عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

روانشناسی ازدواج با دوست پسر

برای داشتن یک ازدواج موفق همراه با عشق این مطلب را بخوانید

 روانشناسی ازدواج با دوست پسر

نکات مهم روانشناسی ازدواج با دوست پسر عموما به سه دسته تقسیم میشوند. پیش از هرچیز انتخاب فرد مشابه خودتان. برای اینکه در ازدواج با عشق بتوانید خوشبخت باشید باید یادتان باشد که مرد مورد علاقه تان را شبیه به خودتان پیدا کنید.

نکته دوم مهم از میان نکات مهم روانشناسی ازدواج با دوست پسر باور های اشتباه درباره ی عشق و دوران دوستی است. این باور های عارفانه را از عشق کنار بگذارید و واقع بین باشید.

برای داشتن یک ازدواج موفق از مشاوره و روانشناس کمک بگیرید. به این فکر نکنید که ما سالها دوست بوده ایم! ازدواج با دوستی فرق دارد. برای بررسی تخصصی روانشناسی ازدواج با دوست پسر با سربرگ تازه همراه باشید.

انتخاب فرد مشابه

یکی از مهم ترین نکات برای ازدواج با دوست پسر انتخاب فرد مشابه شماست. این شباهت موضوع بسیار مهمی است. چرا که در ک شدن شما توسط همسر آینده تان به این شباهت افکار بستگی دارد.

برای اینکه بفهمید فردی مشابه شماست یا نه، لازم نیست به مسائل جزیی مثل رنگ مورد علاقه یا غذای مورد علاقه توجه کنید. دوران دوستی شما به اندازه کافی عاشقانه بود . الان برای ازدواج با دوست پسر به نکات مهمی مثل نوع شخصیت وی از نظر دورنگرایی و برونگرایی توجه کنید.

درباره ی اهداف زندگی اش و ارزش هایش برای زیستن توجه کنید. درست است که گاهی شخصیت های کاملا متضاد در صورت آگاهی و فهم عمیق هردو طرف از یکدیگر،بتوانند زندگی خوبی داشته باشند.

اما عقل حکم میکند بر اساس روانشناسی ازدواج با دوست پسر، به احتمالات اکتفا نکنیم و پیش از هرچیز ویژگی های یک ازدواج موفق را با مرد مورد علاقه مان در نظر بگیریم.

 روانشناسی ازدواج با دوست پسر
روانشناسی ازدواج با دوست پسر

نوع شخصیت در روانشناسی ازدوج با عشق

پیش از این هم درباره ی ویژگی های ازدواج موفق صحبت کردیم. در یک ازدواج موفق باید زن و مرد روحیاتی مشابه یکدیگر داشته باشند. مثلا اگر زن برون گرا باشد اما مرد درون گرا در زندگیشان با چالش هایی ممکن است روبرو شوند.

و بدتر از آن اگر مدام یکی از طرفین در این مجادلات کوتاه بیاید و دیگری به اصطلاح حرف حرف خودش باشد، نهایتا این اختلافات جزئی ممکن است به سردی روابط و حتی خیانت بیانجامد.

پس به این موضوع توجه کنید. مثلا تعریف پارتنر شما از یک روز خیلی رمانتیک چیست؟ آیا ایده های مشابهی دارید؟ مثلا نظر طرف مقابلتان درباره ی رفت و آمد با دوستان و حتی خانواده. ایده هایش برای یک روز تعطیل چیست؟

یا مثلا در چه شرایطی او حسابی شارژ میشود و درواقع بهش خوش گذشته است؟ آیا ایده های او به نظرات شما نزدیک است؟ مثلا اگر او ترجیح میدهد در یک روز تعطیل در خانه استراحت کند و کتاب بخواند. آیا شما این را قبول میکنید؟

یا شاید شما دارای شخصیت برونگرا باشید و ترجیح دهید یک روز تعطیل را در مهمانی دوستانه تان پر از سر و صدا و تفریحات دسته جمعی بگذرانید؟ حتما درباره ی ویژگی های شخصیت برونگرا و درونگرا تحقیق کنید. تا زندگی مشترک شیرینی را تجربه کنید.

اهداف زندگی در روانشناسی ازدواج با دوست پسر

اولا قبل از اینکه به ازدواج با دوست پسر فکر کنید و بخواهید درباره ی روانشناسی ازدواج با دوست پسر تحقیق کنید باید به اهداف او از دوستی و آشنایی با شما هم فکر کنید.

آیا مطمئن هستید که پسر مورد علاقه تان نیز به ازدواج با شما فکر میکند؟ اگر درخصوص ازدواج باهم به تفاهم رسیده اید حالا وقت آن است که به صورت جدی درباره ی اهداف زندگیتان فکر کنید.

قطعا هیچ زندگی بی هدف پیش نمیرود. و اگر هم برود نهایتا به بن بست میرسد. پس پیش از اینکه به این مشکلات مبتلا شوید به آینده زندگی مشترکتان فکر کنید. آیا اصلا در کنار هم میتوانید هدف های مشترکی را دنبال کنید؟ یا ایده اولوژی های زندگیتان باهم فرق میکند.

برای ملموس تر بودن منظورمان از این شناخت مثالی را برایتان می آوریم. فرض کنید شما انسانی سرشار از حس انسان دوستی هستید. و یکی از اهداف زندگی شما این است که در صورت توانایی به کسانی که به کمک شما نیاز دارند کمک مالی یا عاطفی کنید.

اما طرف مقابلتان بر این عقیده است که هرکس باید برای زندگی خود تلاش کند. پس نیازی نیست ما به دیگران کمک کنیم حتی اگر در توانایی ما باشد. این یکی از کوچکترین و بی اهمیت ترین مشکلاتی است که میتواند بین دو فرد با دیدگاه های مختلف به زندگی رخ دهد.

باور های اشتباه درباره عشق

عشق برای ازدواج کردن لازم هست اما بر خلاف عموم کافی نیست. برخی افراد فکر میکنند بدون داشتن حداقل های زندگی، بدون داشتن تفاهم یا کفویت و فقط با وجود عشق میتوان خوشبخت شد.

اما این باور کاملا اشتباه است. بعضی میگویند اگر کسی مرا واقعا دوست داشته باشد میتوانیم تفاوت های یکدیگر را تحمل کنیم. یا حتی با عشق میتوان دیگری را تغییر داد. هرگز این افسانه را باور نکنید. در ازدواج هرگز نمیتوانید دیگری را تغییر دهید.

باور اشتباه دیگری که در روانشناسی ازدواج با دوست پسر بسیار رایج است امید به ماندگاری این عشق آتشین در تمامی سالهای زندگی است. این باور ها در روانشناسی ازدواج کاملا منسوخ و بی پایه و اساس هستند.

 روانشناسی ازدواج با دوست پسر
روانشناسی ازدواج با دوست پسر

با عشق میتوان دیگری را بعد از ازدواج تغییر داد

باور به اینکه با عشق میتوان دیگری را تغییر داد به خصوص در میان خانم ها بسیار رواج دارد. به حساب سالها مرد سالاری که مردان برای رسیدن به خواسته های جنسیشان زن را به خواسته هایش میرساندن این باور هنوز هم در میان عموم وجود دارد.

بر اساس مطالعاتی که در زمینه روانشناسی ازدواج با دوست پسر در سالهای اخیر در جوامع آسیایی انجام شده، دیگر مردان به دنبال رابطه جنسی در دوست دختر یا همسرشان نیستند. چرا که این موارد به راحتی در دسترس قرار گرفته است.

بلکه به دنبال آرامش در زندگی مشترک میگردند. به همین دلیل است که موضوع نیمه گمشده این روز ها بسیار داغ است. چرا که اگر تفاهم نباشد عشقی پایدار نخواهد ماند.

حالا نکته مهم اینجاست که برخی افراد میگویند فلان اخلاقش را بعد از ازدواج درست میکنم. یا عشق میتواند او را رام کند. پس آنها به دنبال راههای عاشق شدن مردان میگردند.

اخطار جدی در این باره میدهیم. بعد از ازدواج همه اخلاق های بد عشقتان دو برابر میشود. هیچ چیز قرار نیست بهتر شود. و باید شرایط را همین گونه که هست بپذیرید. و به فکر تغییر دیگری نباشید. عشق یعنی بدی هایش را نیز قبوا دارم!

عشق تا ابد در زندگی شما آتشین نخواهد ماند

 بیایید درباره ی عشق واقع بین باشیم. عشق چیزی جز ترشح هورمون خوشحالی به علاوه مقادیر زیادی میل جنسی نیست. که این دو فاکتور بعد از ازدواج و با عادی شدن شرایط در کنار هم بودن فروکش میکنند.

پس آن چیزی که قرار است زندگی مشترک شما را پایدار کند، عشق نیست. بلکه محبت واقعی است. پیش از این درباره ی موضوع محبت واقعی چیست مفصلا صحبت کردیم.

گفتیم که محبت یعنی صمیمیت، تعهد و مراقبت. این سه نکته از نظر روانشناسی ازدواج میتوانند خوشبختی شما را تضمین کنند. پس انقدر به روزهای شیرین عاشقیتان در دوران دوستی دل نبندید.

در زندگی مشترک این سختی ها هستند که روی نمایان میکنند. و آن زمان است که محبت را خواهید شناخت. وقتی به اهداف مشترکتان رسیدید. و پله پله و دست در دست از نردبان بالا رفتید. میتوانید بگویید عشق واقعی را در زندگی خود دارید.

این عشق و محبت حقیقی نیز نیاز به مراقبت دارد. که یکی از مهم ترین روش های مراقبت از عشق بلد بودن مهارت های همسر داری است. مثل نحوه صحیح بیان خواسته ها و انجام ندادن رفتار های اشتباه. که در روانشناسی عشق و ازدواج در این باره توضیح دادیم.

ازدواج با دوستی فرق دارد پس از روانشناسی ازدواج کمک بگیرید

اگر بخواهیم با کلمات ساده فرق بین دوران دوستی و ازدواج را بیان کنیم. در دو موضوع بسیار کلی خلاصه میشود مسولیت های بین فردی شما و طرف مقابل. و کنترل روابطتان با دیگران.

داشتن خطا در هر یک از موارد گفته شده میتواند یک زندگی را از قله خوشبختی به پایین بکشد. پس بهتر است برای برنامه ریزی تخصصی درباره ی این دو نکته حیاتی از روانشناس کمک بگیرید.

 روانشناسی ازدواج با دوست پسر
روانشناسی ازدواج با دوست پسر

روابط میان شما و دوست پسرتان بعد از ازدواج

خب روابط میان فردی در دوستی و ازدواج متفاوت است. چرا؟ چون حالا دیگر هر دوی شما متعهد به هم هستید. و این تعهد قاعدتا انتظاراتی را برای هردوی شما به دنبال دارد.

مثلا هردو از هم انتظار دارید بدون اطلاع دیگری جایی نروید. یا اینکه برای گرفتن تصمیمات مهم زندگی با هم مشورت کنید. هر دوی شما در فرهنگ های متفاوتی از دیگری بزرگ شده اید.

ممکن است بر سر ساده ترین چیز ها از هم دلگیر شوید مثلا چرا لیوان را از آنجا بر نداشتی یا چرا دست هایت را در سینک ظرفشویی میشوری. خنده دار به نظر میرسد اما حقیقت دارد.

این اختلاف های بین فردی میتوانند بسیار حیاتی نیز باشند. مثلا شما دست دادن همسرتان با دوستان شما را نپسندید و آنرا شروع خیانت بدانید اما برای او کاملا عادی باشد. پس باید این روابط بین فردی را کنترل کنید. در روابط میان فردی این مشکلات کاملا طبیعی هستند. و باید با کمک مشاوره ازدواج حل شوند.

کنترل روابط با دیگران

کنترل روابط با دیگران حتی مهم تر از مورد اول است. کنترل روابط با خانواده همسر. حفظ کردن مرز میان خودتان و خانواده هایتان. برقراری ارتباط سالم با دوستان. یا میزان رفت و آمد با آنها همه و همه در ارتباط شما با همسرتان تاثیر گذار است.

این نکات در دوران دوستی بسیار محدود و کمرنگ هستند. پس بهتر است برای تجربه یک زندگی موفق از دیدگاه روانشناسی ازدواج با دوست پسر، از مشاوران یا روانشناسان مجرب در این حوزه کمک بگیرید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛ 

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید