بازگشت به رابطهمقالات

عشقم رفت چیکار کنم برگرده

بعد از رفتن عشق باید چیکار کنم؟

عشقم رفت چیکار کنم برگرده

سوالی که معمولا پس از جدایی و تمام شدن رابطه پرسیده میشود عشقم رفت چیکار کنم برگرده است. به خصوص کسانی که در یک رابطه طولانی مدت بوده اند. و دچار دلبستگی و یا وابستگی شده اند. معمولا میخواهند بدانند چطور عشقم را برگردانم.

اما نکته مهم اینجاست که شما نباید به دنبال برگرداندن عشقتان باشید. بلکه باید به دنبال دلیلی باشید که میخواهید عشقتان را برگردانید. و سپس با بینش دقیقی درباره ی خودتان و طرف مقابلتان و احساسی که واقعا به او دارید میتوانید برای بازگشت معشوقتان تلاش کنید.

تیم روانشناسی سربرگ تازه پیشنهاد میکند پیش از پرسیدن سوال چطور عشقم را برگردانم به این فکر کنید که چرا عشقم مرا تنها گذاشت؟ و پس از یافتن پاسخ صحیح برای این سوال، به برگرداندن او فکر کنید.

چطور عشقم را برگردانم

برای برگرداندن عشق راههای زیادی وجود دارد. مثل واسطه کردن دوستان، پیام دادن، نشان دادن احساسات ناراحت کننده در فضای مجازی و …  عنوان یک تیم روانشناسی که با موارد زیادی در زمینه جدایی ها فعالیت داشته است، پیشنهاد میکنیم این کار را نکنید.

برای برگرداندن عشق ابتدا احساسی که درباره ی اتفاقات گذشته دارید را بررسی کنید. سپس احساسی که در حال حاضر به او دارید را بررسی کنید. و اینگونه میتوانید تصمیم درست را بگیرید. میتوانید احتمال برگشتن عشق قدیمی در آزمون سنجش احتمال بازگشت عشق شرکت کنید.

0%

خانم هستید یا آقا؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

چند ساله هستید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

با طرف مقابل چند سال فاصله سنی دارید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

چه مدت با طرف مقابل در رابطه بوده اید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

رابطه شما با عشق سابقتان در چه حدی بوده است؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

چه مدت از قطع شدن ارتباط شما میگذرد؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

علت تمام شدن رابطه تان چه بوده است؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

از زمان قطع ارتباط تا الان با او در ارتباط بوده اید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

آیا شما یا عشق قبلی تان وارد رابطه جدیدی شده اید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

در رابطه ی شما آرامش وجود داشت؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

آیا در هنگام رابطه تان یکی از شما دچار احساس خشم یا انتقام شدید شده است؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

از اینکه رابطه سالمی داشته اید و او فرد مناسب شما بوده است مطمئنید؟

به سوالات درباره ی خودتان و رابطه تان پاسخ دهید

آزمون سنجش احتمال بازگشت به رابطه
رابطه ناسالمی که برگشتن آن مضر است
رابطه شما یک رابطه تمام شده است. به نظر میرسد ازتباط شما از اول هم نا درست بوده است. در رابطه شما هیچ آرامش و تفاهمی وجود نداشته است. این دوست داشتن یک دوست داشتن یک طرفه بوده و از دست دادن این ارتباط تماما به نفع شما است. اگر با این وجود بازهم علاقه دارید به رابطه ناسالم گذشته برگردید بهتره با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید تا در این زمینه شما رو راهنمایی کنند.
نیاز به داشتن اطلاعات دقیق تر
در پاسخهایی که به سوالات تست احتمال بازگشت دادید، موارد شک برانگیزی دیده میشود. مثلا اینکه به شما میگوید دیگر مایل به صحبت با شما نیست اما بازهم بعد از مدتی ناپدید شدن شما، شروع به برقراری ارتباط میکند! شاید کمبور های روانشناختی موجب این رفتار طرف مقابلتان باشد! شاید هم واقعا به شما علاقه دارد ولی بنا به دلایلی که شما آنها را نمیدانید مجبور به قطع ارتبا شده است! به همین دلیل نیاز است بیشتر درباره ی شرایط ارتباطتان در گذشته و الان بدانیم. بی مشاوران ما در ارتباط باشید.
دیدار دوباره به زودی اتفاق می افتد
نگران نباشید این قطع ارتباط یک واکنش عصبی است. و به زودی میتوانید عشق خو را دوباره در آغوش بگیرید. البته به شرطی که قدم های صحیحی در این مسیر بردارید. و از انجام اشتباهات در این دوران قطع ارتباط جلوگیری کنید. درباره ی این اشتباهات در مقالات دیگر سایت ما بخوانید و در صورت نیاز با مشاوران ما از طریق واتساپ در تماس باشید.
عشقم رفت چیکار کنم برگرده
عشقم رفت چیکار کنم برگرده

احساستان درباره ی اتفاقات گذشته

قطعا هر زوجی در رابطه خود دچار فراز و نشیب هایی هستند. این فراز و نشیب ها در رابطه دوستی دوچندان میشوند. چرا که معمولا با شرایط خانوادگی و موقعیت یکدیگر آشنا نیستند.

مثلا در یک ازدواج موفق طرفین از شریط خانوادگی یکدیگر مطلع اند. و اگر مشکلی در این میان وجود داشته باشند با بهره مندی از درک متقابل میتوانند درباره ی اختلافات کمی کوتاه بیایند.

اما در رابطه دوستی معمولا هردو طرف تمامی مسائل خانوادگی خود را با یکدیگر در میان نمیگذارند. و به همین دلیل ممکن است اختلافات بیشتری میان آنها بوجود بیاید.

حال که رابطه تان با پسر مورد علاقه تان تمام شده است، وقت آن رسیده که با دقت تمام درباره ی آنچه که اتفاق افتاده است فکر کنید. بی طرفانه و واقع بینانه این کار را انجام دهید.

آیا درباره ی اتفاقات گذشته حس گناه دارید؟ یا هنوز هم فکر میکنید حق با شما بوده است و شما مورد ظلم واقع شده اید؟ ممکن است در حال حاضر که میگویید عشقم رفت چیکار کنم برای برگرداندن عشقم، کمی تحت تاثیر احساسات تصمیم بگیرید.

چرا که ضمیر ناخودآگاه شما دچار بحران شده است و برای انکار بحران و برگرداندن شرایط به حالت روتین تلاش میکند همه چیز را عادی جلوه دهد و شما را وادار به انجام عملی برای برگرداندن عشقتان کند.

پس بهتر است برای تصمیم گیری درباره ی رابطه تمام شده تان کمی صبر کنید و یا از مشاوره آنلاین بهره ببرید. شما باید علت بوجود آمدن یک احساس یک طرفه را بررسی کنید. و به برقراری ارتباط بهتر با خودتان بپردازید.

درحال حاضر چه حسی دارید

از دست دادن عشق و شکست عشقی باعث بروز واکنش هایی در ذهن شما میشود. اگر در یک رابطه طولانی مدت بوده اید، احتمالا الان فقط به کارهایی که برای برگرداندن عشقتان میتوانید انجام دهید فکر میکنید.

مواجه شدن با شکست عشقی مراحلی دارد که در هرکس با توجه به شخصیت وی این مراحل طی میشود. اول از همه و پیش از هرچیز مرحله ناراحتی و تلاش برای بازگشت است.

مرحله دوم انکار کردن و مرحله سوم انتقام است. در آخر هم مرحله فراموش کردن اتفاق می افتد. حال اینکه دختر زودتر فراموش میکند یا پسر را باید در مقاله دیگری بخوانید.

اگر در مرحله اول هستید، احتمالا به دنبال دعا برای بازگشت عشق یا فال برگشتن معشوق هم رفته اید. اما بدانید که این بی فایده است. و شما باید علت این جدایی را بدانید، آنرا در صورت امکان رفع کنید و عشقتان را برگردانید.

پس درباره ی گذشته فکر کنید. آیا میتوانید دید مثبتی به گذشته داشته باشید؟ آیا درحال حاضر احساس رهایی دارید؟ و مهم تر از همه آیا به او دلبسته هستید یا وابسته؟ در ادامه درباره ی دلبستگی و وابستگی صحبت میکنیم.

بازگشت معشوق

بازگشت معشوق را باید در مرحله آخر تصمیمات خود داشته باشید. ابتدا درباره ی احساس خود فکر کنید. آیا واقعا به عشقتان محبت قلبی و دلبستگی دارید؟ یا صرفا وابستگی و درواقع همان نیاز به ترشح هورمون آرامش در بدن شما وجود دارد؟

آیا دلبستگی دارید؟

دلبستگی یعنی شما در هر شرایطی میتوانید پسر مورد علاقه تان را دوست داشته باشید. حتی اگر با او به اختلافی بخورید بازهم میتوانید به او محبت کنید. مثلا شما نسبت به مادر و پدرتان دلبستگی دارید.

اگر با او به مشکلی بربخورید باز هم راضی به آسیب دیدن او نیستید. و در گرفتاری ها با او همدلی میکنید. این محبت حقیقی است که میان یک زوج موفق وجود دارد.

اگر شما هم به فرد مورد علاقه تان همچین حسی دارید، میتوانید از راه های بازگشت معشوق استفاده کنید. به شرط آنکه طرف مقابلتان نیز تمایل به بازگشت داشته باشد. بهتر است پیش از هر اقدامی درباره ی حس او هم مطمئن شوید.

برای برگرداندن معشوقتان عجله نکنید. زندگی را در تنهایی تجربه کنید تا بعد از بازگشت مرد مورد علاقه تان قدر رابطه تان را بدانید.

عشقم رفت چیکار کنم برگرده
عشقم رفت چیکار کنم برگرده

آیا وابستگی دارید؟

وابستگی بسیار موضوع آسیب رسان و مضری است. اگر میخواهید بدانید عشقم رفت چیکار کنم برگرده بهتر است ابتدا از اینکه به مرد مورد علاقه تان وابسته نیستید مطمئن شوید.

همانطور که در مقاله های چگونه برای یک مرد دست نیافتنی باشیم و راههای جذب پسر مورد علاقه گفتیم هر کس باید بدون هیچ وابستگی و نیازی به دیگران بتواند زندگی کند.

این مسئله به خصوص درباره ی زنان بسیار اهمیت دارد. برخی زنان فکر میکنند اگر در مقابل مردان احساس ضعف نشان دهند، مثلا هنگام جدایی با پیام های ناراحت کننده ترحم دیگران را به سمت خود جلب کنند، میتوانند موفق شوند.

اما حقیقت این است که اگر این نیازمندی در شما وجود دارد، هرگز نمیتوانید رابطه موفقی داشته باشید. چرا که مردان در رابطه عاشقانه خود از زنان ضعیف و وابسته دوری میکنند.

برای آنکه بدانید آیا وابستگی دارید چند سوال را پاسخ دهید

 • آیا برای انجام هرکاری از او اجازه میگیرید؟
 • آیا بدون حضور او حس میکنید شما کافی نیستید؟
 • آیا او مانندیک کودک با شما رفتار میکند؟
 • آیا در نبود او نمیتوانید شاد باشید؟
 • آیا با وجود اینکه علنا در رابطه به شما ظلم میشود میخواهید برگردد؟

اگر جوابتان به سوالهای بالا مثبت است پس بدانید که برای برگشتن به این رابطه تلاش نکنید. چرا که وابستگی در یک رابطه در نهایت موجب از دست دادن شخصیت مستقل میشود. هر انسانی باید شخصیت مستقلی در زندگی خود داشته باشد.

نبود این شخصیت مستقل در زندگی در بوجود آمدن مشکلات روانی و یا حتی اختلالات شخصیتی در آینده موثر است. پس این را به خاطر داشته باشید که اگر به مرد مورد علاقه تان وابسته هستید، هرگز به برگرداندن او به رابطه فکر نکنید.

چرا عشقم مرا تنها گذاشت

عشقم رفت چیکار کنم برگرده ؟پیش از اینکه درباره ی چرا عشقم مرا تنها گذاشت با دقت فکر کنید. آیا یک رابطه سالم داشته اید و الان به هر دلیلی این رابطه به پایان رسیده است؟ یا رابطه ای که تمام شده از ابتدا ناسالم بوده و نباید شکل میگرفته؟

عشقم رفت چیکار کنم برگرده
عشقم رفت چیکار کنم برگرده

رابطه سالم

یک رابطه سالم دارای ویژگی هایی است. اگر این ویژگی ها را درباره ی رابطه خود با عشق سابق تان میبینید،بهتر است که از راههای جذب مردان از راه دور برای برگرداندن عشق به رابطه استفاده کنید.

ویژگی های یک رابطه سالم:

 • وجود احترام متقابل
 • نشان دادن خود واقعی در رابطه بدون ترس
 • اولویت داشتن برای یکدیگر
 • وجود صمیمیت
 • اهمیت داشتن زندگی طرف مقابل
 • رابطه خوب اکثر اوقات

رابطه ناسالم

اگر در ابتدای جذب مرد به سمت خودتان، دروغ و نیرنگی در کار بوده است. اگر برای نگه داشتن مرد مورد علاقه تان نیاز است به همه خواسته های او بله بگویید. اگر برای او نقش مادر یا پدر را بازی میکنید. اگر یکی از شما گیرنده و دیگری دهنده باشد.

گیرنده و دهنده به این معناست که همیشه یکی فرمانده و دیگری فرمانبردار باشد. یکی دائم از خود گذشتگی کند و دیگری خودخواه باشد و دیگری را به حساب نیاورد.

اگر ویژگی های یک رابطه ناسالم را در دوستی با عشق از دست رفته تان میبینید بهتر است سوال عشقم رفت چیکار کنم برگرده را برای همیشه از ذهنتان خارج کنید. شما باید به فکر زندگی بهتری در نبود او باشید.

راههای فراموش کردن عشق قدیمی را میتوانید در مقاله های سربرگ تازه بخوانید و یا برای مشاوره با روانشناسان ما به شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

؛؛شما می تونید از طریق تلگرام و واتس آپ بصورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید