شکست عشقیمقالات پیشنهادی

دوست داشتن یک طرفه

همه چیز درباره ی عشق یک طرفه و راه حل آن

دوست داشتن یک طرفه

دوست داشتن یک طرفه ممکن است از طرف شما به شخصی باشد که اصلا از احساس شما خبری ندارد. و یا در یک رابطه عاشقانه دوست داشتن یک طرفه مکن است وجود داشته باشد.

به هرحال حس دوست داشتن یک طرفه باعث ناراحتی میشود. و ممکن است حس بی ارزش بودن یا کافی نبودن به شما بدهد. سربرگ تازه به شما راهکارهایی را برای داشتن حس بهتر درباره ی این دوست داشتن یک طرفه و تبدیل آن به یک موفقیت میدهد.

پیش از هرچیز باید واقع گرایانه به موضوع نگاه کنید. احساساتتان را بررسی کنید و در نهایت بعد از موشکافی رابطه و احساس دوست داشتن یک طرفه، احساستان به خودتان را تغییر دهید و برای داشتن یک رابطه موفق تلاش کنید.

واقع گرایانه به دوست داشتن یک طرفه نگاه کنید

به سوالات زیر پاسخ دهید تا بتوانید به صورت واقع گرایانه دوست داشتن یک طرفه خود ار قضاوت کنید.

  • آیا فقط شمایید که جمله دوستت دارم را به زبان می آورید؟
  • آیا معمولا شما پیشنهاد میدهید وقتتان را کنار یکدیگر بگذرانید؟ یا به گردش بروید؟
  • آیا شما مدام درباره ی او فکر میکنید و به هر قیمتی سعی میکنید خوشحالش کنید،در حالی که بنظر میرسد او سخت درگیر زندگی خودش است؟
  • آیا لازم است برای اینکه توجه اش را جلب کنید کارهای عجیب و غریب انجام دهید؟

بعد از اینکه به اندازه کافی درباره ی احساساتتان فکر کردید و حقیقت را این احساس دوست داشتن پیدا کردید، نوبت به تفکر  درباره ی خودتان میشود. درباره ی خودتان فکر کنید و برای خودتان حد و مرز هایی را تعریف کنید.

اگر میخواهید رابطه از دست رفته تان را دوباره احیا کنید یا به برگرداندن مرد به رابطه فکر میکنید، با ما همراه باشید.

درباره ی خودتان فکر کنید

برای اینکه در این دوست داشتن یک طرفه حس بهتری را تجربه کنید، لازم است با خوتان رابطه خوبی برقرار کنید. به نیاز های خود اهمیت دهید. برای رسیدگی به علایقتان وقت بگذارید.

سعی کنید مدتی را به دور از دیگران به پرورش استعدادهایتان بپردازید. از خود مراقبت کنید و درست به اندازه ی که دوست دارید مراقب مرد مورد علاقه تا باشید، مراقب خودتان باشید.

اگر در رابطه با فردی که دوستش دارید نیستید، این کار راحت تر است. وقت خودتان را با خوشگذرانی پر کنید. و سعی کنید از تنهاییتان لدت ببرید. این کلید جواب به سوال چگونه برای یک مرد دست نیافتنی باشیم است.

پیش از این گفتیم که برای جذب مردان، اهمیت دادن به خود و داشتن عزت نفس و اعتما بنفس بسیار مهم است. درباره ی دوست داشتن یک طرفه نیز این قانون وجود دارد.

برای اینکه آدم جذابی باشیم اهمیت  دادن به خود یکی از ویژگی های حیاتی است. به علاوه این کار حس مهم بودن و دوست داشته شدن را نیز به ناخوداگاه ما القا میکند. این احساس یکی از نیاز های حیاتی انسان برای داشتن روحیه سالم است.

دوست داشتن یک طرفه
دوست داشتن یک طرفه

برای خودتان حد و مرزهایی را تعریف کنید

همانطور که در مقاله آیا مردان عاشق میشوند اشاره کردیم، برای اینکه رابطه سالمی داشته باشید و حتی بتوانید در نهایت با دوست پسرتان ازدواج کنید، داشتن مقررات مشخص در رابطه است.

حال اگر حس میکنید در رابطه ای قرار دارید که علاقه ای یک طرفه در آن جریان دارد، بهتر است مستقیما در این باره با مرد یا زن مورد علاقه تان صحبت کنید. بگویید که مثلا وقتی جواب تماس هایم را نمیدهی ناراحت میشوم و حس میکنم مرا دوست نداری.

برایش حد و مرزهایی تعیین کنید. مثلا بگویید اگر کاری را که شما را ناراحت میکند انجام دهد، جریمه میشود. این جریمه را میتوانید با توجه به قوانین رابطه تان تعیین کنید.

مثلا اگر جواب تماس های مرا ندهی باید دفعه بعدی که به من زنگ زدی یک ساعت صحبت کنیم. این کار باعث میشود، شما حس سوء استفاده شدن نداشته باشید، و او را نیز از اشتباهاتش آگاه میکنید.

اگر در رابطه عاشقانه با طرف مقابلتان نیستید، باید این قوانین را با خودتان بگذارید. مثلا اگر خیلی به او پیغام میدهید و او پاسخ نمیدهد، برای خودتان قانونی بگذارید. و برای خودتان جایزه یا جریمه ای را در نظر بگیرید.

مثلا اگر یک هفته به او پیغام ندهم در پایان هفته احازه دارم برای دیدنش با او تماس بگیرم. اما اگر قولم را بشکنم باید یک هفته دیگر بدون پیام دادن به او صبر کنم. به قولهایتان پایبند باشید. متعهد بودن به خودتان از همه چیز با ارزش تر است.

احساستان به خودتان را تغییر دهید

اگر عشق یک طرفه تان به شخصی است که هرگز شخصا او را ندیده اید،مثل بازیگر ها،خواننده ها ، فوتبالیست ها و … بهتر است بدانید که اسم این واقعه عشق نیست و فقط به یک حس زودگذر دچار شده اید.

کافیست خودتان را درگیر زندگی روزمره و خودتان بکنید تا این حس از بین برود. دوست داشتن یعنی شما شخصا با فردی در ارتباط باشید و احساس خوبی نسبت به شخصیت، ظاهر، رفتار و یا گفتار او داشته باشید.

اگر در رابطه ای هستید که فکر میکنید یک عشق یک طرفه است، بهتر است به این فکر کنیدکه آیا رابطه سالمی دارید؟ چرا که یک رابطه سالم هرگز دچار عشق یک طرفه نمیشود.

سپس برای اینکه بتوانید زندگی قشنگ تری را تجربه کنید بهتر است خود واقعی تان باشید. در صورتی که با فرد مورد علاقه تان رابطه عاشقانه ای ندارید، تابحال با او صحبت نکرده اید و او حتی اسم و فامیل شما را هم نمیداند، بهتر است بیشتر درباره ی داشتن رابطه سالم فکر کنید.

آیا رابطه سالمی دارید؟

دوست داشتن یک طرفه
دوست داشتن یک طرفه

در یک رابطه سالم، هر دو طرف برای داشتن زندگی بهتر در کنار هم تلاش میکنند. برای پیدا کردن و حل مشکلات تلاش میکنند. در شرایط مختلف از یکدیگر حمایت میکنند و هیچ یک از آنها هرگز به عشق دیگری شک نمیکند.

بله در یک رابطه سالم هرگز یکی به عشق دیگری شک نمیکند چرا که آنقدر رفتار های محترمانه و دو طرفه ای با هم دارند. به طوری که که هیچ یک فکر نمیکند این یک دوست داشتن یک طرفه است.

پس اگر در رابطه تان حس میکنید، شما تلاشگر هستید و دیگری برای رابطه تان تلاش نمیکند؛ پیشنهاد میکنیم بیشتر به خودتان فکر کنید. غمگین بودن یا پرخاشگر شدن شما، نشان از داشتن رابطه عاطفی ناسالم دارد.

و این درواقع زنگ خطر ضمیر ناخودآگاه شما برای دریافت کمک است. پس اگر حس دوست داشتن یک طرفه را تجربه میکنید و این امر به روان شما آسیب هایی را وارد کرده است، بهتر است به فراموش کردن عشق خود فکر کنید.

درست است که به او علاقه دارید اما شما لایق توجه، دوست داشته شدن و داشتن رابطه ای سالم هستید. پس بهتر است به دنبال نیمه گمشده تان بگردید.

خود واقعیتان باشید

گاهی افراد برای اینکه توجه مرد یا زن مورد علاقه شان را جلب کنند، سعی میکنند هرآنچه که طرف مقابل میپسندد باشند. این امر حاکی از عدم اعتماد بنفس و نداشتن رابطه خوب با خودتان است.

نقش بازی کردن برای جلب توجه طرف مقابل نه تنها باعث جذب او به سمت شما نمیشود. بلکه بیشتر شما را دچار استرس میکند. قطعا برای اینکه در همه زمینه ها همان باشید که دختر یا پسر مورد علاقه تان میخواهد، لازم است دروغ هایی بگویید.

این دروغ ها ممکن است در ابتدا چیز خیلی مهمی به حساب نیایند. اما اگر از طریق این دروغ ها رابطه عاشقانه ای که میخواهید را به دست آورید، مطمئن باشید این رابطه عاشقانه سرانجام خوبی نخواهد داشت.

چرا که شما نمیتوانید تا ابد نقش بازی کنید. این دروغ ها روزی رابطه شما را از پا در می آورند. صداقت و نشان دادن حقیقت آنچه که هستید شما را به یک ازدواج موفق میرساند.

پس خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید. و باور کنید اگر این دوست داشتن یک طرفه هرگز به سرانجام نرسد، بهتر است تا شما در یک شکست عشقی را تحمل کنید.

پس هر آنچه که هستید را بپذیرید و مطمئن باشید که روزی کسی را پیدا میکنید که از هر نظر عاشق شخصیت شما میشود. و شما هم او را دوست خواهید داشت. برای عاشق شدن عجله نکنید.

برای داشتن یک رابطه موفق تلاش کنید

برای اینکه بتوانید یک رابطه موفق داشته باشید، دوست داشتن هرگز کافی نیست. به خصوص اگر این دوست داشتن یک دوست داشتن یک طرفه باشد. پس برای اینکه یک حس خوب را در کنار فرد مورد علاقه تان تجربه کنید، باید چند مورد را در نظر بگیرید.

درباره ی آینده تان فکر کنید. درباره ی کسی که دوستش دارید فکر کنید. درباره ی شرایط موجود فکر کنید. هرگز عشقتان را در قلبتان چال نکنید. ایتدا درباره ی موضوعاتی که گفته شد خوب فکر کنید و سپس با او درباره ی احساستان صحبت کنید.

در همه مواردی که گفته شد واقع بینانه عمل کنید. اگر نمیتوانید حقایق را از احساساتتان جدا کنید. میتوانید از دوستان دلسوز و قابل اعتماد و دانا یا مشاوره کمک بگیرید. مشورت کردن برای درک بهتر شرایط به شما کمک میکند.

دوست داشتن یک طرفه
دوست داشتن یک طرفه

درباره شرایط و کسی که دوستش دارید فکر کنید

شرایط را در نظر بگیرید. واقع بین باشید. اهداف خودتان و علایق و سلایق او را باهم بسنجید. مثلا اگر اشما به دنبال یک رابطه طولانی مدت با پسر مورد علاقه تان هستید. اما او به روابط طولانی مدت علاقه ای ندارد و فعلا به آن فکر نمیکند، خودتان را گول نزنید.

با دلایل بی منطق سعی نکنید خودتان را قانع کنید. مثلا نگویید لازم است بهتر یکدیگر را بشناسیم .تا رابطه مان جدی شود. چرا که شما مهمترین دارایی خودتان هستید و با این کار فقط یک تجربه تلخ را برای خود رقم خواهید زد.

یا مثلا اگر حس دوست داشتن را به کسی دارید که حتی تابحال با شما صحبت نکرده. این عشق نیست. شما فقط دچار کمبود ارتباطات جمعی شده اید. که بهتر است با گذراندن وقت بیشتری با دوستانتان این دوست داشتن یک طرفه را حل کنید.

اگر میخواهید عشق سابقتان را برگردانید بهتر است به علت این عشق یک طرفه فکر کنید. به علت بهم زدن این رابطه فکر کنید. و ببینید آیا میخواهید آن شرایط را دوباره تجربه کنید؟

گاهی ما شخصی را صرفا به صورت تئوری دوست داریم. یعنی بدون اینکه درباره ی شخصیت او، علایق او و ویژگی های خوب یا بد او اطلاعی داشته باشیم ادعای دوست داشتن او را داریم.

پس بهتر است پیش از آنکه درباره ی علاقه مان به او اظهار نظر کنیم بیشتر درباره ی او و شخصیتش تحقیق کنیم. آیا به اندازه کافی او را میشناسیم و میتوانیم او را همانگونه که هست بپذیریم؟(تست عشق)

آیا نکته ای در شخصیت او وجود دارد که برای ما خط قرمز باشد؟ آیا شخصیت متعهدی دارد و میتواند من را خوشبخت کند؟ بهتر است درباره ی تمام این موضوع ها فکر کنید. اگر پاسخ مساعدی به تمامی جوانب این قضیه داشتیم میتوانیم درباره ی احساساتتان با او صحبت کنید.

درباره ی آبنده فکر کنید

درباره ی آینده ای فکر کنید که واقعی است. درباره ی احتمال عاشق شدن طرف مقابلتان فکر کنید. چند درصد احتمال دارد در آینده این دوست داشتن یک طرفه به یک عشق واقعی تبدیل شود؟

زندگی شما یک فیلم عاشقانه با یک پایان خوش نیست. پس انتظار نداشته باشید بدون فکر کردن صحیح درباره ی آینده تان، زندگی خوبی را پیش رو داشته باشید. هرگز قرار نیست در زندگی ما جادو شود. پس عاقلانه فکر کنید.

اگر میخواهید درباره ی احساساتتان با فردمورد علاقه تان صحبت کنید بهتر است پاسخ های احتمالی را در نظر بگیرید. ممکن است او نیز به شما ابراز علاقه کند. آنوقت شما بازهم میخواهید در کنار باشید؟ یا فقط چون او یک زن یا مرد دست نیافتنی برای شماست به او علاقه دارید؟

اگر در آینده به این عشق یک طرفه جواب منفی دهد چه خواهید کرد؟ میتوانید این حقیقت را با آغوش باز قبول کنید؟ آیا تحمل شنیدن نه را دارید؟ میدانید که این نه شنیدن خیلی ها را به جنون و انجام کارهای غیر قابل بازگشتی کشانده است.

پس بهتر است درباره ی عواقبش فکر کنید. درباره ی آینده فکر کنید.گر او به شما بگوید لازم است زمان بیشتری را با شما بگذراند تا احساسش به شما را بیان کند.  شما چقدر میتوانید برای دریافت این احساس صبر کنید؟

؛؛شما می تونید از طریق تلگرام و واتس آپ بصورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید، ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستم؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید