بازگشت به رابطهخیانت

جلوگیری از خیانت با چه تکنیکی قابل اجراست؟!

روش های جلوگیری از خیانت

چگونه از خیانت جلوگیری کنیم ؟!

متاسفانه روابط امروزی تا حد زیادی درگیر خیانت هستند. عامل اصلی خیانت افراد فرار از مسئولیت و تعهد است. طبق آمار رسمی که از طلاق داده شده است، از هر ۵ ازدواج ۴ موردمنجرب به طلاق می شوند که این شرایط را می توان وضعیت قرمز دانست. کانون خانواده در نسل جدید کاملا سست بوده و شاهد وجود بچه های طلاق که آسیب های زیادی را در سطح جامعه تحمل می کنند، هستیم. برای جلوگیری از خیانت باید چه کار کرد؟!

ریشه یابی طلاق نشن می دهد خیانت زوجین بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است، بررسی علت های خیانت باعث شده تا روش های جلوگیری از خیانت برای زوجین توسط روانشناسانطراحی شود. این روش ها با کارایی بالا می تواند برای ادامه زندگی مشترک و برگشت به زندگی تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد.

عموما خیانت تنها به رابطه زوجین آسیب نخواهد زد و کودکانی که در بستر خانواده با خیانت رو به رو می شوند، با گذشت زمان، احساس شک نسبت به هر رابطه عاطفی را خواهند داشت و یک ترس عمیقی درون آنها به وجود خواهد آمد، یا دچار انحراف های اخلاقی شده  و از تعهد در روابط گریزان خواهند بود. شما می توانید با مشاهده مطالب دیگر سایت سربرگ تازه، تکنیک های یک رابطه پایدار را جویا شده و در مسائل عاطفی خود اعمال کنید.

راه های کشف خیانت مردان باعث خواهد شد که اگر رابطه طرفینرو به پایان باشد، بتوان آن رابطه را نجات داد. در ادامه به روش های جلوگیری از خیانت اشاره خواهیم کرد.

فهم کامل از معنی خیانت: 

جلوگیری از خیانت
Methods of preventing infidelity

یکی از راه حل های جلوگیری از خیانت، صحبت در باره حد و مرز ها می باشد. زوجین باید با یکدیگر بر سر مشکلات و سوء تفاهم ها صحبت کنند، زیرا هر شخصی می تواند برداشت و احساسمتفاوتی نسبت به خیانت داشته باشد.

 ممکن است یکی از طرفین بر مبنای شوخی و شیطنت صمیمت زیاد با دوستانی از جنس مخالف را کاملا عادی فرض کند، اما ممکن است شخص مقابل چنین چیزی را هرگز نپذیرد، این مسئله و عدم گفت و گو درباره خط قرمز های زندگی باعث ایجاد اختلافات عمیق در رابطه خواهد شد. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از خیانت، باید رابطه دو طرفه باشد، و یک عشق یک طرفه نباشد زیرا باعث آسیب های جدی به روحیه فرد می شود.

تلاش برای حفظ رابطه از خیانت

یکی از مهم ترین روش های جلو گیری از خیانت، تلاش برای بهتر شدن رابطه خواهد بود. شما باید نهایت تلاش خود را برای داشتنیک رابطه عالی انجام دهید. وقت کافی برای شریک عاطفی خود بگذارید، و احساسات خود را به او ابراز کنید، باید قدرک درک بالایی بدست بیاورید، حتی تا این حد که گاهی اجازه دهید در صورت نیاز طرف مقابل در خلوت خود فرو برود.

بعضی از افراد معنی وقت گذاشتن را اشتباه برداشت کرده و هر لحظه کنار شریک عاطفی خود هستند، و عشقشان را از فضای شخصی و خصوصی خودش کاملا محروم می کنند. همه انسان ها نیازمند به یک فضای خصوصی در رابطه دو طرفه هستند تا بتوانند در زمان بروز مشکلات، شرایط را تحلیل کنند و تصمیم خود را بگیرند، توجه بیش از اندازه باعث به وجود احساس زندانیبودن برای افراد خواهد شد و دیگر احساس آزادی در رابطه را نخواهند داشت.

خودتان دلیل خیانت عشقتان نباشید!

جلوگیری از خیانت
Methods of preventing infidelity

راجب نیاز های یکدیگر صحبت کنید، سعی در شناخت نیاز های طرف مقابل خود داشته باشد، و تمام نیاز های خود را به زبان بیاورید، هیچ گاه در یک رابطه فقط بخشنده نباشید، فردی در دسترس که هیچ انتظاری ندارد، شریک عاطفی مناسبی نیست چون بیشتر به برده شباهت دارد. رفع نیاز های متقابل باعث عمیق تر شدن وابستگی افراد می شود. نتیجه سکوت در روابط شکل گیری یک تنهایی مفرد خواهد بود، و کم کم صمیمیت درونی ازبین رفته و فقط ظاهر یک رابطه زیبا می ماند.

مثلا زمانی که یک زوج درباره نیاز های جنسی خود صحبت کنند، و فانتزی های جنسی خود را به زبان بیاورند، هر دو طرف برای رفع آنها اقدام خواهند کرد. در فرهنگ سنتی گفت و گو درباره روابط جنسی تا حدی فراموش شده است و آن را به اصطلاح زشت می دانند، ولی این امر یک نیاز فطری است. ” اما رابطه زناشویی همه چیز یک زندگی نیست، احساساتی که دو فرد به یکدیگر دارند سرنوشت رابطه را رقم می زند”

فعالیت های مشترک: 

وقت گذاشتن تنها به این معنی نیست که شما فقط نیاز های یک دیگر را برطرف سازید، فراهم آوردن شرایطی برای انجام کارهای مشترک، مانند تفریح، کار یا هر چیز دیگر می تواند مانع محکمی در مقابل خیانت باشد.

زوجین با انجام فعالیت های مشترک باعث خواهند شد تا رابطه آنها به چالش کشیده شده و نزدیکی آنها بیشتر از قبل شود. این چالش باعث می شود تا ارزش عقاید یک دیگر را بهتر درک کرده و شناختی بهتر با یک دیگر داشته باشید.

از طرفی کار های مشترک باعث ایجاد خاطره های خوب خواهند شد. مثلا با شریک عاطفی خود کتابی را انتخاب کرده و آن را بخوانید و برداشت های خود را برای یک دیگر توضیح دهید، به بحث پرداخته و عقاید هم را بهتر بشناسید.

درک متقابل: 

درک شدن یکی از اصلی ترین دغدغه های فردی در روابط است، که معیار بسیار مهمی برای اکثر انسان ها است،

فهمیده شدن با ارزش ترین ویژگی یک رابطه سالم و کامل است. انسان ها باید برای داشتن یک رابطه سالم یک دیگر را بشنوند و سپس درک کنند. ممکن است افراد تفکرات کاملا پنهانی از یک دیگر داشته باشند، و هرگز این تفکرات و احساسات را بروز ندهند. فردی در رابطه عاطفی خود موفق خواهد بود که بتواند خود را به حاشیه امن طرف مقابل نزدیک کند و وارد غار تنهایی او شده تا با شناخت و درک او احساس اطمینان را به طرف مقابل خود القا کند.

روابطی که طرفین در آن از درک بالا برخوردار هستند به ندرت دچار فروپاشی می شوند. برای رسیدن به این درجه باید کمی خودخواهی خود را کم کنیم، نگاهی فراتر از حریم خود داشته و تا حدی بی طرف به یک قضیه نگاه کنیم.

باید بدون هیچ قضاوتی ابتدا گوش داده و سپس با تشویق طرف مقابل، اورا به صداقت در برابر خود وادار کنیم. مثلا چیزی درباره شریک عاطفی خود کشف کنید که تا به حال به کسی بروز نداده است. هم دردی و هم فکری در مقابل شریک احساسی یکی از بهترین راه حل های ممانعت از خیانت است.

حسادت ممنوع

جلوگیری از خیانت
Methods of preventing infidelity

حساسیت بیش از اندازه باعث فراری شدن شریک عاطفی شما خواهد شد. ایجاد فضایی بر پایه اعتماد به شخص مقابل و سعی در بهترین بودن خودتان هیچ گاه باعث بروز خیانت در رابطه شما نخواهد شد. اگر احساس کرید فرد دیگری توجه عشقتان را جلب کرده، نباید او را قضاوت کرده، به او برچسب بچسبانید و با او به مشاجره بپردازید، این رفتار شکاف بیشتری را در رابطه احساسی شما ایجاد می کند.

با پیشرفت و شکوفایی استعداد های خود شریک بی نقصی برای او باشید، باید به طرف مقابل خود دلایل بیشتری برای وابستگی تعهد بدهید، مثل درک کردن، رفع نیاز های ناخودآگاه، محبت و صبوری. اما اگر به قضاوت و غر زدن بپردازید باعث خواهد شد تا دلایل بیشتری برای متنفر شدن از شما داشته و پای نفر سوم در رابطه شما باز شود.

مشاوره

متاسفانه در جامعه سنتی افراد به جای آنکه به فکر صحبت با یک مشاور برای بهبود رابطه باشند، به دنبال دعا و جادو و خرافات این چنینی هستند. ما در قرن ۲۱ زندگی می کنیم، نباید افکار دوره های باستان را داشته باشیم. برای جلوگیری از خیانت بهتر است با یک مشاور صحبت کرده و تمامی مسائل رابطه خود را بیان کنید. یک فرد متخصص به شما کمک خواهد کرد تا نقاط ضعف و مثبت رابطه خود را شناسایی کرده و بتوانید یک رابطه سالم را ایجاد کنید.

همه ما نیاز به صحبت کردن با یک فرد آگاه داریم تا بتواند راه حلهای منطقی را به ما پیشنهاد دهد. “همه افراد دارای یک سری گروه های شخصیتی هستند، که طبق آن الگو های رفتاری باید با آنها ارتباط برقرار کرد”

معمولا در یک پروسه خیانت هر دو طرف مقصر هستند، و نمی توان گفت فقط یک طرف ماجرا مقصر خواهد بود. وجود یک جو بد در رابطه باعث ایجاد فاصله های شدید در بین افراد می شود، و این فاصله ها باعث خواهد شد تا افراد برای جبران خلع درونی خود به دنبال جایگزین کردن باشند تا آن آرامش لازم را پیدا کنند.

حضور

بودن واقعی با بودن فیزیکی خیلی تفاوت دارد. شما باید به شریک زندگی خود ثابت کنید که در هر لحظه کنار او هستید. زمانی که بر طرف نشدن نیاز ها تا جایی ادامه پیدا کند که شخص نتواند تحمل کند،  نیاز های خود را در یک فرد و رابطه جدید جستجو خواهد کرد که این امر یک رفتار مبتنی بر ذات می باشد.

شما باید شریک زندگی خود را باور کرده و همیشه این حس دیده شدن را به او انتقال دهید. تمامی افراد نیاز دارند تا دیده و شنیده شوند. زمان بسیار مهم است، اگر شما در زمان لازم کنار شریک زندیگی خود نباشید و او را تنها بگذارید، طبیعی است که شما را رها کرده و به دنبال تکیه گاه دیگری باشد. افراد در این زمان ناخودآگاه به دنبال دیگران برای کمک خواهند رفت، و این اشخاص ثالث شروع یک فاصله یا به اصطلاح طلاق عاطفی خواهد بود.

وفاداری:

جلوگیری از خیانت
Methods of preventing infidelity

معنی تعهد و وفاداری باید برای دو طرف یک مفهوم را داشته باشد. تعهد یک واژه کاملا عمیق در رابطه خواهد بود. ممکن است شما از رابطه خود رضایت اولیه را داشته باشید و تنها کمی روزنه در این رابطه وجود داشته باشد. تعهد در این مرحله به وجود خواهد آمد که نباید به هر بهانه ای خارج از خانه به دنبال آرامش گشت.

کلام آخر 

راه حل های جلوگیری از خیانت بسیار زیاد است. خیانت و شیطنت در هر مرحله از زندگی وجود دارد و مهم ترین آنها خیانت اولیه خواهد بود. بهتر است که برای جلوگیری از آن ابتدا درون خود را بازبینی کنیم. سپس به دنبال یک عامل مهم در خیانت به نام فرصت بگردیم. خیانت معمولا بعد از فرصت به وجود خواهد آمد.

فرصت به معنی مختلفی در یک زندگی ممکن است وجود داشته باشد، مثلا رفتن سفر کاری با یک جنس مخالف، مهمانی های طولانی بدون وجود همسر و شریک زندگی، ایجاد تنهایی طولانی همه اینا معانی فرصت برای ایجاد خیانت خواهد شد. به این موقعیت ها توجه بیشتری کرده و به شریک زندگی خود ثابت کنید، که شما بهتر از هر کس ‌گیری می توانید آن را درک کنید و روزنه های کوچک یک رابطه دلیل برای خیانت نیست. این فرصت ها را با انجام فعالت های مشترک پر کنید، تلفن کردن به هم، در زمانی که همسر شما مجبور است، یک شب در جای دیگر باشد، می تواند یادآور باشد که شما به اون احتیاج دارید. ایجاد حس مسئولیت نسبت به شما در شریک عاطفی شما باعث خواهد شد تا وجدان اون بیدار باشد.

؛؛برای آشنایی با مراحل و تکنیک ها همچنین پرسش سوالات خود میتوانید به تیم مشاوره سربرگ تازه از طریق تلگرام و واتس آپ پیام ارسال کنید، تیم روانشناسی سربرگ تازه از بهترین و با تجربه ترین روانشناسان ایرن تشکیل شده است، همچنین تمام روانشناسان سربرگ تازه زیر نظر آقای رجب پور دوره های ان ال پی و جذب را گذرانده اند و صلاحیت پاسخگویی سوالات شما را دارند؛؛

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

 

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید