تیپ شخصیتیمقالات

تیپ شخصیتی B

تیپ‌های شخصیتی B دقیقاً نوع مثبت تیپ‌های شخصیتی A هستند. آنان به ندرت استرس زده می‌شوند حتی در وضعیت‌هایی که استرس زا به نظر می‌رسند. آنها در هر وضعیتی شدیداً آسوده هستند و مردم اغلب آنها را به عنوان افراد شاد و خوش شانس توصیف می‌کنند. آنان معمولاً در بیشتر وضعیت‌ها بشاش، خوش روی، سبک بار و بی‌خیال هستند و مردم عاشق در کنار آنها بودن هستند چون آنها معمولاً مردم اطراف خود را سرگرم و شاد می‌کنند. افراد جزو این تیپ با کمبود فوریت و ضرورت خود شناخته می‌شوند – آنان این توانایی را دارند که کار را با سرعت خود و بدون توجه به مهلت‌های مقرر شده به انجام برسانند. آنها عاشق این هستند که استراحت بکنند و چیزها را همان طور که می‌آیند بپذیرند.

تیپ‌های شخصیتی B کمتر رقابتی هستند و وقتی که تمام وقت و زندگی خود را صرف یک پروژه می‌کنند در مورد آن استرس زده نمی‌شوند و مدام در مورد نتیجه و موفقیت نگران نیستند. در واقع آنها این توانایی را دارند که شکست‌ها را به خوبی مدیریت کنند – آنها را به عنوان موانع ببینند و به سمت پروژه‌های دیگر پیش بروند.
فاکتور دیگری که آنها را مجزا می‌کند این است که آنان به شدت صبور هستند و این صبر و شکیبایی خود را در بیشتر شرایط پر تنش و استرس زا حفظ می‌کنند. آنها هرگز موافق فشار و پرخاش نیستند و در مورد هیچ چیزی هرگز عصبانی نمی‌شوند و از کوره در نمی‌روند. هم چنین آنها خیلی متحمل و بردبار، انعطاف پذیر و سازگار با شرایط هستند و به ندرت در مورد چیزها ناله و شکایت می‌کنند.
آنها یک زندگی اجتماعی لبریز را رهبری می‌کنند چون برقراری ارتباط با مردم و ایجاد روابط عاطفی محکم با آنها را دوست دارند و به خاطر بشاش و شاد رو بودن و طبیعت سرگرم کننده، به راحتی رابطه دوستی برقرار می‌کنند.

اگر این مقاله را پسندید به آن راًی دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید