ترک اعتیادمقالات

ترک اعتیاد در خانه-مراقبت های بعد از ترک اعتیاد

ترک اعتیاد-مراقبت های بعد از ترک اعتیاد

اگر به مطالعه این مقاله علاقه مند هستید و از طریق جستجوی روش های ترک اعتیاد در گوگل به این صفحه هدایت شدید، یا خود شما در گیر بیماری اعتیاد هستید، یا فردی در اعضای خانواده شما دچاراین بیماری است. در این مقاله تصمیم داریم دید بازتری نسبت به اعتیاد و ترک اعتیاد برای شما بوجود بیاوریم.

شاید شما فردی باشید که سالها یا مدتی دچار اعتیاد به مواد مخدرشده باشید وحالا تصمیم به ترک اعتیاد دارید. در مرحله اول به شما تبریک میگویم چون از امروز و با مطالعه این مقاله میتوانید دیگر یک معتاد نباشید.

شاید شما همسری مهربان و دلسوز هستید که همسرتان دچار این بیماری هست و ذره ذره ازبین رفتن همسرتان شما را آزار میدهد، رفتار نامناسب وی کودکان شما را در معرض خطر قرار میدهد، آرزو های خود را بر باد رفته میبینید. همسرتان زیر تمام قول و قرارهایتان زده و زندگی را کنار گذاشته و فقط درگیر اعتیاد است.نگران نباشید در این مقاله تصمیم داریم با اسراری شما را آشنا کنیم که باعث ترک اعتیاد خواهد شد. حتی در افرادی که نمیخواهند تن به ترک اعتیاد بدهند.

شاید شما پدر مادر یا اعضای یک خانواده ای هستید که فرزندی از این خانواده دچار بیماری اعتیاد شده است و تمام راه ها را طی کردید از ترک اعتیاد به زور از تهدید کردن تنبیه کردن یا فرستان اجباری فرزند خانواده به مراکز ترک اعتیاد، حرف ها و خواهش های شما بی اثر بوده و فرزند دلبند خانواده هرگز تا کنون ترک اعتیاد را نپذیرفته است. باید به شما بگویم تمام این روش ها بی اثر است ترک اعتیاد آن هم اگر به انتخاب خود فرد نباشد مراحل خاصی دارد که باید پیموده شود، با ما همراه باشید.

تغذیه در ترک اعتیاد ترک اعتیاد شیشه ترک اعتیاد با متادون درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد جدیدترین داروی ترک اعتیاد درمان پا درد بعد از ترک اعتیاد داروهای ترک اعتیاد متادون ترک اعتیاد با اسفند

 

ترک مرحله ای اعتیاد به مواد مخدر

ترک اعتیاد را باید از دو جنبه دید که هر دو اهمیت بالایی دارن

۱٫ترک اعتیاد بصورت فیزیکی

برای ترک مواد مخدر باید بدن شخص بیمار بصورت کامل از مواد مخدر پاک شود و تمام سموم از بدن فرد بیمار خارج شود، برای سم زدایی راه ها و روش های علمی وجود دارد مانند ترک مواد مخدر با متادون یا (متادون درمانی) متاسفانه در اکثر موارد بجای ترک اعتیاد از طریق این روش ها شاهد تغییر نوع اعتیاد هستیم، یعنی اعتیاد به مواد و دارو هایی که برای ترک اعتیاد استفاده میشن. دلیل این رخداد غلط بودن این روش ها نیست بلکه عدم آمادگی ذهنی فرد بیمار برای رهایی از بند بیماری باعث شکست در این مرحله میشود.

 

۲٫ترک اعتیاد بصورت ذهنی

اگر فردی باشید که بیماری اعتیاد دارد حتما تجربه کردید که بارها اقدام به ترک کردید اما موفق نشدید نتوانستید پای این ترک باقی بمانید، شاید مشاهده کرده باشید فرزند یا اعضای خانواده شما میخواهند ترک کنند اما این اتفاق رخ نمیدهد و فرد از مراحل ترک کردن خارج میشود. آیا تا به حال فکر کردیید چه دلیلی وجود دارد که یک فرد با وجود اینکه علاقه به اعتیاد خود ندارد از این بیماری لذت نمیبرد و دوست دارد رها شود اما نمیتواند این کار را انجام دهد؟

تغذیه در ترک اعتیاد ترک اعتیاد شیشه ترک اعتیاد با متادون درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد جدیدترین داروی ترک اعتیاد درمان پا درد بعد از ترک اعتیاد داروهای ترک اعتیاد متادون ترک اعتیاد با اسفند

ترک مواد مخدر در مرحله اول نیاز به ایجاد باور دارد باور اینکه کنار گذاشتن این مواد امکان پذیر است، شما باید این باور را در خود بوجود بیارید یا کاری کنید که شخص مورد نظر این حقیقت را بپذیرد که او میتواند از این بند رهایی یابد، میتواند تبدیل به فردی سالم شود.

ذهن مسئله پیچیده ای هست تا زمانی که ذهن فرد بیمار خواهان رهایی نباشد با هیچ روشی نمیتوان او را ترک داد. شاید با خود بگوید من میخواهم رها شوم من تصمیم به ترک گرفته ام فرزندم یا همسرم واقعا دوست دارد رها شود ولی نمیتواند! باید خدمتتان عرض کنم بله شما هم درست میگید اما ریشه این باور ضعیف است این تصورات اقتدار لازم را ندارن ذهن فرد بیمار شامل دو بعد خود آگاه و ناخود آگاه است. شاید خودآگاه فرد بیمار واقعا با تمام وجود به دنبال روشی برای ترک مواد مخدر باشد اما ناخود آگاه او اینگونه برنامه ریزی شده است که به مواد مخدر نیاز دارد از آن لذت میبرد تمام سرکوب ها، کمبود ها و دلایلی که باعث شده به سمت اعتیاد کشیده شود توسط مصرف مواد مخدر سرکوب میشود. این باور در ناخودآگاه باعث میشود مقاومتی درونی در برابر ترک مواد مخدر بوجود آید.

تغذیه در ترک اعتیاد ترک اعتیاد شیشه ترک اعتیاد با متادون درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد جدیدترین داروی ترک اعتیاد درمان پا درد بعد از ترک اعتیاد داروهای ترک اعتیاد متادون ترک اعتیاد با اسفند

قدرت ذهن در ترک اعتیاد

درمان و ترک مواد مخدر باید طبق اصول انجام شود، ترک مواد مخدر در بخش ترک فیزیکی کار سختی نیست و طی چند هفته میتوان از طریق روش های علمی از شر سموم خلاص شد. برای آشنایی با مراحل تغذیه در ترک اعتیاد، ترک اعتیاد با متادون، جدیدترین داروی ترک اعتیاد، داروهای ترک اعتیاد متادون بیشتر بخوانید.

 

اصلی ترین موضوع ترک مواد مخدر آماده سازی ذهن فرد معتاد است که به صورت زیر هدف بندی میشود.

۱٫أعمال تصمیم به ترک اعتیاد

۲٫آمادگی ذهنی برای ترک اعتیاد

۳٫شناسایی عوامل گرایش به اعتیاد

۴٫ازبین بردن عوامل گرایش به اعتیاد

۵٫شناخت دلایل لغزش (مصرف مجدد مواد مخدر)

۶٫حذف عوامل لغزش و آموزش مقابله با آن

۷٫آماده سازی ذهنی برای ترک اعتیاد

۸٫ایجاد هدف

۹٫انگیزه بخشی

۱۰٫سم زدایی

۱۱٫انجام مراحل لازم بعد از ترک مواد مخدر

 

برای ترک اعتیاد از طریق قدرت ذهن چه روشی وجود دارد؟

همانطور که پیش تر توضیح دادم ذهن انسان از دو بخش خود آگاه و ناخود آگاه تشکیل شده است.

خودآگاه: خودآگاه آن بخش وجودی از انسان است که تصمیمات سطحی را میگیرد، مانند احساساتی که به زبان میاوریم. حتما تجربه کردید شما احساسی دارید ولی به دلایل شخصی احساس متفاوتی را بیان میکنید. در واقعا میتوان خودآگاه را به زبان تشبیه کرد. لوزما آنچه که ما از طریق خود آگاه احساس و بیان میکنیم واقعیت محض ما نیست. در واقع اصلی ترین بخش وجودی ما را ناخودآگاه تشکیل میدهد.

ناخودآگاه: ناخودآگاه شامل تمام احساسات ادارکی میشود، تصمیاتی که ما میگیریم احساساتی که داریم، افکار وباور هایی که در ما شکل میگیرد. ناخودآگاه باعث میشود یک فرد به سمت اعتیاد برود یک فرد به درس گرایش پیدا کند یک فرد تبدیل به انسانی گوشه گیر یا موفق شود در واقع ناخودآگاه بخش عمده نیاز ها، عقده ها، کمبود ها، استعداد ها و توانایی های یک انسان را دربرمیگیرد.

ممکنه با مطالعه این مقاله این سوال براتون پیش بیاد که خب حالا چی؟ چطور با کمک ناخودآگاه و ذهن میشه اعتیاد را ترک کرد؟

 

مقالات مرتبط:                              ارتباط با ما

ان ال پی چیست؟

چگونه ثروتمند شویم

صفحه اصلی

لینک کانال تلگرام: https://telegram.me/sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید