بازگشت به رابطه

رفتن عشق از رابطه 

اگه عشقتو از دست دادی یا نشانه های سرد شدن رو توش میبینی بخون!

رفتن عشق از رابطه

رفتن عشق از رابطه از جمله مشکلاتی است که در طول یک رابطه بلند مدت ممکن است به وجود بیاید. بهتر است پیش از آنکه دست به هر اقدامی بزنید سعی کنید از حالت تهاجمی خارج شوید.

پس اولین کار بعد از رفتن عشق از رابطه صبر کردن است. بعد از اینکه از فاز اول رفتن عشق از رابطه خارج شدید نوبت به پیدا کردن مشکل اصلی رابطه میرسد.

بعد از آنکه مشکل اصلی رابطه تان را پیدا کردید باید به برگرداندن عشق به رابطه تان فکر کنید. ترمیم رابطه بعد از رفتن عشق با سربرگ تازه همراه باشید.

صبر کنید

بعد از جدایی و حتی در صورت سرد شدن رابطه تان به هر علتی، شما وارد فاز تهاجمی میشوید. فاز تهاجمی یعنی شما توانایی فکر کردن و تصمیم گیری صحیح را ندارید

در فاز تهاجمی برای برگرداندن عشق به رابطه دو اتفاق ممکن است به صورت نا خود آگاه در ذهن شما بیافتد. اولی انکار است. و دومی حمله به خود. اگر نشانه های وجود رفتار تهاجمی را در خود دیدید، صبر کنید.

هر دوی این واکنش ها کاملا ناخودآگاه و نشات گرفته از خلاء روحی پیش آمده در شماست. واکنش هایی که در صورت عدم مدیریت ممکن است کل زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

رفتن عشق از رابطه 
رفتن عشق از رابطه

انکار بعد از رفتن عشق از رابطه

بله انکار اولین واکنشی است که هر کس بعد از از دست دادن عشق یا به طور کلی از دست دادن هر چیز با ارزشی از خود نشان میدهد. انکار کردن یعنی مغز شما به علت فشار بسیار زیادی که در شرایط سخت به شما وارد میشود، دستور میدهد که حقیقت را به شکلی دیگر باور کنید.

بله مغز شما آنقدر قدرت مند است که میتواند شما را کنترل کند و حقیقت را به گونه ای برای شما تغییر دهد که شما میخواهید. تا فشار و درد کمتری را احساس کنید.

مثلا فرض کنید شما یک خانم هستید و همسر یا دوست پسرتان با شما بد رفتاری میکند. بیخودی با شما دعوا میکند یا بی دلیل ایراد میگیرد. حال شما در فشار روانی بسیار زیادی هستید.

مغز شما گیج شده. کار درست را انجام میدهد و با خشونت موتجه میشود! کار غلط را انجام میدهد و با خشونت مواجه میشود! بار ها و بار ها تکرار میکند اما چیزی که نسیبش میشود همان رفتار نامناسب است.

پس مغز شما چشمش را به روی اتفاقات میبندد. و خشونت وارده را بی ارزش میکند. انگاری که هیچ اتفاقی نیوفتاده. چون راهی بجز انکار کردن و دروغ گفتن به شما برای تسکین دردتان پیدا نکرده.

این واکنش انکار غیر ارادی شما را گوشه گیر میکند. اعتماد بنفس را از شما میگیرد. و شما خودتان را انسان بی ارزشی تلقی خواهید کرد. درحالی که شما مهمترین چیز در زندگیخودتان هستید. و این بی ارزش ساختن خود یکی از بدترین عوارض در معرض فشار های روحی بودن است.

در هنگام رفتن عشق از رابطه یا سردی روابط هم همین فرایند تکرار میشود.تا آنجا که دیگر به جای تلاش برای بهبود شرایط فقط با آن وفق پیدا میکنید.

حمله به خود

واکنش بعدی که در پی واکنش انکار کردن یا به صورت جداگانه ممکن است نمود پیدا کند حمله به خودتان است. بله همانطور که گفته شد وقتی مدام و بی دلیل در معرض خشونت باشید. و یا با رفتن عشق از رابطه تان جدایی سختی را تجربه کنید.

بنابر این مغز شما که حالا با مقادیر بسیار زیادی هورمون درد مواجه شده و منشاء آن را در اندام های حسی شما پیدا نمیکند. با هربار ضربه روحی شما، با هربار گریه، هربار دعوا و هرچیزی که به مغزتان فشار بیاورد، درد را مرتبا دریافت میکند.

ترشح مداوم این هورمون ها به مغز شما این پیام را ارسال میکند که شما آنقدر بی لیاقت و دست و پا چلفتی هستید که نمیتوانید مدتی را بدون درد بگذرانید و به خودتان آسیب نزنید. پس با هربار سختی کشیدن شما بخاطر رفتن عشق از رابطه مغز شما به بی عرضگی شما در اداره زندگی اعتراف میکند.

و این باعث میشود این باور تبدیل به پیش زمینه ذهنی شما شود. کم کم خودتان را برای داشتن یک زندگی شیرین نالایق میدانید. و به همین دلیل است که اگر هم گاهی به رفع این مشکل یا جدایی فکر میکنید، سریعا منصرف میشوید.

چون این باور در شما وجود دارد که شما لایق بهترین ها نیستید. و دائم خرابکاری و دعوا تقصیر شماست.  اصلا بجز فردی که لان با او در رابطه هستید کسی شما را قبول نمیکند. پس خودتان را روز به روز بیشتر به فرد خشن مقابلتان وابسته میکنید. و این یعنی نابودی زندگی شما تا زمانی که تصمیم به تغییر شرایط نگیرید.

مشکل اصلی رابطه تان را پیدا کنید

برای رابطه خودتان مثل یک روانشناس عمل کنید. به تحلیل دقیق روزهایی که باهم بودید بپردازید. دست از مقصر دانستن دیگران بردارید.مقصر را پیدا نکنید. مشکل را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن مشکل برای حل کردن آن برنامه بریزید. و به آن پایبند باشید.

رفتن عشق از رابطه 
رفتن عشق از رابطه

مقصر را پیدا نکنید مشکل را پیدا کنید

وقتی به شما پیشنهاد میشود که مشکل رابطه تان را پیدا کنید. یعنی به دنبال ایراد کار بگردید. به دنبال اینکه چه کسی اول شروع کرد و چرا شروع کرد نباشید. در بهم خوردن و رفتن عشق از رابطه هر دو نفر مقصرند.

پس من و تو کردن را بگذارید کنار. اگر به خاطر حرف دیگران رابطه تان تمام شده پس باید بررسی کنید اول چرا دیگران سعی کرده اند رابطه شما را بهم بزنند. و ثانیا اگر میان شما و پارتنرتان به اندازه کافی صمیمیت و اعتماد وجود داشته است، چرا آنها توانسته اند رابطه شما را بهم بزنند.

اگر به دلیل کنترل گری رابطه شما بهم خورده است دقت کنید که چرا در رابطه شما کنترلگری وجود داشته. فرقی ندارد از طرف شما یا طرف مقابل. چرا این عدم اعتماد میان شما بوده است.

اگر رابطه تان به خاطر نبودن عشق از بین رفته بهتره اول از تست عشق برای سنجیدن میزان عشقتان استفاده کنید. و ببینید چه کاری باعث شده است این عشق در میان شما کمرنگ شود؟

اگر فکر میکنید رابطه تان ناگهانی به این روز افتاد و باعث رفتن عشق از رابطه تان شد، پس باید به خیانت شک کنید. آیا اخیرا نشانه های خیانت را در رفتار پارتنرتان میدیدید؟ و اگر خیانت ثابت شد به این فکر کنید که چرا این اتفاق افتاد؟ آیا از شما کوتاهی سر زده یا او در محیط نامناسب خود را باخته است؟

در کل به پایه های رابطه تان نگاه کنید. پایه های یک ازدواج موفق یا رابطه موفق اعتماد، صمیمیت و تعهد است. هریک از این مسائل را با دقت بررسی کنید. و ببینید کدام پایه و چرا با مشکل مواجه شده است.

برای حل مشکل برنامه بریزید

خب بعد از اینکه مشکل اصلی رابطه را که منجر به رفتن عشق از رابطه تان شده را پیدا کردید، نوبت به حل آن میرسد. لطفا دست از سرزنش کردن بردارید. هر مشکلی دو سو دارد. پس قطعا در این جدایی شما هم یک سوی رابطه بوده اید.

به دنبال راه حل بگردید و برای آن برنامه بریزید. فرض کنید مشکل شما که باعث رفتن عشق از رابطه شما شده است، غرور بوده است. مثلا همسر یا پارتنر شما آدم مغروری است.

برای اینکه بتوانید بهتر با او ارتباط برقرار کنید ابتدا ببینید انتظاراتتان از یک رابطه خوب چیست؟ مثلا دوست دارید او هرروز به شما بگوید دوستت دارم. خب برای این کار لازم است شما راههای جذب مردان مغرور را بلد باشید.

و در مرحله دوم ببینید چه چیزی باعث شده است او بسیار به خود مغرور باشد؟ آیا او شخصیت خود شیفته دارد و نیاز به درمان دارد یا اینکه بیش از اندازه از خود گذشتگی شما و دیگران در مقابل او باعث این غرور شده است؟ آیا این غرور ریشه در کودکی اش دارد یا فقط در مقابل شما اینگونه است؟

مثلا او بیشتر روی چه موضوعی حساس است یا در چه مواردی معمولا غرور و لجبازی از خود نشان میدهد؟سعی کنید علت یابی کنید. بعد از پیدا کردن علت این حساسیت، حالا نوبت به این میرسد که برنامه رفتاری و گفتاری صحیحی برای مرد مورد علاقه تان بریزید. تا بتوانید اخلاق های بد او را کمرنگ تر کنید.

پس همه جوانب را بسنجید و راه حل را پیدا کنید.پیشنهاد میشود در این مرحله از مشاوره کمک بگیرید تا پس از رفتن عشق از رابطه بتوانید مرد را به رابطه برگردانید. و اینبار عشق سالمی را با وی شروع کنید.

برگرداندن عشق به رابطه

برای برگرداندن عشق به رابطه پس از خارج شدن از حالت تهاجمی و برنامه ریزی برای مشکل پیدا شده در رابطه،لازم است دو نکته مهم را رعابت کنید.. اول آنکه او را در دریای پیغام هایتان غرق نکنید. و دوم اینکه سعی کنید بدون پارتنر سابقتان زندگی شادی بسازید.

داشتن یک زندگی شاد و پر از انرژی مثبت او را بیشتر به سمت شما میکشاند. درست است که این معمولا بر خلاف واکنش طبیعی افراد است. اما حقیقت دارد. با گریه و زاری نمیتوانید جلوی رفتن عشق از رابطه را بگیرید یا او را به رابطه بازگردانید.

رفتن عشق از رابطه 
رفتن عشق از رابطه

او را در دریای پیغام هایتان غرق نکنید

همانطور که گفتیم پس از تمام شدن یک رابطه، ناخودآگاه شما در حالت تهاجمی قرار میگیرد. این حالت تهاجمی برای طرف مقابلتان نیز وجود دارد. پس انقدر به دنبال صحبت کردن با او نباشید. این کار همه چیز را بدتر میکند.

دست از پیام های مکرر و زنگ زدن های وقت و بی وقت بردارید. بگذارید او هم به آرامشی که برای فکر کردن درست نیاز دارد برسد. بگذارید او نیز دلتنگی را حس کند. نگران نباشید برای برگرداندن عشق از دست رفته به رابطه خیلی وقت دارید.

بعضی ها میگویند نکند اگر پیام ندهم فکر کمپند دیگر به او فکر نمیکنم. یا برای برگرداندن عشقم دیر شود! خیر خیالتان راحت باشد او نیز برای کنار گذاشتن شما آماده نیست. قدرت وجود عشق را فراموش نکنید.

زندگی شاد بسازید

اجازه ندهید طرف مقابلتان فکر کند زندگی بی او برای شما تمام میشود. شاد بودن را تمرین کنید. روابطتان را با دوستانتان بیشتر کنید. زانوی غم بغل نگیرید. مطمئن باشید انرژی مثبت و خوشحالی شما او را جذب خواهد کرد.

بگذارید برایتان یک مثال بزنم. فرض کنید شما یک کودک هستید. و وارد یک پارک شده اید. در یک سمت این پارک چند بچه درحالی که بسیار ناراحت اند و درباره ی نداشتن توپ برای بازی غر میزند نشسته اند.

در طرف دیگر گروهی از بچه ها با اینکه آنها هم توپی برای بازی ندارند اما آنچنان خوشحالند و بازی میکنند که شما را به ذوق و وجد می آورند. شما به عنوان یک کودک به سمت کدامیک کشیده میشوید؟

پس درمورد عشقتان، رفتن عشق از رابطه و رفتار شما بعد از شکست عشقی نیز همینطور است. سعی نکنید با ناراحت بودن وجذب دلسوزی و ترحم او را به سمت خود بکشید. برای مردان دست نیافتنی باشید تا آنها را دیوانه خود کنید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید