزها را در کنار او برای اولین بار تجربه کرده است.

همچنین کلیه نکات فراموش کردن عشق اول را می توانید به صورت جامع در مقاله فراموش کردن عشق اول سربرگ تازه مطالعه نمایید.

فراموش کردن عشق قدیمی برای مردان سخت تر است یا زنان؟

هر دو! هر چند کلیشه ها عنوان می کنند که زنان عاطفی تر و مردان بی توجه به احساسات هستند، اما در واقع از یاد بردن عشق اول یا قدیمی اصلا ارتباطی به جنسیت ندارد. همه چیز به شکل و علت تمام شدن رابطه، شرایط زندگی فعلی و روحیه خود فرد بستگی دارد.

قبول کنید که او رفته است:

اگر مبارزه برای بودن با عشقتان جواب نداد، به گام بعدی بروید که همان پذیرش است. شما نمی توانید کاری کنید که این رابطه دوباره از سر گرفته شود. پس همه چیز تمام شده است. انکار این واقعیت کمکی به شما نمی کند. دائم به خودتان یادآوری کنید که او برنمی گردد.

در شبکه های اجتماعی او را دنبال نکنید:

این وسوسه خیلی قوی است و نمی توانید از چک کردن وضعیت و عکس های او دست بکشید. اما این کار فراموش کردن عشق قدیمی را سخت تر از قبل می کند. پس کی می خواهید از این دوره بگذرید و روتین زندگی خود را ادامه دهید؟ اگر نمی توانید از چک کردن او خودداری کنید، از شبکه های اجتماعی برای مدتی خارج شوید.

 تمام تصاویر او را حذف کنید:

بعد از دور ریختن همه هدایای او در سطل زباله ، تلفن خود را باز کنید و به گالری تلفن خود بروید و تصاویر او را پاک کنید. این ممکن است وسوسه انگیز باشد که آنها را نگه دارید اما در طی فرایند فقط به خودتان آسیب می رسانید. اگر هنوز چیزی وجود داشته باشد که شما را در اتاق ، تلفن و یا حتی ذهنتان به شما یادآوری کند ، قادر به ادامه حرکت نخواهید بود.

با کسی حرف بزنید:

داشتن کسی که به حرف هایتان گوش دهد و شانه ای برای گریه هایتان باشد، درد و رنج شما را تخفیف می دهد. در این نقطه، به نصیحت نیازی ندارید. فقط باید فرد مطمئنی را پیدا کنید که به حرف هایتان بدون قضاوت گوش دهد و احساستان را برای او بیان کنید.

با دوستان و اعضای خانواده او ارتباط نداشته باشید:

این افراد دائما به شما از وضعیت زندگی او خبر می دهند و هر لحظه شما را به یاد او می اندازند. بودن در کنار این افراد، همیشه حس بازگشت به رابطه را در شما زنده نگه می دارد. اگر به دلایلی نمی توانید ار ارتباط با آنان خودداری کنید، از آنها بخواهید در مورد این شخص با شما صحبتی نداشته باشند.

برای وارد شدن به یک رابطه دیگر عجله نکنید:

دوباره عاشق شدن اصلا راه خوبی برای فراموش کردن عشق قدیمی نیست، بلکه همه چیز را بدتر می کند. شما را در رابطه ای گیر می اندازد که شاید به آن علاقه ای ندارید و هنوز در بندهای رابطه قبلی هستید. به خودتان زمان بدهید. هر چه برای گذر از این دوره بیشتر عجله کنید، همه چیز سخت تر می شود. اجازه دهید زخم هایتان درمان شود و عاقلانه تصمیم بگیرید.

توجه تان را به دیگر حوزه های مهم زندگیتان معطوف کنید:

زندگی فقط عشق و عاشقی نیست. شما هنوز زنده اید، حتی اگر عشقتان کنارتان نیست. به پیشرفت شغلی و تحصیلی یا دیگر مسائل مهم در زندگیتان توجه کنید.

خود را در اتاق حبس نکنید:

تنهایی قاتل است، بنابراین لطفا خود را در اتاق حبس نکنید. پنجره های خود را باز کنید و به بیرون نگاه خوبی بیندازید. جهان بدون تو پیش می رود ، بنابراین نباید از آن عقب بمانید! تا آخر عمرتان نمی توانید در اتاقتان بمانید. یک حمام گرم طولانی بگیرید، به همان اندازه که نیاز دارید ، راحت ترین لباس خود را بپوشید و سپس به بیرون بروید. شما نمی دانید کجا بروید؟ این بهترین قسمت است! چرا از آن فروشگاهی شروع نمی کنید که همیشه دوست داشتید به آن بروید؟

اگر آن شخص قصد بازگشت داشت بهتر است با کمک یک مشاور از درست بودن این رابطه اطمینان حاصل کنید. از تمایل فرد مقابل برای بازگشت به رابطه اطمینان حاصل کنید. موانع با هم بودنتان را با کمک مشاور حل کنید. مشاوران ما همیشه و هر لحظه برای پاسخگویی به شما حاضر هستند.

،،شما می توانید از طریق تلگرام واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید ، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم ،،

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید