بازگشت به رابطه

آشتی با شوهر بعد از دعوا های زناشویی

آشتی با شوهر مغرور

آشتی با شوهر بعد از دعوا های زناشویی

آشتی با شوهر، راه های آشتی با مردان آیا دنبال مطلبی هستید که در هر سایتی میتوان پیدا کرد که حرف از طبیعی بودن دعوا بین زن و شوهر میزنن و در آخر روش های سطحی را به شما معرفی می کنند که در اصلاح روانشناسان به این روش ها و حرف ها عمه درمانی میگویند (مثل دندان درد که هر کسی یک نسخه برایش تجویز می کند).

اما اگر شما برای آشتی با شوهر بعد از دعوای زناشویی میخواهید تبدیل به یک فرد با مهارت های ارتباطی و مهارت های کنترل زندگی شوید توصیه می کنم این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله تصمیم داریم اصول ساختن زندگی و حل مشکلات زناشویی را به شما آموزش دهیم، همچنین راه حل های آشتی کردن با همسر بعد از بحث ها خانوادگی را به شما نشان دهیم، این مقاله برگرفته شده از نظریه ها و تحلیل های بزرگترین و ماهر ترین روانشناسان جهان از جمله فروید و …………. میباشد. در ادامه علم تحلیل یک فرد و نفوذ به ناخودآگاه او را با تکنیک های علمی و روانکاوی به ساده ترین زبان ممکن آموزش خواهیم داد.

کلیپ آموزشی بازگشت عشق

شما میتونید با مشاهده این کلیپ آموزشی مراحل بازگشت عشق را یاد بگیرید و سپس در انتهای این مطلب روی لینک دانلود کتاب بازگشت عشق کلیک کنید و کتاب را هم دریافت کنید.

 

ناخودآگاه و نقش آن در زندگی

ناخودآگاه به نوعی میتوان روح انسان دانست که کنترل کننده اعمال غریزی و غیر ارادی انسان هست، مثلا همسر شما بعد از آمدن کفش هایش را مرتب نمی کند و هر لنگه آن یک طرف هست یا با دستان کاملا خیس دستگیره در سرویس را میبندد و یا از بطری آب میخورد و از لیوان استفاده نمی کنند، خب کار هایی مثل این موارد چیز های کوچکی هستند و خیلی مهم نیستند و مشکلی را ایجاد نمی کنند اگر هر کس دیگه این کار ها را انجام دهد شاید شما حتی به آن توجه هم نکنید اما وقتی همسرتان این کار را انجام می دهد شما به اوج حساسیت میرسید به زبان ساده انگار لج همسرتان را دارید و کار های او همگی رو اعصاب شما هستند! و چیزی در وجودتان میخواهد به او گیر بدهید و با او بحث کنید به نوعی اعصبانیتتان را خالی کنید.

 اما اگر بعدا از این کار پشیمان شویم یا در زمانی دیگر کمی منطقی فکر کنیم همه ما به این نتیجه میرسیم واقعا این کار های کوچک چیزی نیستند که بخاطر آنها یک بحث و تنش شروع شود پس مشکل از کجاست؟ بله حساسیت شم روی همسرتان و هر کار او بخاطر پیش زمینه ناخودآگاه شما هست که پر شده از احساس منفی یعنی همان لج داشتن خودمانی. این ناخودآگاه شما هست که بصورت منفی برنامه ریزی شده است به دلیل اتفاقات و احساسات به وجود آمده ناخودآگاه شما نصبت به همسرتان گارد دارید و گاهی نمیتوانید خود را کنترل کنید مقصود شما شروع بحث نیست دوست دارید زندگیتان جور دیگری باشد اما به یک باره میبینید بحث های همیشگی رخ داده است. این مثال به وضوح نقش و ماهیت ناخودآگاه را برای ما روشن می کند اگر میخواهید بیشتر راجب ناخودآگاه بدانید از سربرگ تازه بپرسید ناخودآگاه چگونه مدیریت میشود.

چگونه با شوهرم آشتی کنم

آشتی با شوهر
آشتی با شوهر

برای آشتی با مردان دلیل قهر و اختلاف بسیار مهم است، ولی سعی می کنیم با یک دید جامع به همه جوانب بپردازیم. شما با ناخودآگاه آشنا شدید، فهمیدید ناخودآگاه یک انسان چگونه عمل می کند، اگر شوهر شما قهر کرده و با شما صحبت نمی کند و یا منزل را ترک کرده و یا اینکه شما به خانه پدری رفته اید و شوهرتان کاری برای برگشتن شما نمی کند. دلیل شرایطی که امروز در زندگی زناشویی خود دارید را نباید در بحث های گذشته و یا دعوایی که اخیرا داشتید جستجو کنید، چون دلیل قهر و دوری همسرتان فقط به اینجا ختم نمیشود و ریشه روانی دارد، یعنی احساس و ناخودآگاه او باعث شکل گیری این واکنش ها شده که نتیجه آن قهر و تلاش شما برای آشتی کردن است، اینکه دنبال راه حلی برای آشتی با مرد مغرور یا مرد احساس خود هستید کاملا منطقی هست، در این شرایط روحی انسان نگران و مضظرب میشود و تنها چیزی که میخواهد آشتی کردن سریع است که مبادا مشکلات بزرگ تر شوند. اما اگر یاد نگیرید روانشناس زندگی خود باشید هیچ وقت موفق به حل مشکل نخواهید شد بنابر این قبل از رسیدن به روش های آشتی کردن با همسر باید کمی دانش خود را افزایش دهید تا بتوانید روش های علمی ترمیم زندگی بعد از دهوا های زناشویی را یاد بگیرید.

روانشناسی قهر مردان

یک فرزند اشتباه می کند هر چقدر اشتباهش بد و بزرگ باشد هر بار والدین او را میبخشن و خشمشان ازبین میرود و هیچ وقت والدین با فرزندشان قهر نمی کنند و فرزند را از خود دور نخواهند کرد، آیا میدانید دلیل آن چیست؟ عشق و احساس پدر و مادر نسبت به فرزندشان تغییر نمی کند هر کاری که ما انجام دهیم باز هم پدر و مادرمان ما را دوست دارند، اما زن و شوهر پدر و مادر یک دیگر نیستند، مثل والدین عشق خالص و بدون انتظار نیستند، دو زوج از یکدیگر انتظاراتی دارند نسبت به هم وظایفی دارند، احساس آنها با نکات خوب و مثبت به یکدیگر بیشتر میشود و با نکات منفی احساسشان کمتر خواهد شد.

درمان اختلافات زناشویی

آشتی با شوهر
آشتی با شوهر

چه عواملی زمینه ساز قهر های طولانی زن و شوهر میشود؟ ریشه های کم شدن احساس در زندگی های زناشویی چیست؟ راز رابطه ها موفق در چه چیزی است؟ آیا میتوان زندگی های پر تنش را کنترل کرد؟ میتوان به قهر زن و شوهر پایان داد؟ سوالاتی که در ادامه پاسخ آن را خواهید یافت.

درک زندگی زناشویی به چه معنی هست؟ واژه زندگی زناشویی به معنی یک زندگی متقابل هست یعنی دو شخص که باید با در نظر گرفتن خواسته های خود و طرف مقابل عمل کنند، پس هر کدام باید هم دهنده باشند هم گیرنده. مشکلات از جایی شروع میشود که ما یا بیشتر گیرنده هستیم تا دهنده و یا بیشتر دهنده هستیم تا گیرنده، در واقع یعنی کم گذاشتن در زندگی مثل کم محبت کردن و ارباب شدن باعث بروز مشکل میشود و هم زیاد توجه کردن به همسر مانند بیش از حد محبت کردن و برده شدن باعث ایجاد مشکل میشود. زندگی زناشویی نیاز به تعادل دارد.

کمی به عمق برویم اصل ازدواج برای چیست؟ اصلی ترین دلیل ازدواج عشق محبت همدردی و خوشبختی است، سرچشمه عشق چیست؟ چرا انسان ها عاشق میشوند؟ اجازه بدید اینگونه بیان کنم که انسان نیاز مند ترین زمین است؟ در کودکی نیاز به حمایت داریم در نوجوانی نیاز به دوست و تحصیل داریم در جوانی نیاز به ازدواج کار و مادیات داریم در میانسالی نیاز به آرامش و موفقیت داریم در پیری نیاز به کسی داریم که از ما مراقبت کند. درواقع هر چیزی که انسان میخواهد بر اساس نیاز است ما میخواهیم موفق شویم تا از نظر همه فردی بزرگ دیده بشیم (نیاز به توجه) میخواهیم سروت مند شویم تا زندگی خوبی داشته باشیم (نیاز های مادی) و…. اما این چیز ها چه ربطی به آشتی من و همسرم دارد؟

خیلی ساده است، فهمیدیم همه چیزی که میخواهیم برای رفع نیاز است، پس بزرگ ترین نیاز انسان چیست؟ نیاز به محبت، نیاز به حمایت، نیاز به توجه نیاز های جنسی و.. که یعنی نیاز به عشق. ماهیت یک زندگی زناشویی را تجسم کنید که بر اساس نیاز عشق است، وقتی این نیاز ها برطرف نشوند یا با عوامل منفی مسموم شوند دیگر طرفین احساس برطرف شدن نیاز عشق را ندارند در نتیجه احساس آنها تغییر می کند. وقتی احساس یک شخص تغییر کند میلش به ارتباط بیشتر با همسر کمتر میشود، گذشت در زندگی را از دست میدهد، صبر و حوصله کمتری به خرج می دهد و بحث ها و تنش ها برایش آزار دهنده تر میشود در نتیجه واکنش شدیدتری نشان می دهد. اما چه چیزی یک زندگی را به این مرحله میرساند؟

نیاز های ناخودآگاه

آشتی با شوهر
آشتی با شوهر

یکی از اصول پایه ای عشق نیاز های ناخودآگاه است، برطرف شدن نیاز باعث افزایش وابستگی و احساس در شخص میشود و برطرف نشدن آن باعث سردی و فاصله خواهد شد. نباید نیاز های ناخودآگاه را با نیاز های خودآگاه اشتباه گرفت. نیاز هایی مثل مادیات، امکانات زندگی، هدایا و رابطه جنسی با اینکه اهمیت زیادی دارن اما در دسته نیاز های خودآگاه هستند، نه نیاز های اصلی و ناخودآگاه که میخواهیم راجب آن صحبت کنیم. نیاز های ناخودآگاه برخی جمعی هستن و همه انسان ها آن نیازات را دارند و برخی فردی هستند که برای هر فردی متفاوت است. بعد از برسی نیاز های ناخودآگاه فاکتور مهم دیگری در میزان عشق وجود دارد که به آن معیار های ناخودآگاه گفته میشود این معیار ها هم باید در زندگی حفظ شود.

نیاز ناخودآگاه جمعی
 • محبت کلامی: هر انسانی نیاز دارد در کنار کار های که نشان دهنده عشق هستند نیز کلمات محبت آمیز را از همسرش بشنود.
 • توجه به نیاز های خودآگاه: هر فردی دوست دارد که همسرش به خواسته ها و مشکلات او توجه کند و به آنها اهمیت دهد.
 • نوازش: نوازش باعث ارسال سیگنال های آرامش بخش به مغز میشود و احساس امن عشق را تداعی می کند این کار زن و مرد ندارد.
 • حمایت: مرد و زن نیاز حمایت شدن از طرف همسر را دارند، اطمینان از اینکه در مشکلات همسرشان را کنار خود خواهند داشت.
 • همدردی: در شرایط سخت نزدیک ترین فرد به انسان همسر او هست که با او همدردی کند.
 • امنیت: احساس امنیت یکی ز مهمترین نیاز ها هست، اطمینان از آینده امن، اطمینان از تعهد و وفا داری در زندگی، اطمینان از تلاش همسر برای حفظ زندگی زناشویی.
 • هدف در زندگی: زندگی که در آن همسرتان هدف نداشته باشد جذابیت خود را از دست خواهد داد، آینده نا معلومی دارد انگیزه ای به شما نخواهد داد.
 • استقامت: میزان تحمل سختی ها و تلاش برای زندگی اهمیت زیادی دارد، اینکه شما در کنار مشکلات همسرتان باشید و مدام از او بخاطر شرایط شکایت نکنید و به او کمک فکری و روحی و .. دهید تا از این شرایط خارج شود، باعث افزایش اطمینان و نیاز همسرتان به خود خواهید شد.
نیاز های ناخودآگاه فردی
 • عقده حقارت: توجه به این نیاز اهمیت بسیاری دارد، ممکن است شخص در کل زندگی خود از طرف خانواده، دوستان و اطرافیان خود با احساس حقارت روبرو شده باشد. باید این مشکل را برطرف کرد یعنی فرد را از این عقده دور کرد و در جایی که دیگران برخورد نامناسبی با وی دارند بهترین رفتار را داشته باشیم و آنچه که نیاز دارد به او بدهیم، باید همسر خود را ارزش گذاری کنیم و مانع از به وجود آمدن این احساس منفی شویم.
 •  تشویق: وقتی حامی همسرتان باشید و اورا تشویق کنید شما فردی مهم و جدا نشدنی در زندگی او خواهید شد، زیرا همیشه به دنبال تائید، تشویق و حمایت شما خواهد بود. ناخودآگاه انسان نیاز دارد مورد تائید و توجه قرار بگیرد و از او حمایت شود، انسان علاقه دارد که احساس کند که کسی به او اعتماد دارد و او را باور می کند. وقتی این احساسات را در ناخودآگاه همسرتان بوجود بیاورید هیچ عاملی نمیتواند تصویر شاخص شما را در ذهن همسرتان خراب کند.
 • اعتماد به نفس: اعتماد به نفس دو شکل دارد اعتماد به نفسی که شما دارید، اعتماد به نفسی که به همسرتان می دهد، اگر شما فردی بدون اعتماد به نفس باشید در نتیجه برای هیچ کس جذاب نیستید و هیچ کس علاقه نخواهد داشت به عنوان همسرتان در جمع حاضر شود. اگر به همسرتان اعتماد به نفس بدهید باعث میشوید برای دریافت این حس به شما نیاز مند شود، علاقه و احساس مثبت بیشتری به در مقابل شما داشته باشد.
 • درک: درک شدن برای هر انسانی اهمیت دارد اگر در زندگی نتوانید همسر خود را درک کنید باعث رنجش یکدیگر خواهید شد. در بعضی افراد با شخصیت های پیچیده این نیاز بسیار تاثیر گذار هست.
 • واکنش نرم: یکی از عوامل سنج ارزش زندگی توسط ناخودآگاه واکنش طرف مقابل به مشکلات و یا اشتباهات است وقتی همسرتان با حرف یا عملی موضوعی را پدید آورد واکنش شما به مرور زمان تاثیر زیادی روی احساس او خواهد گذاشت.

نیاز های ناخودآگاه به همین چند مورد ختم نمیشود و علاوه بر آن معیار های ناخودآگاه نیز هستند که تاثیر بسیار زیادی در شکل زندگی زن و شوهر دارند. برای اینکه این مقاله طولانی تر نشود از بیان ادامه آنها صرف نظر میکنیم میتوانید مقاله کامل معیار ها و نیاز های ناخودآگاه را در چگونه دیگران را عاشق خود کنیم مطالعه کنید.

کمبود نیاز های ناخودآگاه و برطرف نشدن معیار های ناخودآگاه به مرور سایه ای از سردی روی زندگی افراد می اندازد، بحث ها و تنش ها مشکلات زندگی پستی بلندی ها تاثیر مخرب خود را میگذارند، گاهی رابطه قربانی مشکلات همیشگی میشود و گاهی اجازه میدهیم یک بحث و دعوا اختلاف را به جایی برساند که زن و شوهر با هم قهر کنند. گاهی زندگی ما قربانی لحظاتی میشود که نتوانستیم احساسات خود را کنترل کنیم، گاهی بخاطر اینکه نتوانستیم سوء تفاهم ها را رفع کنیم و در مقابل مشکلات و نظرات همسر خود واکنش مناسبی نشان ندادیم و یا اجازه دادیم دیگران روی زندگی ما تاثیر منفی بذارند، اگر هر بار تقصیر را به گردن کسی یا چیزی دیگر انداخته اید، اگر از حل مشکل فراری بودید، و یا هر تلاشی که کردید نتیجه ای نداشت به این دلیل بود که شما غریزی تصمیم گرفتید، غریزی اشتباه کردید، غریزی واکنش نشان دادید.

چون هیچ وقت آموزش ندییده اید که هوش عاطفی خود را تقویت کنید، با راه های کنترل هوش هیجانی آشنا نبودید، از تکنیک های ایجاد عشق و سیاست های رفتاری در زندگی زناشویی بی خبر بوده اید، گاهی مشکلات با حرف حل نمیشود معذرت خواهی و وعده جبران و نشان دادن پشیمانی باعث آشتی کردن زن و شوهر نمیشود گاهی به بیشتر از این نیاز است. پس ذهن خود را باز کنید افکر و عقاید گذشته را کنار بگذارید همانطور که هر بیماری را با کمک علم پزشکی حل می کنید آشتی با شوهر مغرور نیز با کمک روانشناسی اتفاق می افتد.

کتاب بازگشت به عشق

دقیق ترین مراحل ترمیم رابطه در کتاب بازگشت به عشق حسین رجب پور به گونه ای با زبان کاملا عامیانه بیان شده است که درک آن کاملا آسان میباشد، تکنیک ها و روش هایی را بیان می کند که در کنار برداشت ساده بار علمی بسیار بالا و قدرت اجرایی شدن را دارد. این کتاب یک کتاب روانشناسی سنگین و پیچیده نیست که با مطالعه آن سردرگم شوید، بلکه مسیری کاملا شفاف و برنامه ریزی شده برای بازگشت عشق را بیان می کند.

 

برای آشنایی با مراحل و تکنیک ها همچنین پرسش سوالات خود میتوانید به تیم مشاوره سربرگ تازه از طریق تلگرام و واتس آپ پیام ارسال کنید، تیم روانشناسی سربرگ تازه از بهترین و با تجربه ترین روانشناسان ایرن تشکیل شده است، همچنین تمام روانشناسان سربرگ تازه زیر نظر آقای رجب پور دوره های ان ال پی و جذب را گذرانده اند و صلاحیت پاسخگویی سوالات شما را دارند.

۰۹۱۲۹۳۰۵۰۲۰

Telegram (برای ارتباط سریع تر با تلگرام روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

Whatsapp (برای ارتباط سریع تر با واتس آپ روی لینک آبی رنگ کلیک کنید)

کانال روانشناسی: sarbargetaze

 

نظرات شرکت کنندگانی که داوطلب به عنوان شدن مشکلشون بودند

به نظرات شرکت کنندگان دوره های بازگشت به رابطه گوش کنید و با برخی مشکلات دیگران هم آشنا بشید

نظرات بیشتر را میتوانید در کانال تلگرامی سربرگ تازه گوش کنید.

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید