عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

عشق حقیقی و ازدواج

میخوای عشق حقیقی رو پیدا کنی و با عشقت ازدواج کنی ؟

عشق حقیقی و ازدواج

پیدا کردن عشق حقیقی و ازدواج یکی از اهداف هر کسی میباشد. حس قشنگی که پیدا کردن عشق حقیقی و ازدواج با مرد مورد علاقه به شما میدهد،آرامشی را برای شما فراهم میکند.

برای اینکه بتوانید عشق حقیقی را پیدا کنید و آنرا به ازدواج ختم کنید لازم  است نحوه انتخاب صحیح همسر، نحوه آشنایی صحیح و راههای عاشق کردن مردان را بلد باشید. سربرگ تازه درباره عشق حقیقی وازدواج اطلاعات روانشناسی کاملی را برای شما گرد آوری کرده است.

انتخاب صحیح همسر

پیش از آنکه به انتخاب صحیح همسر فکر کنید درباره ی ویژگی هایی که پیش از شروع آشنایی باید آنها را در نظر بگیرید صحبت میکنیم. اگر از همان ابتدا فرد مناسبی را برای آشنایی پیدا کنید، انتخاب صحیح همسر را نیز درپی خواهید داشت.

برای انتخاب صحیح باید ابتدا ویژگی های شخصیتی خودتان را بشناسید. سپس درباره ی شخصیت مرد مورد علاقه تان تحقیق کنید. همانطور که در مقاله معیار های ازدواج موفق گفته شد، پس از جذابیت ظاهری نوبت به شناخت شخصیت میرسد.

اگر هنگام انتخاب سختی نکشید و تلاش نکنید، برای فرار از تنهایی یا برای ایجاد تنوع ازدواج کنید، مطمئن باشید در نهایت با مشکلات بزرگتری مثل خیانت روبرو خواهید شد.

آنگاه است که برای برگرداند عشق به رابطه لازم است وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

عشق حقیقی و ازدواج
عشق حقیقی و ازدواج

ویژگی های شخصیت خود

مهمترین نکته درباره ی داشتن ازدواج موفق پیش از هرچیز داشتن شناخت کافی درباره ی خودتان است. اگر شما شناخت صحیحی از خودتان داشته باشید، میتوانید معیارهایتان را مشخص کنید. وو از این طریق فرد مناسب را پیدا کنید.

چرا که مرد یا زن مناسب برای ازدواج از نظر هرکس متفاوت است. مثلا ممکن است یکی مردی را بپسندد که وضع مالی مناسبی دارد و داشتن تفاوت سنی زیاد برایش مهم نیست.

و دیگری برای اینکه همسر یا دوست پسرش را انتخاب کند ترجیح میدهد بهترین دوست خود را برگزیند، که با وجود نداشتن توانایی مالی نه چندان خوب با یکدیگر در یک رابطه عاشقانه زندگیشان را بسازند.

برای اینکه خودتان را بهتر بشناسید، به ضمیر ناخودآگاهتان رجوع کنید. مثلا زمانی که عصبانی میشوید چطور رفتار میکنید؟ هنگامی که بسیار خوشحال یا هیجان زده اید رفتار شما چگونه است؟میدانید که در هنگام احساسات بسیار شدید، ضمیر ناخودآگاه در رفتار هایتان پررنگ تر میشود.

اگر فکر میکنید برای شناخت خودتان نیاز به کمک های تخصصی دارید میتوانید از مشاوران یا روانشناسان کمک بگیرید.

شناخت شخصیت طرف مقابل

بعد از آنکه فرد مورد نظر را از نظر ظاهری تایید کردید و به سه سوال درباره ی جذابیت ظاهری پاسخ مثبت دادید، به سراغ شخصیت مرد یا زن مورد علاقه تان بروید. سه سوالی که برای جذابیت ظاهری باید به آنها پاسخ مثبت دهید:

 • آیا حاضرید مرد مورد نظرتان را جلوی همه دوستان، خویشاوندان و آشنایان به همراه خود ببرید و به عنوان دوست پسر یا همسر خود معرفی کنید؟
 • آیا دوست دارید فرزند شما کاملا شبیه به مرد مورد علاقه تان باشد؟
 • آیا اگر جنس مخالف بودید دوست داشتید ظاهری همانند مرد مورد نظرتان داشته باشید؟

پس از آنکه به جوانب ظاهری پرداختید، لازم است درباره ی شخصیت او کنجکاو شوید. چند نکته بسیار مهم درباره ی شخصیت مرد مورد نظر وجود دارد که هنگام شناخت شخصیت طرف مقابل باید در نظر بگیرید.

زنگ خطر هایی در شخصیت طرف مقابل

آیا شخصیت کنترلگری دارد؟ آیا مدام به همه چیز شک میکند؟ فکر میکند فقط خودش کار را درست انجام میدهد؟ و  اگر کسی به حرفش گوش نکند نتراحت میشود؟آیا دیگران را مدام زیر نظر میگیرد و سعی میکند آنها را به چالش بکشد؟

آیا شخصیت وابسته ای دارد؟ مدام به پدر، مادر یا هرکس دیگری از نزدیکانش اطلاع میدهد که کجاست، دقیقا در چه حالیست، برای انجام تمام کار ها از آنها اجازه میگیرد و نمیتواند روی حرف آنها حرف بزند؟ این باید زنگ خطری در روند انتخاب صحیح همسر برایتان باشد.

آیا بی دلیل عصبانی میشود؟ مثلا هنگام رانندگی ناگهان عصبانی میشود و بی توجه به حضور دیگران ناسزا میگوید؟ و حتی بدتر از آن دعوا راه می اندازد و درگیر میشود؟

نحوه حرف زدن درباره ی خانواده اش چگونه است؟آیا بیش از اندازه درباره ی آنها تعریف میکند یا پشت سر آنها حرف میزند؟ بد میگوید و گله میکند؟ بهتر است به همه این موارد در هنگام شناخت شخصیت طرف مقابل دقت کنید تا عشق حقیقی و ازدواج موفق را پیدا کنید.

نحوه آشنایی صحیح

عشق حقیقی و ازدواج
عشق حقیقی و ازدواج

در دوران آشنایی، خواه زیر نظر خانواده ها و به اصطلاح بعد از خواستگاری باشد و خواه بدون اطلاع خانواده ها و به اصطلاح در دوران دوستی باشد. دو  نکته بسیار مهم است:

 • خودتان را به ازدواج مجبور نکنید
 • زود دل نبندید

زود دل نبندید

برخی افراد و بخصوص خانم ها که از احساسات قوی تری برخوردارند. بعد از آشنایی با طرف مقابل سریعا تمام احساسات خود را در اختیار او میگذارند. این زود دل بستن و در اختیار گذاشتن احساسات عواقب بدی را در پی دارد.

وقتی سریع خودتان را دلبسته کسی کنید، زندگی شخصیتان را برای با او بودن مختل کنید و از همان ابتدا او را به همه چیز و همه کس حتی خودتان ترجیح دهید. اولا خودتان آنچنان وابسته میشوید که به کنار آمدن زود هنگام منجر میشود.

و از طرف دیگر طرف مقابل را به این نتیجه میرسانید که میتواند هرکاری میخواهد بکند و شما را همچنان در کنار خود داشته باشد. و این برای یک انسان یعنی عدم کنترل خشم، بی احترامی و افسار گسیختگی.

از طرف دیگر دل بستن زود هنگام موجب میشود شما به مشکلات موجود در شخصیت وی و در رابطه تان بی اهمیت شوید و خودتان را مجبور به سازش و قبول موقعیت های سخت بکنید.

در حالی که در ابتدای یک رابطه اگر طرف مقابل مشکلی با شما یا طرز زندگیتان داشته باشد. یا شما نتوانید با یکی از مولفه های اخلاقی یا شیوه زندگی اش کنار بیایید، نیاز به هیچگونه سازشی نیست . در کس دیگری به دنبال عشق حقیقی و ازدواج بگردید.

در صورت متناسب نبودن خواسته های شما و ایشان با یکدیگر میتوانید به صورت کاملا دوستانه با او دربارهی نارضایتی خود صحبت کنید و با دانستن شیوه درست تمام کردن رابطه  این تجربه ناموفق را به پایان برسانید.

خودتان را مجبور به ازدواج نکنید

بعد از اینکه روند آشنا شدن شما با خانم یا آقایی آغاز شد، مدام این موضوع را به خود گوشزد کنید که شما فقط در مرحله آشنایی هستید. و ممکن است به هر دلیلی نخواهید به این رابطه ادامه دهید.

نه گفتن آن هم در شرایط حساس و مهمی مثل ازدواج اصلا نباید برایتان سخت باشد. اگر فکر میکنید با او خوشبخت نمیشوید، بی رودروایستی این موضوع را با طرف مقابلتان مطرح کنید. او نیمه گمشده شما نیست.

گاهی افراد به علل مختلف ممکن است خود را مجبور به قبول ازدواج با کسی کنند که به او علاقه ندارند.مثلا:

 • در جریان بودن خانواده ها
 • رودروایستی با معرف
 • رابطه جنسی زود هنگام و ایجاد وابستگی عاطفی
 • خجالت کشیدن
 • فامیل بودن
 • وضع مالی خیلی خوب طرف مقابل
 • فرار از تنهایی
 • دلسوزی برای طرف مقابل
 • ایجاد تنوع

اگر شما به هر یک از دلایل بالا میخواهید تن به ازدواج دهید، بهتر است همین الان با یک مشاور تماس بگیرید و موضوع را با او در میان بگذارید. حتی میتوانید با یک دوست دلسوز یا خواهر یا برادر خود که با او راحت هستید صحبت کنید. تا او موضوع را با طرف مقابل یا خانواده تان در میان بگذارد.

راههای عاشق کردن مردان

راههای عاشق کردن مردان را پیش از این در مقالات مختلف به تفضیل توضیح داده ایم.در اینجا دو نکته از مهمترین نکاتی که برای جذب مردان لازم است را دوباره یاداوری میکنیم.

داشتن اعتماد بنفس و انرژی مثبت از راههای عاشق کردن مردان هستند.البته این دو مورد برای پیدا کردن عشق حقیقی و ازدواج با مرد مورد علاقه و به طور کلی خوشبختی نکات کلیدی هستند.

عشق حقیقی و ازدواج
عشق حقیقی و ازدواج

داشتن اعتماد بنفس

داشتن اعتماد بنفس یعنی قابل دانستن خود برای داشتن بهترین ها. اعتماد بنفس برای جذب عشق حقیقی و ازدواج بسیار مهم است. چرا که اگر شما اعتماد بنفس کافی را داشته باشید، به کم قانع نمیشوید. به دنبال جذب بهترینها هستید و خودتان را برای هر مشکلی سرزنش نمیکنید.

اگر اعتماد بنفس کافی را داشته باشید، خیلی از مشکلات از قبیل دل بستن سریع و یا تن دادن به رابطه جنسی زود هنگام یا مجبور کردن خودتان به ازدواج برایتان پیش نمی آید. چرا که شما توانایی نه گفتن دارید.

اعتماد بنفس پایین به فرد حس گناه میدهد. مثلا اگر با او ازدواج نکنم او از من بدش می آید یا او ناراحت میشود. یا مثلا اگر فلان چیز را نتوانم برایش فراهم کنم دیگر مرا دوست نخواهد داشت.

و این باعث بوجود آمدن شرایط بسیار ناگواری میشود. به گونه ای که شما برای دیگران از همه خواسته های خود میگذرید. و هرگز هم از زندگی خود راضی نیستید. پس این را فراموش نکنید که خودتان را بیش از هر کس دیگری دوست داشته باشید تا  دچار دوست داشتن یک طرفه نشوید.

انرژی مثبت برای جذب مردان

انرژیی مثبت نه تنها برای جذب مردان به سمت شما موثر است. بلکه برای شیفته کردن دیگران نیز بسیار کارامد است. برای اینکه زندگی بهتری داشته باشید میتوانید انرژی مثبت را استفاده کنید.

انرژی مثبت یعنی مثبت نگری. مثبت نگری به شما کمک میکند شرایط سخت را راحتتر پشت سر بگذارید. و  در این میان دیگران را نیز همراهی کنید.ای همراهی شما را به آدم جذابی تبدیل میکند.

ضمنا برای جذب عشق حقیقی و ازدواج نیز هر کسی به دنبال همراهی برای روزهای سخت زندگی میگردد. و افراد منفی نگر و انرژی گیر را دوست ندارند. انرژی مثبت برای جذب مردان بسیار اهمیت دارد.

پس پیش از هرچیز برای داشتن زندگی سالم تر و دوم برای پیدا کردن عشق حقیقی و ازدواج مثبت اندیشی و مثبت گویی و داشتن انرژی مثبت را تمرین کنید. تیم روانشناسی سربرگ تازه در این مسیر همراه شماست.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید