مقالات پیشنهادی

تاثیر مخرب روابط فیزیکی قبل از ازدواج

به رابطه جنسی قبل از ازدواج نه بگید

ازدواج در جامعه امروز با ازدواج در سال های گذشته متفاوت است، تقریبا ازدواج سنتی در حال فراموش شدن است. همه جوانان به آشنایی قبل از ازدواج روی آورده اند، نمیتوان گفت این نوع ازدواج کردن اشتباه است، چون در این سبک ازدواج مزایایی وجود دارد. مانند؛ بدست آوردن شناخت از یکدیگر، آشنایی خانواده ها و بدست آوردن تفاهم قبل از ازدواج. اما معایبی نیز در این موضوع وجود دارد که اهمیت زیادی دارند.

متاسفانه اکثر این روابط مخفی هستند و از دید خانواده پنهان میمانند و به سمت روابط دوستی گرایش پیدا میکنند. اما این موضوع تنها مشکل روابط این چنینی نیست اصلی ترین نکته منفی، روابط جنسی پیش از ازدواج است. این روابط آسیب های اجتماعی بزرگی را در برخواهد داشت. آسیب ها و تاثیرات این روابط فقط به بانوان محدود نمیشود بلکه به شکل گسترده ای اجتماع و مردان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

تاثیر روابط بر اجتماع

روابط پیش از ازدواج باعث می شود فساد های اخلاقی افزایش یابد و انسان های زیادی دچار این گناه شوند و هر کدام آنها شخص دیگری را به این اشتباه آلوده کنند. امنیت و اعتماد در جامعه از دست می رود، پایبندی به ازدواج کاهش می یابد و در نتیجه پدیده طلاق همه گیر میشود.

گرایش به رابطه های قبل از ازدواج باعث فاصله گرفتن جوانان از ازدواج می شود، همانطور که متاسفانه شاهد کاهش آمار ازدواج در سطح جامعه هستیم. زمانی افراد وارد این رابطه ها می شوند دچار احساسات و تفکرات مختلفی می شوند. ممکن است برای فرد این تفکر ایجاد شود چرا باید ازدواج کند وقتی میتواند با افراد مختلفی در رابطه باشد، این روابط باعث می شود جوانان جامعه ازدواج را کاری سخت تصور کنند و از آن دوری کنند.

یک بار گرایش به رابطه باعث ایجاد اعتیاد به آن می شود زمانی که فرد دچار این اعتیاد می شود و رابطه قبلی خود را از دست می دهد در رابطه جدید، بدنبال ارضای نیاز خود است و در نتیجه شخص دیگری را نیز آلوده این اشتباه خود می کند.

بزرگترین پدیده ای که گرایش به رابطه های قبل از ازدواج بوجود می آورد پدیده ازدواج سفید است، ازدواج سفید باعث ایجاد فساد اخلاقی شدید، بی بند باری میشود و برای طرف هیچ آینده روشنی را نمی توان دید.

 

اعتیاد به رابطه

افرادی که حتی یک بار این رابطه را تجربه کنند به احتمال بسیار زیادی به این کار اعتیاد پیدا می کنند. چون داشتن این نوع روابط دقیقا خلاف بنیان خانواده و داشتن یک شریک زندگی است. این اعتیاد نیز مانند سایر اعتیاد ها باعث میشود هر بار فرد بیشتر به اعتیاد خود گرایش پیدا کند و حتی بعد از ازدواج نیز افراد به این عمل ادامه می دهند.

 

بیماری های رقابتی

باید توجه داشته باشید یکی از خطرات ازدواج با افرادی که قبلا رابطه های خارج از ازدواج داشتن، مبتلا شدن به بیماری های خطر ناک است. پس در انتخاب شریک زندگی خود دقت کنید.

 

تغییر باور های اخلاق و مذهبی

افرادی که این نوع روابط را دارند، با تغییر باور های خود مواجه میشوند مثلا ممکن است فرد نسبت به همه بدبین شود، یا به عنوان مثال این باور در او ایجاد شود که این نوع رابطه هیچ مشکلی ندارد. و بزرگ ترین این مشکل ازبین رفتن باور های مذهبی اخلاقی است که این کار اشتباه نیست. اما این فقط شروع است و این تفکر به اینجا ختم نمیشود و تمام باور های مذهبی و اخلاقی فرد را سست میکند. در روابط خود که برای آشنایی با ازدواج است، به هیچ عنوان وارد رابطه جنسی نشوید.

 

مطالب مرتبط:

ازدواج با افرادی که رابطه جنسی داشته اند

چرا مردان متاهل رابطه جنسی پنهانی دارند

شرط رابطه جنسی برای ازدواج

حرکاتی جنسی که تاثیر منفی بر سلامت رابطه دارند

پذیرش رابطه جنسی بخاطر ازدواج

 

این امکان برای مراجعه کنندگان فراهم شده تا بتوانند از پشتیبانی رایگان برای پرسش سوالات خود استفاده کنند، پاسخگویی از طریق واتس آپ و تلگرام انجام می شود.

تلگرام telegram

واتس آپ Whatsapp

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

لینک کانال تلگرام: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. آقای دکتر عزیز من در دوره هاتون شرکت کردم و خوشبختانه اعنماد بنفسم خیلی عالی شده اما یه سوال دارم اینکه واقعا چرا مهم نیست که یک پسر قبل ازدواج رابطه فیزیکی داشته اما یک دختر نباید این کارو کرده باشه. من در جواب همچین پسری باید پی بگم آخه اصلا سخته هضمش واسم و اینکه وقتی میپرسه داشتی یا نه بنظرتون من باید پی بگم یعنی به کل بگم تو اولین نفر توی زندگیم بودی؟؟؟یا روراست باشم؟؟؟؟!!!

    1. در پاسخ به مونس
      سلام عرض شد این یک تصور غلط و خودخواهانه است اگر با پسری روبرو شدید که این تفکر را دارد بهتره ارتباط خود را کاملا قطع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید