عاشق کردن و ازدواج

ازدواج و زندگی مشترک

برای اینکه در باره ی زندگی مشترک بیشتر بدونی با ما همراه باشید.

ازدواج و زندگی مشترک

پیش از ازدواج ممکنه دید متفاوتی نسبت به ازدواج و زندگی مشترک داشته باشیم. از گوشه و کنار میشنویم که میگویند کاش هرگز ازدواج نمیکردم. از ازدواج و زندگی مشترک ام پشیمان هستم. و حتی مجرد ها میگویند مگر دیوانه ام که بخواهم ازدواج کنم؟

خب حالا اول میخواهیم تعریف زندگی مشترک و ازدواج را برایتان بگوییم. سپس دلیل اینهمه  نارضایتی از ازدواج و زندگی مشترک را بررسی کنیم. و در نهایت برای رفع این نارضایتی ها راهکار ادامه دهیم.

اگر در انتخاب قر مناسب و برای یاتن راه حل داشتن ازدواج موفق با سربرگ تازه همراه باشید میتوانید با داشتن معیار های صحیح برای عاشق شدن و ازدواج، یک ازدواج و زندگی مشترک بینظیر را تجربه کنید.

تعریف زندگی مشترک

زندگی مشترک یعنی همدلی و تفاهم در هر شرایطی. شاید تابحال در سوگند های ازدواج شنیده باشید که میگویند: “در خوشی و ناخوشی در کنار تو خواهم ماند و وفادار تو خواهم بود و تو را دوست خواهم داشت.”

خب پس از این سوگند نتیجه میگیریم که دو چیز جزو ارکان یک ازدواج موفق نیستند: اول عشق و دومی تعهد!! حتما گیج شده اید! ببینید ازدواج یعنی در خوشی و ناخوشی در کنار یکدیگر بودن و درواقع داشتن تفاهم و همدلی که در ادامه درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

خب خیلی وقت ها میبینیم که در یک ازدواج ناموفق یکی ز زوجین به دیگری خیانت میکند. خب! آیا آن ازدواج دیگر بین آنها وجود ندارد؟ خیر! آنها هنوز هم زن و شوهر هستند. و اگر به بخشیدن یکدیگر بعد از خیانت فکر کنند می توانند زندگی مشترک خود را ادامه دهند.

نکته دوم یعنی عشق! حتما شنیده اید که در گذشته دختران و پسران حتی قبل از دیدن یکدیگر به عنوان زن و شوهر خوانده می شدند. پس بین آنها عشقی وجود نداشته است. ولی ازدواج و زندگی مشترک ر آغاز کرده اند.

درست است که برای ازدواج موفق عشق و تعهد لازم است. اما ماهیت زندگی مشترک و ازدواج را در عشق و تعهد خلاصه نمیشود. پایه و اساس ازدواج و زندگی مشترک همدلی و تفاهم است.

همدلی

همدلی یعنی درک کردن احساس طرف مقابل. اگر همدلی میان یک زوج وجود نداشته باشد و به هر دلیلی یکدیگر را درک نکنند، یک زندگی مشترک موفق هرگز شکل نخواهد گرفت.

خب قبلا هم درباره ی همدلی و محبت واقعی توضیح دادیم. همدلی یعنی به حرف های هم گوش دادن. و سعی کردن برای درک احساسات طرف مقابل. بدون هیچگونه قضاوت یا ارائه راه حلی کافی است فقط احساسات طرف مقابل را درک کنید.

همین درک احساسات طرف مقابل بدون هیچگونه قضاوتی موجب افزایش صمیمیت بین شما و همسرتان در زندگی مشترک میشود. برای تمرین همدلی بهتر است خودتان را جای او بگذارید تا ببینید چه حسی پیدا خواهید کرد. داشتن همدلی شما را به محرم راز های همسرتان تبدیل خواهد کرد.

ازدواج و زندگی مشترک
ازدواج و زندگی مشترک

تفاهم

تفاهم نیز یکی از نتایج همدلی است. وقتی شما بی طرف باشید و سعی کنید خودتان را بجای طرف مقابل بگذارید میتوانید دلیل حرف ها یا کارهایش را درک کنید. و کارهایی که قبلا به آنها اعتراض داشته اید برایتان منطقی جلوه میکند.

تفاهم یعنی هر دوی شما تا اندازه ای برای خواسته های دیگری از خودتان بگذرید. و به نتیجه ای برسید که هر دوی شما راضی و نه لزوما خوشحال باشید. دقت کنید داشتن تفاهم یک موضوع دو طرفه است. و نباید صرفا یک کوتاه آمدن یکطرفه باشد.

دلایل نارضایتی از ازدواج و زندگی مشترک

یکی از اصلی ترین دلایل نارضایتی از ازدواج و زندگی مشترک همین نداشتن تفاهم دوطرفه است! مدام یکی کوتاه می آید و دیگری فقط در خانه تصمیم گیرنده است. یکی دیگر از دلایل نارضایتی از زندگی مشترک نداشتن هدف مشخص در زندگی است.

نداشتن تفاهم در ازدواج

نداشتن تفاهم در ازدواج مستقیما نتیجه ی نداشتن معیار های صحیح انتخاب همسر و در نتیجه انتخاب فرد نامناسب است. وقتی پیش از ازدواج ندانید معیار های شما برای فرد مورد علاقه تان چیست یا معیار های نا صحیحی داشته باشید نمیتوانید درست انتخاب کنید.

حتی اگر معیار های صحیحی برای انتخاب همسر آینده تان داشته اید اما به دلیل خجالت، عقاید مذهبی و یا حرف دیگران درباره ی سوالات مهم ازدواج نپرسید، باعث می شود در آینده به مشکلاتی مثل عدم تفاهم بر بخورید.

اما اگه شما متاهل هستید و دچار این اختلافات و عدم تفاهم شده اید چاره کار اینجاست. اولا حتما برای پیدا کردن راه حل های تخصصی از مشاوره کمک بگیرید. ضمنا دست از بی سر و صدا کنار آمدن بردارید. و مشکلاتتان را کاملا دوستانه با همسرتان در میان بگذارید.

در روانشناسی عشق و ازدواج میتوانید درباره ی نحوه بیان صحیح خواسته ها بخوانید. به علاوه برای سنجیدن زندگی مشترکتان از دیدگاه های مختلف میتوانید از تست روانشناسی ازدواج در سربرگ تازه بهره بگیرید.

نداشتن هدف مشخص

زندگی همه ما در هر شرایط و هر موقعیتی که باشد باید هدفمند پیش برود. چه مجرد و چه متاهل باید برای ادامه زندگی مان دلیل و هدف داشته باشیم تا بتوانیم روزهای قشنگی را برای خود رقم بزنیم.

نداشتن هدف در دوران مجردی میتواند به دلیل مشخص نبودن آینده زندگی یا خامی و بی تجربگی باشد. هرچند که بسیار زیان آور اما قابل قبول است. اما پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک این بی هدفی قطعا مشکلاتی را ایجاد میکند.

چون ازدواج و زندگی مشترک شما هدف خاصی را دنبال نمی کند، هر یک از شما دلش میخواهد آن را به سمتی بکشد که بیشتر برایش جذاب است. و قطعا زن و مرد علایق و سلایق متفاوتی دارند. پس این باعث میشود درگیری ها و تنش های یک ازدواج و زندگی مشترک روز به روز بیشتر شود.

ازدواج و زندگی مشترک
ازدواج و زندگی مشترک

جلوگیری و رفع نارضایتی ها در ازدواج و زندگی مشترک

برای جلوگیری از بوجود آمدن نارضایتی ها و حتی رفع آنها در یک زندگی مشترک لازم است ابتدا خودتان را بهتر بشناسید. بعد از اینکه خودتان را بهتر شناختید حالا نوبت به برگرداندن مرد یا زن مورد نظرتان به این رابطه مخشوش میشود.

خودتان را بهتر بشناسید

برای اینکه بتوانید ازدواج بهتری را تجربه کنید باید سعی کنید خودتان را بهتر بشناسید. بسیاری از مشکلاتی که در زندگی مشترک با آنها روبرو می شوید نداشتن شناخت کامل از خود است.

وقتی خودتان را کامل نشناسید، دیگران و به ویژه همسر و حتی فرزندانتان نیز نمی توانند شما را به عنوان یک انسان واحد و مستقل بپذیرند. وقتی بیش از اندازه به خاطر آنها از خود گذشتگی کردید، آنها نیز شما را به عنوان شخصی بی کفایت و بدون نظر میشناسند.

ممکن است راحت به شما بی احترامی کنند. یا اصلا نظرات شما را در تصمیم گیری به حساب نیاورند. سعی کنید مطالعه تان را افزایش دهید و آگاهیتان را در مسائل مختلف بالا ببرید. بدون آگاهی و اطلاع حرفی نزنید.

گاهی برای خودتان هر آنچه را که دوست دارید بخرید. و بهترین ها را برای خودتان تامین کنید. اینگونه به شریک زندگیتان یا هر کس دیگری می فهمانید که من هم قابل احترام هستم. و او را به صورت ناخودآگاه وارد چرخه توجه به خودتان و مجبور به مشورت و نظرخواهی از شما در مسائل مختلف ازدواج و زندگی زناشویی تان میکنید.

ازدواج و زندگی مشترک
ازدواج و زندگی مشترک

برگرداندن فرد مورد نظر به رابطه

برای برگرداندن فرد مورد نظر به رابطه لازم است انرژی مثبت را در زندگی مشترکتان جاری کنید. داشتن انرژی مثبت، فعال کردن قانون جذب در زندگی مشترک و دائم شاد بودن آرامش و عشق را به زندگی مشترک شما باز میگرداند.

برای اینکه همسر یا دوست پسر خود را دوباره به رابطه جذب کنید باید برای او دست نیافتنی باشید. اگر سوال شما هم این است که “چگونه برای یک مرد دست نیافتنی باشیم” بخوانید.

؛؛شما میتوانید از طریق تلگرام و واتس آپ به صورت رایگان با تیم روانشناسی سربرگ تازه در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید. ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز سربرگ تازه هستیم؛؛ 

۰۲۱۹۱۳۰۵۰۵۹

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید