عاشق کردن و ازدواجفال

 تست عشق سنجی

انواع تست های سنجش عشق

 تست عشق سنجی

اگر تا به حال در حسی که به کسی داشته ای شک کرده اید. شاید با خود فکر کنید که حسی که به کسی دارید شاید عشق نباشد و تنها یک علاقه ساده است و در آرزوی راهی بوده­ اید که به خودتان ثابت کنید که علاقه­ تان به طرف مقابل فراتر از یک دوست داشت است یا نه.

از طرفی بعضی از این تستها پاسخگوی این پرسشند که آیا طرف مقابل شما نیز عاشق شما می­باشد.

تستهای روانشناسی متعددی وجود دارد که در پی دادن پاسخ مناسب به شما هستند. این تستها را به اصطلاح تستهای عشق سنجی می­نامند.

هر چه به این سوالات صادقانه ­تر پاسخ دهید، جواب بهتری می­گیرید و تصمیم­گیری برای شما آسانتر خواهد شد. در این بخش از سربرگ تازه به شرح انواع تست عشق سنجی می پرداریم.

  رفتارهای عاشقانه:

تشخیص عشق و هوس و شناخت عشق واقعی در یک نگاه شاید به نظر مشکل باشد اما باید بدانید که برخی حرف ها، رفتارها و نگاه ها نشانه هایی واضح برای تشخیص عشق واقعی و هوس است.

تست عشق سنجی به شما این فرصت را می دهد که بهتر تصمیم بگیرید و بدانید که فرد مقابل چه نیت و هدفی در سر دارد.

 

عشق یا هوس:

همچنین تشخیص عشق و هوس به شما کمک می کند تا متوجه شوید که رابطه عاطفی میان شما و طرف مقابلتان بر پایه عشق و علاقه میان شماست و یا صرفا هوس است و پاسخ این سوال به شما نشان می­دهد که رابطه عاطفی شما ماندگار است یا زودگذر.

تستهای عشق سنجی:

تست های متعددی در این مورد وجود دارد که بسیاری از آنها نامعتبر است و ساخته تفکرات و یا تجربیات فردی شخص است.

اما چند تست روانشناسی معتبر وجود دارد که پایه مشاوره های بسیاری از روانشناس ها هستند. در ادامه بصورت خلاصه به سه تست رایج اشاره خواهیم کرد.

تست عشق گری چاپمن:

تست عشق گری چاپمن به بررسی زبان بیان عشق توسط شما و طرف مقابل شما می­پردازد.

اینکه شما چبا چه عباراتی ابراز عشق می­کنید و دوست دارید طرف مقابل چگونه به شما ابراز عشق کند. چاپمن  زبان عشق مختلف را بیان می­کند و بیان ­می

کند که کدام این  زبان عشق شما را بیشتر راضی میکند.

تست عشق روبین:

روبین عشق رمانتیک را دارای سه جز می­داند. صمیمیت وابستگی، مراقبت. این پرسشنامه سوال دارد که جواب به این سوالات در نهایت میزان عشقق در شما و در طرف مقابلتان را می سنجد.

تست مثلث عشق استرانبرگ:

یکی از معروفترین تستهای عشق سنجی تست مثلث عشقی استنبرگ است. این آزمون بر پایه سه عامل اصلی صمیمت، هوس و تعهد بنا شده است.

عشق از نظر استرنبرگ  مانند یک مثلث است و بهترین عشق به مثلث متساوی الاضلاع شباهت دارد عشق زمانی بهترین حالت را دارد که هر یک از این سه عنصر را تقریباً به طور یکسان شامل شود.

چگونه فرد دیگری را دوست داریم؟ پاسخ استرنبرگ به این سوال چنین است؛ هشت نوع شیوه دوست داشتن وجود دارد، او این عدد را از ترکیب عناصر عشق بدست آورده است.

 بدین منظور باید فرد مورد نظر را در ذهن خود بیاورید و مشخص کنید که تا چه اندازه با عبارت های زیر در مورد او موافق هستید.

برای این کار باید از مقیاس ۹ درجه ای استفاده کنید که در آن؛ ۱= اصلاً، ۵= به طور متوسط، ۹=کاملاً استفاده کنید.

با ارزیابی شدت نسبی سه عنصر عشق به یکی از عنوان عشق که در پایین به آنها اشاره شده میرسیم که به شما کمک می­کند تا بدانید که معشوق خود را چقدر دوست دارید.

نتایج تست استرانبرگ:

فقدان عشق: در این نوع رابطه هیچ یک از عناصر عشق وجود ندارد. این رابطه را در زندگی روزانه با مردم عادی داریم. اگر احساستان درباره معشوقتان از این نوع باشد می توان گفت رابطه تان در معرض خطر است.

همدلی: این احساس زمانی دست می دهد که هوس و تعهد به مقدار کم حضور داشته باشند . اما صمیمیت در حد بالایی باشد.

در واقع میتوان گفت که این احساس رامعمولا در مورد دوستان صمیمی داریم.

وسوسه یا شور و شوق: از ویژگی های روابطی است که در آنها هوس شدید است اما صمیمیت و تعهد در سطح ضعیفی قرار دارند.

 عشق خالی: زمانی احساس می شود که تعهد قوی باشد اما هوس و صمیمیت در سطح پایینی قرار گیرند.

 عشق رمانتیک: هوس و صمیمیت شدید است اما به اندازه کافی زندگی مشترک یا تجربه مشترک ندارند تا متقابلا احساس تعهد کنند.

عشق عاطفی: صمیمیت و تعهد شدید است اما هوس ضعیف.

عشق ساده لوحانه: هوس و تعهد بالاست اما صمیمیت ضعیف است. در زوجهایی دیده می شود که یک عنصر مشترک قوی دارند و به همین دلیل تصمیم می گیرند ازدواج کنند حتی اگر یکدیگر را نشناسند. آنها گاهی هم احساس می کنند همدیگر را دوست ندارند.

عشق آرمانی: این عشق کامل سه عنصر را به طور سخاوتمندانه در خود دارد. همانطور که استرنبرگ می گوید: رسیدن به این مرحله خیلی آسانتر از نگهداشتن آن است.

،،برای آشنایی با مراحل و تکنیک ها همچنین پرسش سوالات خود میتوانید به تیم مشاوره سربرگ تازه از طریق تلگرام و واتس آپ پیام ارسال کنید، تیم روانشناسی سربرگ تازه از بهترین و با تجربه ترین روانشناسان ایرن تشکیل شده است، همچنین تمام روانشناسان سربرگ تازه زیر نظر آقای رجب پور دوره های ان ال پی و جذب را گذرانده اند و صلاحیت پاسخگویی سوالات شما را دارند،،

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید