آرشیو مقالات علمیتیپ شخصیتی

برون گرا و ویژگی های این تیپ شخصیتی

برون گرایی

برون گرا چیست؟

در این مقاله تصمیم داریم که به تیپ شخصیتی برون گرا بپردازیم و معایب و مزیت های این تیپ شخصیتی را بشناسیم این مقاله توسط تیم روانشناسی سربرگ تازه به رشته تحریر در آمده است.

آیا می دانید که ” برون گرایی Extraversion” به چه معناست؟ اگر بخواهیم جواب کلی به این سوال بدهیم برون گرایی به معنای نشان دادن علاقه ی بیش از حد به افراد است. اما افراد برون گرا دارای خصوصیات اخلاقی بیشتری هستند .

برون گرا بودن به چه معنا است.

برون گرایی یکی از تیپ های شخصیتی از پنج تیپ شخصیتی می باشد . افراد برون گرا در ارتباط با سایرین احساس هیجان و انرژی بیشتری دارند ولی زمانیکه تنها بمانند احساس بی حوصلگی دارند و مضطرب میشوند.

به خاطر این ویژگی افرادی که Extraversion  هستند به بیرون بودن از خانه گرایش دارند و اگر آنها را به مدت ۸ ساعت در خانه زندانی کنید، احساس درماندگی و اضطراب ،کارایی آنها را به صفر میرساند .

معایب برون گرایی:

۱.افراد برون گرا می توانند باعث رنجش و آزار دیگران شوند: افراد Extraversion در لحظه می توانند آزار دهنده باشند بدون اینکه خود متوجه شوند که کارشان باعث رنجش دیگران میشود، یکی از ویژگی های این تیپ شخصیتی این است که علاقه دارند به دیگران بگویند برای انجام کاری جدید زیادی ترسو هستنند و یا به مردم مشخص کنند که در مورد اتفاقات مختلف چه احساس و تعبیری باید داشته باشند.

۲٫کسانی که دچار برون گرایی هستند تمایل دارند طبق افکار و عقاید خود زندگی کنند و نسبت به قضاوت دیگران بی توجه باشند.

۳٫ممکن است افراد برون گرا در مواردی حرف های نامناسبی بزنند: افراد Extraversion تمایل دارند که محبوب دیگران باشند اما محبوب بودن در چشم دیگران همیشه نکته مثبتی نیست .در واقع گاهی اوقات مسائل آنگونه که انتظار داریم درست پیش نمی رود ، اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که قبل از انجام کارهایتان درست فکر نمیکنید اتفاقات و عواقب بدی در انتظار شما خواهد بود، درست مثل افراد Extraversion.

برون گرایی چه ویژگی های مثبتی دارد؟

برون گرا
برون گرا

۱٫برون گرایی باعث پیشرفت سریع فرد میشود: یک فرد Extraversion در زندگی حرفه ای خود بسیار سریع تر از افرادی که محافظ کار و خجالتی هستند  پیشرفت میکنند و به دلیل اعتماد بنفسی که دارند راحت تر دیگران را تحت تاثیر قرار میدهند و سریعتر با دیگران ارتباط برقرار میکنند،این ویژگی کمک می کند سریعتر به اهداف خود برسند.

۲٫افراد برون گرا از نظر اجتماعی فعال هستند: یک فرد برون گرا اکثر اوقات احساس نیاز به حضور در میان افراد را دارد، این ویژگی از آنها افراد کاملا اجتماعی می سازد، اجتماعی بودن باعث میشود که آنها با افراد جدیدی در ارتباط باشند و این اتفاق فرصت های جدیدی در زندگی برای او فراهم می کند، به همین دلیل او قادر خواهد بود دیگران را درک کند و نسبت به نیازهایشان حساس باشد، و همینطور که قابل مشاهده است مردم غالبا برون گرا هارا به دلیل خوش مشرب بودن و جذابیتشان تحسین میکنند.

۳.افراد برون گرا در بیان احساسات خود قوی هستند: در میان ۵ نوع تیپ شخصیتی ، تیپ شخصیتی Extraversion در مقایسه با درون گرا، احساسات خود را به راحتی بیان میکنند و سفره ی دلشان را برای هر کسی باز میکنند و این میتواند یک مزیت بزرگ برای آنها باشد. علاوه بر این، این ویژگی باعث میشود که فرد دوستان بیشتری داشته باشد، اگرچه که میتوان نفرت بیشتری نیز ایجاد کند.

 

این امکان برای مراجعه کنندگان فراهم شده تا بتوانند از پشتیبانی رایگان برای پرسش سوالات خود استفاده کنند، پاسخگویی از طریق واتس آپ و تلگرام انجام می شود.

تلگرام telegram

واتس آپ Whatsapp

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

لینک کانال تلگرام: sarbargetaze

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید