عاشق کردن و ازدواجمقالات پیشنهادی

تست ازدواج روانشناسی

برای اینکه از نظر روانشناسی ازدواج موفقی داشته باشید بخوانید

تست ازدواج روانشناسی

امروزه با افزایش آمار طلاق افراد بیشتری به دنبال تست ازدواج روانشناسی هستند. تا بتوانند زندگی موفق تری داشته باشند. انسان نمیتواند دست از عاشق شدن و ازدواج بکشد. بنابر این باید از تست ازدواج روانشناسی برای اطمینان بیشتر از خوشبختی اش استفاده کند.

اگر بتوانید مواردی را که در تست روانشناسی ازدواج است در خودتان و فرد مورد نظرتان برای ازدواج به بهترین شکل پیدا کنید و به علاوه با چالش های زندگی مشترک نیز آشنا باشید میتوانید در انتظار زندگی مشترک موفقی باشید.

در سربرگ تازه موارد مرتبط با ازدواج موفق را برایتان توضیح داده ایم.

عاشق شدن پیش از ازدواج

عاشق شدن یکی از عواملی است که شما و طرف مقابلتان را به سمت ازدواج سوق میدهد. عاشق شدن اصلا چیز غیر عادی و غیر قابل تصوری نیست. عشق حاصل داشتن حس خوب در کنار طرف مقابل ، به همراه مقادیر زیادی میل جنسی است.

پس انقدر به عاشق بودنتان فکر نکنید. برای ازدواج کردن باید منطقی و آینده نگر باشید. البته اگر مطمئن باشید که فرد مورد نظر فرد مناسب ازدواج با شماست چرا که نه؟ زندگی شیرینتان را شروع کنید.میتوانید از تست عشق نیز برای اطمینان از میزان عشقتان استفاده کنید.

داشتن محبت واقعی، مدام در کنار هم بودن و حرف های عاشقانه زدن نیست. اتفاقا در یک رابطه عاشقانه سالم هر دو طرف برای حریم شخصی یکدیگر احترام قائلند. به علاوه هر دو فرد از نظر روانشناسی ازدواج باید بتوانند در کنار هم خود واقعی شان باشند.

این دو ویژگی را بخوانید و بررسی کنید که آیا در حضور فرد مورد نظر ازدواجتان آنها را دارید؟ اگر پاسختان بله است پس میتوانید یکی از فاکتور های مثبت تست ازدواج روانشناسی را برای خودتان تیک بزنید.

تست ازدواج روانشناسی
تست ازدواج روانشناسی

حریم شخصی

حریم شخصی در بین افراد مختلف به وجود فاصله و دخالت نکردن در مسائل خصوصی گفته میشود. اما در ازدواج معنای حریم شخصی تغییر میکند. چرا که زن و شوهر نباید هیچ موضوع خصوصی یا پنهانی از یکدیگر داشته باشند.

در مسئله ازدواج موفق حریم شخصی به فرصت گذراندن وقت در خلوت و داشتن فرصت برای تنهایی و رسیدن به کارهای شخصی و مورد علاقه گفته میشود. هر انسانی در طول زندگی اش به زمانی برای گذراندن وقت با خود نیاز دارد.

گاهی افراد میگویند ما آنقدر عاشق همدیگر هستیم که میتوانیم تمام روز ها را در کنار هم بگذرانیم. اما لازم است بگوییم که هر انسانی نیاز به داشتن مدتی سکوت در کنار خودش است. حتی دو دوست بسیار صمیمی نیز گاهی حوصله همدیگر را ندارند.

داشتن این حریم شخصی به ویژه درباره ی مردان بسیار مورد نیاز است. مردان به علت داشتن مغز تک بعدی و درگیری بیشتر در طول روز نیازمند فرصتی برای فکر کردن درباره ی مسائل و بررسی تک به تک آنها هستند.

خودتان باشید

همانطور که بار ها در مقالات مربوط به جذب پسر مورد علاقه گفتیم،برای جذب دیگران در هر مرحله ای باید خودتان باشید. اگر اعتماد بنفس کافی برای اینکه خود واقعی تانرا نشان دهید ندارید باید ابتدا خودتان را بشناسید.

حال اگر برای ازدواج با کسی درحال آشنایی هستید برای تست ازدواج روانشناسی باید بتوانید در کنار مرد مورد علاقه تان خودتان باشید. و خودتان را کاملا بشناسید تا به پایداری نسبی در خصوص شخصیتتان رسیده باشید.

اگر هنوز خودتان را نمیشناسید یا عزت نفس کافی ندارید لطفا برای ازدواج دست نگه دارید. ازدواج کردن باید بر پایه معیار های شخصیتی شما صورت بگیرد. حال اگر شناختی از خودتان ندارید چطور میتوانید فرد مورد نظر را انتخاب کنید؟

ازدواج

اگر به ازدواج با عشق یا ازدواج با دوست پسر تان فکر میکنید بهتر است ابتدا به یک نکته توجه کنید. عشقی که در حال حاضر در میان شماست تا حد زیادی بر اساس میل جنسی است.

و پس از ازدواج بر اساس تست ازدواج روانشناسی این میل جنسی تا حد زیادی به تعادل میرسد. و عشق آتشین شما فروکش خواهد کرد. بنابر این برای داشتن یک ادواج موفق از نظر تست روانشناسی ازدواج باید نکاتی در مورد عشق را در نظر بگیرید.

اول اینکه مکالمات شما چگونه است. آیا از صحبت کردن با یکدیگر لذت میبرید؟ و در تنهاییتان در کنار هم چه چیزی شما را سرگرم میکند؟ از تنهاییتان در کنار هم لذت میبرید؟

برای اینکه ازدواج موفقی داشته باشید باید به این نکات مهم برقراری روابط میان خودتان توجه کنید.

تست ازدواج روانشناسی
تست ازدواج روانشناسی

مکالمات شما چگونه است؟

در یک ازدواج موفق باید بتوانید از صحبت کردن با هم لذت ببرید. پس پیش از ازدواج این موضوع را در تست ازدواج روانشناسی توجه کنید. آیا معمولا مکالمات شما به دعوا یا جر و بحث ختم میشود؟

آیا میتوانید در مورد مسائل مهم با یکدیگر صحبت کنید؟ از صحبت کردن با یکدیگر لذت میبرید؟ اگر پاسخ این سوال را نمیدانید یا درباره ی آن شک دارید پس بهتر است آن را بررسی کنید.

شروع کنید درباره ی مسائل مهم با فرد مورد نظرتان صحبت کنید. آیا با او میتوانید به یک مباحثه سالم بپردازید؟ آیا در اکثر موارد هم نظر هستید؟ صحبت کردن صحیح از پایه های یک ازدواج موفق از نظر روانشناسی ازدواج است.

نداشتن مکالمات صحیح با یکدیگر به مرور زمان موجب سردی روابط، دوری قلب ها از یکدیگر و حتی خیانت میشود. صحبت کردن و برقراری ارتباط از نیاز های اساسی انسان است. .که باید در یک ازدواج صحیح به بهترین شکل برطرف شود.

از تنهاییتان با هم  لذت میبرید؟

فرض کنید شما بدون داشتن هیچ میل جنسی با فرد مورد نظرتان در یک اتاق تنها مانده اید. آیا سعی میکنید باهم خودتان را سرگرم کنید و باهم خوش بگذرانید؟ باهم بازی های مختلف میکنید یا صحبت میکنید؟

یا برعکس! هریک از شما به انجام کاری به تنهایی میپردازد؟! و بدون توجه به دیگری سعی میکند با موبایل یا هرچیز دیگری مشغول باشد. تفریح یکی برای دیگری مسخره است و ترجیح میدهد تنها باشد تا با طرف مقابل.

در ازدواج و زندگی مشترک قرار نیست همیشه برای رفتن به تفریحات هیجان انگیز وقت و پول کافی داشته باشید. و رفت و آمد و وقت گذرانی با دوستان و آشنایان هم محدود است. پس باید بتوانید دوتایی باهم روزها و خاطرات قشنگ را رقم بزنید.

به این موضوع دقت کنید که پیش از ازدواج برای بوجود آوردن صمیمیت در میان خودتان تلاش کنید. صمیمیت به معنی رابطه جنسی یا فحش دادن به هم نیست. صمیمیت داشتن تفریحات و اهداف مشترک و رسیدن به آنها در کنار همدیگر است. محبت واقعی چیست؟

چالش های ازدواج

دو مورد از مهمترین چالش هایی که در ازدواج ممکن است بوجود بیاید و موجب خسته شدن یکی از طرفین از رابطه میشود .خود رای بودن و ازطرف دیگر از خود گذشتگی بیش از اندازه.

در ادامه درباره ی این دو موضوع در تست ازدواج روانشناسی صحبت خواهیم کرد. تا بتوانید با آگاهی کامل درباره ی ازدواج و چالش های آن فکر کنید و تصمیم درست را برای ازدواج با مرد مورد علاقه تان بگیرید.

تست ازدواج روانشناسی
تست ازدواج روانشناسی

خود رای بودن

در دوران نامزدی یا دوستی حتما روی موضوع نحوه تصمیم گیری تمرکز کنید. در جامعه مرد سالارانه ما معمولا مرد ها بدون مشورت تصمیم میگیرند و زنان در عوض اجازه ندارند هیچ کاری را بدون اجازه همسرشان انجام دهند.

این اشتباه ممکن است در دوران دوستی زنان را محو قدرت مردانه مرد مورد علاقه شان بکند. اما در طولانی مدت هیچ کسی نمیتواند این خود رایی طرف مقابل را تحمل کند. تصمیمات در زندگی مشترک باید حتما با مشورت هر دو طرف و در صورت اختلاف با وجود تفاهم گرفته شود.

تفاهم یعنی هیچ یک از افراد چندان خوشحال نباشند. و هر دو به یک اندازه در شرایط مختلف از خواسته شان بگذرند. دقت کنید هر دو به یک اندازه و نه یکی بیشتر و یکی کمتر. چرا که از خود گذشتگی بیش از اندازه خود یکی از آسیب ها و چالش های ازدواج از نظر تست ازدواج روانشناسی است.

از خود گذشتگی بیش از اندازه

از خود گذشتگی بیش از اندازه به خصوص در زنان بیشتر دیده میشود. مثلا اگر مردی پول کافی برای اداره صحیح زندگی ندارد، زن به جای کمک در بوجود آوردن شرایط مناسب تر با کار کردن و یا ترغیب مرد برای داشتن شغل بهتر سعی میکند خرج هایش را کم کند.

مثلا دیگر لباس نمیخرد. یا مثلا دیگر به خودش نمیرسد. این اشتباه ترین کاری است که زنان میتوانند برای کنار آمدن در شرایط سخت انجام دهند. پس این موضوع را فراموش نکنید که از خود گذشتگی بیش از اندازه نشان دهنده خوبی شما نیست.

با این کار فقط طرف مقابل را بد عادت میکند. نکته را متوجه شدید؟ ما نمیگوییم پر توقع باشید یا با مسائل مختلف در  زندگی مشترک کنار نیایید اما باید از راه های صحیح با این مشکلات کنار بیاید.

اگر راه های صحیح کنار آمدن با پستی ها و بلندی های زندگی مشترک را تا کنون به صورت حرفه ای یاد نگرفته اید. میتوانید با استفاده از دوره های روانشناسی و کمک گرفتن از نکات تست ازدواج روانشناسی این مهارت را بدست آورید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛  

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید