پایگاه آموزشیشکست عشقی

شکست عشقی

افسردگی های بعد از شکست عشقی

شکست عشقی

شکست عشقی می تواند ضربه سنگینی به احساسات یک شخص وارد کند و افسردگی های بعد از شکست عشقی شاید سالها بعد از بین بروند حتی در برخی افرا متاسفانه شاهد این هستیم که در زمان شکست عشقی به خودکشی نیز فکر می کنند، دلیل این همه ضعف بعد از شکست عشقی چیست؟ عدم موفقیت در پایدار سازی یک رابطه منجر به شکست عاطفی و اتمام آن رابطه می شود (که به اختصار با واژه شکست عشقی  شناخته شده است). چیزی که در جامعه به فور وجود دارد جوانانی است که دچار شکست عشقی شده اند شکست عشقی در دختران و ذ در پسران تفاوت هایی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

کلیپ آموزشی بازگشت عشق

شما میتونید با مشاهده این کلیپ آموزشی مراحل بازگشت عشق را یاد بگیرید و سپس در انتهای این مطلب روی لینک دانلود کتاب بازگشت عشق کلیک کنید و کتاب را هم دریافت کنید.

اکثر مقالاتی که در اینترنت موجود میباشند در جهت پاسخ به سوالات (شکست عشقی پسر شکست عشقی جملات شکست عشقی  شکست عشقی در زنان شکست عشقی در مردان  عکس شکست عشقی  شکست عشقی خوردم درمان افسردگی شکست عشقی شکست عشقی شعر) پاسخ هایی کاملا نادرست را ارائه کردن چون اکثر این سایت ها برای بدست اوردن بازدیدکننده مطلب منتشر می کنند و مقالات تکراری اشتباهی را در دسترس عموم قرار می دهند.

راه های غلط مقابله با شکست عشقی

مشاهده کردم بعضی از این دوستان این موضوع رو اعلام داشتن که برای رهایی از افسرگی باید گریه کنید عصبانی بشید داد بزند و… خدمت شما عرض کنم این کار باعث تخلیه عاطفی نمی شود بلکه نتیجه عکس میدهد بجای آرام شدن استرس بیشتری را بوجود میاورد و فرد رو با این باور روبرو میکنه که طرف مقابلش رو برای همیشه از دست داده و بدون عشق خود ضعیف خواهد بود و درد خواهد کشید. به هر چیزی که بیش از حد فکر کنیم شبیه آن خواهیم شد برای تسکین درد شکست عشقی نباید کار های اشتباه رو پیش گرفت بلکه باید خودر ا از نوع ساخت. راجب اینکه چگونه با جدایی کنار بیاییم بیشتر مطالعه کنید.

شکست عشقی
شکست عشقی

دلایل شکست عشقی

دلایل بوجود آمدن شکست عاطفی (شکست عشقی) را میتوان به سه بخش اصلی تقصیم کرد.

مدیریت غلط رابطه

برای جلوگیری از ایجاد شکست در رابطه باید با مهارت های ارتباطی آشنایی داشت، توانایی مدیریت رابطه یعنی کنترل کردن تنش ها، جهت دادن به رابطه، افزایش صمیمیت، برای اینکه بتونید رابطه موفقی داشته باشید تا حد امکان باید تلاش کنید با خانواده و دوستان صمیمی طرف مقابلتون آشنا بشید. برای داشتن یک رابطه بهتر مدام هدف تعیین کنید متنند تحصیل مسافرت یا انجام کاری باید اهدافی مشترک پیدا کنید و بدنبال بدست اوردن این اهداف باشید.

انتخاب اشتباه

کدام شخصیتها نباید با هم ازدواج کنند؟ یا وارد یک رابطه عشقی بشوند.

بی ثباتی هیجانی (روان رنجورخویی)

ازدواج دو فردی که ثبات هیجانی ندارد موفقیت آمیز نخواهد بود چون هر دو دارای مشکلات هیجانی و عاطفی هستند.

درونگرایی /برونگرایی

ازدواج افرادی که به صورت افراطی در دو سر طیف قرار دارند مشکل ساز خواهد بود چون از نظر علایق، فعالیت، صمیمیت و روابط بین فردی تفاوت بسیار زیادی با هم دارند.

انعطاف پذیری و باز بودن / بسته بودن

ازدواج دو فردی که یکی تنوع طلب و تجربه گرا و دیگری محافظه کار و بسته، مشکلات ساز خواهند بود.

توافق و سازگاری اجتماعی

ازدواج افرادی که از لحاظ سازگاری اجتماعی با هم در تضادند، اصلا بهتر است که صورت نگیرد. نمره ی پایین معمولا با ویژگی اختلال شخصیت خودشیفته، ضد اجتماعی و پارانوئید همراه است.

مسئولیت پذیر/ غیرمسئول

ازدواج فرد مسئولیت پذیر، وظیفه شناس، کمال گرا و وسواسی با فرد شلخته، بدون انگیزه پیشرفت، راحت طلب و غیر مسئول مشکل ساز خواهد

ضعف در هوش هیجانی

بیشتر شکست عشقی هایی که اتفاق می افتد به دلیل عدم کنترل هوش هیجانی افراد میباشد، برای ایجاد یک رابطه موفق باید توانایی این رو داشته باشید که در بحث ها و تنش های بوجود امده خوتون رو کنترل کنید. مثلا اگر با پوشش ایشون مشکل دارید بجای این چه وضعیه بگید عزیزم بهتر نیست پوشیده تر لباس بپوش، بجای چرا فلان شخص رو فالو کردی تو باهاش رابطه داری بگید عزیزم میخوای من حسودی کنم که غریبه ها رو فالو میکنی، اگر طرف مقابل اشغال بود بجای گفتن با کی این همه حرف میزدی تو به من خیانت کردی بگید عزیزم آدم کسی رو که انقد دوستش داره این همه پشت خط نگه نمیداره حالا کی بود که روت نشد قطع کنی با من حرف بزنی.

شکست عشقی
شکست عشقی

شکست عشقی در پسران و شکست عشقی در دختران

یک مرد اوایل جدایی احساسات کنترل شده تری نسبت به زنان دارد یعنی اوایل جدای ناراحتی کمتری از خود نشان میدهند ولی به مرور زمان هر روز که از جدای میگذرد یک مرد احساس ضعف بیشتری میکند و روحیه خود را از دست میدهد حال این موضوع در زنان کاملا برعکس است.

مرد ها وقتی در این موقعیت قرار میکیرند اشتباهات بیشتری میکنند مانند پیگیری های در محیط کار و محل تحصیل طرف مقابل خود حتی ممکن است تحدید هم بکنند

در مقابل زنها بیشتر گریه میکنند و دست به دعا میزنند.

البته این موضوع صد در صدی نیست و نمیتوان به تمام مرد ها و زن ها نصبت داد ولی میتوان گفت بیشتر افراد این گونه رفتار میکنند.

چگونه عشق خود را برگردانیم

جدایی در روابط به دلایل مختلفی اتفاق می افتد شاید شما مقصر کامل جدایی از عشقتان بودید شاید برعکس و شاید هر دو به یک میزان مقصر بودید و حتی شاید تنها اشتباه شما این بود که در مقابل واکنش های عشقتان واکنش مناسب را نشان ندادید، اکثر افراد بعد از جدایی از طرف عشق خود بلاک می شودند و برای خارج شدن از بلاک کار های اشتباهی را انجام می دهند که خود به تنهایی باعث می شود عشقتان به رابطه برنگردد.

برای برگرداندن عشق از دست رفته باید مجدد عشقمان را عاشق خود کنیم. برای این کار می توانیم از قانون جذب عشق و تکنیک های برنامه ریزی عصبی کلامی استفاده کنیم مراحل بازگشت عشق بعد از شکست عشقی به صورت زیر است.

  1. دلیل جدایی را شناسایی کنید.
  2. دلایل بروز مشکل را ازبین ببرید
  3. احساسات منفی بوجود آمده را با احساس مثبت جایگزین کنید.
  4. از عشقتان با شیوه برنامه ریزی عصبی کلامی دلجویی کنید
  5. از اصول شش مرحله ای بازگرداندن رابطه از دست رفته استفاده کنید.

من حسین رجب پور هستم یک محقق، نویسنده و پژوهشگر، هر چه که در این مقالات مطالعه می کند تجربه سالها تحقق و نگراش است، در سربرگ تازه ما تصمیم داریم به ارائه محتوای مفید، گام ارزش مندی در جهت آموزش مهارت های راتباطی و تقویت شخصیت افراد داشته باشیم. هر گونه کپی برداری از مقالات بدون ذکر منبع تحت پیگرد شدید قانونی قرار خواهد گرفت.

در صورت علاقه مندی به آموزش مراحل وتکنیک های ان ال پی و جذب برای ترمیم رابطه از دست رفته میتوانید به شماره زیر از طریق تلگرام، واتس آپ، پیام بدید و سوالات خودتون رو بصورت رایگان ارسال کنید. پاسخگویی در اسرع وقت انجام میگیرد.

پاسخگویی فقط به روش های زیر و از طریق این نرم افزار ها صورت می گیرد:

تلگرام telegram

واتس آپ Whatsapp

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

مقالات مرتبط:                                         ارتباط با ما

چگونه یک رابطه شکست خورده را برگردانیم

چگونه با شکست عشقی کنار بیام؟

اعتماد بنفس چیست؟

دینامیک های مرد و زن در روابط عاشقانه

چگونه عشقمان را عاشق خود کنیم

تشخیص خیانت مردان و زنان

لینک کانال تلگرام: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید