شکست عشقی

فراموشی عشق اول

چطور عشق اول خود را فراموش کنیم

فراموشی عشق اول

به پایان رسیدن یک رابطه ، پایان رسیدن دنیا نیست. بسیار رابطه هایی وجود دارند که تمام شدن آنها بهتر از ادامه یافتن آن است. حتی در اطراف شما نیز ممکن است کسانی را دیده باشید که بعد از پایان رابطه هایشان انسان های موفق تری نسبت به گذشته شده اند. فراموشی عشق اول راحل های زیادی دارد که در ادامه در این بخش از سربرگ تازه به شرح آن می پردازیم.

اما این میسر نیست مگر با فراموش کردن رابطه قبلی. اشتباه بزرگی که بسیاری از ما انجام میدهیم این است که بیهوده به دنبال برگرداندن رابطه خود هستیم. در حالی که ادامه یک رابطه نابود شده محکوم به فناست.

راه حل فراموشی عشق اول

راه حل مناسب برای این کار چیزی نیست جز فراموشی رابطه گذشته. اینکه یک رابطه را فراموش کنید شجاعت بسیاری می طلبد.

اما این کلیدی است برای داشتن یک رابطه عاشقانه دیگر. نباید به پایان یک رابطه به چشم شکست نگاه کرد. بلکه می توان از تجربیات آن بهره ببرد.

تجربیاتی که بهای کمی برای آن نداده اید، پس بهتر است از ان استفاده کنید تا اینکه احساس غم حاصل از برهم خوردن رابطه را برای مدتی طولانی به دوش بکشید.

تغییر دیدگاهتان

بفهمید که آیا هنوز ممکن است این فرد را دوست داشته باشید یا نه.

 اگر تصور می‌کنید نمی‌توانید فراموشش کنید، احتمالاً دلیلی دارد. شما اوقات فوق‌العاده‌ای را با هم گذرانده‌اید و بخش مهمی از قلبتان را به او داده‌اید. حالا که تصمیم گرفته‌اید فراموشش کنید، دیگر به آن فرد طوری که دوست دارید باشد نگاه نکنید و سعی کنید خودِ واقعی‌اش را ببینید.

اگر به شما دروغ می‌گوید یا فریبتان می‌دهد و یا احساسش نسبت به شما عوض شده است باید بدانید که این رابطه اصلاً رابطه سالمی برای شما به حساب نمی‌آید. ممکن است برایتان سوءتفاهم شود یا عصبانی شوید.

فراموشی عشق اول ممکن است خیلی سخت باشد اما به این معنی نیست که نمی توانید فراموشش کرده و زندگی‌تان را پیش ببرید.

برای بهتر دانستن اینکه رابطه سالمی داشتید یا نه میتوانید به مقاله رابطه سالم در همین وبسایت مراجعه کنید.

همچنین درک کنید که فراموش کردن به این معنی نیست که دیگر نمی‌توانید آن فرد را دوست داشته باشید.

فقط به این معنی است که عشق شما به او تغییر کرده است. هنوز می‌توانید او را ببینید، بهترین آرزوها را برایش داشته باشید و دعا کنید که خوشبخت شود. فراموش کردن به این معنی نیست که باید به طور کل نادیده‌اش بگیرید؛ یعنی باید بیشتر به فکر خودتان باشید.

شناخت درست خود

به خودتان باور داشته باشید. شما چیزهای زیادی دارید. عشق یعنی فهمیدن بیشتر درمورد خودتان از طریق دیگران.

با تجربه عشق‌های بیشتر، اطلاعات بیشتری درمورد خودتان به دست می‌آورید. اگر خودتان، خودتان را باور نداشته باشید، عشق بعدی‌تان چطور می‌تواند باورتان کند؟

درگیر این ایده نشوید که «شاید کس بهتری را پیدا نکنم». نباید هیچوقت خودتان را اسیر کسی کنید که به دردتان نمی‌خورد.

بیرون بروید، به استانداردهای خودتان باور داشته باشید و سعی کنید کسی که می‌خواهید را پیدا کنید.بهتر است مستقل و شاد باشید تا در رابطه با کسی که به فکرتان نیست.

واقع بین باشید و بپذیرید رابطه ای که بر اساس عشق واقعی ، صمیمیت، صداقت و تعهد نیست دیر یا زود فرو می ریزد بنابراین وسوسه نشوید و در برابر وسوسه بازگشتن مقاومت نمایید

خودتان را باور داشته باشید . فکر نکنید فقط او مناسب شما بود و شما دیگر عاشق نمی شوید بلکه به این فکر کنید که مردان شایسته زیادی در سر راه ازدواج شما قرار خواهند گرفت.

امید

خوشبین باشید و به این فکر کنید که الان مجرد هستید و باید با آدم های زیادی آشنا شوید . خوشبین بودن موجب می شود شما زودتر عشق از دست رفته تان را فراموش کنید. میتوانید با مطالعه طالع بینی هر ماه با افرادی جدیدی که وارد زندگی تان می شوند راحت تر ارتباط برقرار کنید.

به این نیاندیشید که چون جذاب و دوست داشتنی نبوده عشق قبلیتان رهایتان کرده است به این فکر کنید که این امر فرصت دوباره ای به شما می دهد تا فرد مورد نظر خود را بیابید فردی که همانقدر که شما دوستش دارید او نیز شما را دوست خواهد داشت.

مرد یا زنی که به احساسات شما توجه نمی کند و نسبت به شما و رنج هایتان بی تفاوت و منفعل است، به هیچ عنوان شایسته عشق ورزی نیست. اگر عشق و احترام در یک رابطه باید متقابل باشند نتیجه ای جز سرخوردگی ندارد.

شاد بودن

زمان هایتان را به تنهایی بگذرانید و همیشه برای پر کردن اوقاتتان به دیگران متوسل نشوید . از تنها بودن و مستقل شدنتان شاد باشید و بیاموزید بدون وابستگی به دیگران شاد باشید زیرا فرد زندگی آینده تان به شادی نیاز دارد.

هر چیزی که او به شما داده و مربوط به او است را جمع کنید و در جایی خارج از دید قرار دهید . این کار سبب می شود روحیه تان بهتر شود . برای کسی که فقط برایش سرگرمی هستید ارزش قائل نشوید و او را در اولویت قرار ندهید.

وقت خودتان را برای کسی تلف نکنید که به فکر شما نیست.

از او به خاطر احساس عصبانیت و افسردگی خود انتقام نگیرید و فقط با یک دوست درمورد این موضوع صحبت نکنید.

از انجام کارهایی که شما را به یاد او می اندازد، پرهیز کنید .

اگر گاهی احساس ناراحتی و تنهایی می کنید گاهی گریه حالتان را بهتر می کند.

شماره تلفنتان را عوض کنید تا زیاد پیامهایتان را چک نکنید.

در آخر بهتر است بدانید گذشت زمان مشکل را حل خواهد کرد و او را از خاطرتان خواهد برد.

 موسیقی را فراموش نکنید

همان‌قدر که شنیدن آهنگ‌های غمگین و عاشقانه در این روزهای بعد از جدایی می‌تواند حال شما را خراب کند، گوش دادن به آهنگ‌های شاد می‌تواند خوشحالتان کند.

شاید اولش مسخره به نظرتان برسد که با این وضعیت روحی نشسته‌اید و موسیقی شش و هشت گوش می‌دهید، اما کم کم تاثیر ناخودآگاه آن در روحیه‌تان شما را به وجد خواهد آورد.

،،شما می توانید از طریق تلگرام واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید ، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم ،،

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید