بازگشت به رابطهشکست عشقی

آسیب های عشق یک طرفه چیست؟!

نشانه های عشق یک طرفه چیست


آسیب های عشق یک طرفه چیست!

آسیب های عشق یک طرفه را می شناسید؟ معمولا اکثر انسان ها حداقل یک بار درگیر احساسات یک طرفه می شوند. علاقه های یک طرفه همیشه دردسر های زیادی خواهند داشت، گاها افرادی که درگیر روابط یک سویه هستند، در یک رابطه خیالی زندگی می کنند.

تحلیل وضعیت اشخاصی که علاقه یک طرفه به کسی دارند نشان می دهد فرد بر این باور است که معشوقش به او علاقه دارد و همه چیز دو طرفه است اما این چنین نیست، چون در اکثر موارد طرف مقابل حتی متوجه احساسات شما هم نخواهد شد. این نوع عشق ها پر از رنج و سختی خواهد بود زیرا تحمل بی توجهی از جانب معشوقتان کاملا دردناک خواهد بود.

تمامی افرادی که روابط یک جانبه دارند، آرزو دارند که هر جوره شده به محبوب خود وصال پیدا کنند، چنین آرزوییپیگیری و پشت کار زیادی را می طلبد اما بعد از شکست باعث می شود فرد با افسردگی رو به رو شود. این افراد در مقابل به چالش کشیدن عشق خود بسیار قاطع برخورد می کنند.

اگر به آنها بگوید عشقت علاقه ای به تو ندارد، اگر داشت حتما ابراز می کرد، این افرد با جبه گرفتن پاسخ می دهند که نه او به من علاقه دارد فقط بروز نمی دهد، متاسفانه این بزرگ ترین آسیب عشق یک طرفه است. روی آوردن به یک زندگی دروغین، تحمل تمام این سختی ها و هدر دادن بهترین روز های زندگی نتیجه ای جز تضعیف شدید روحیه و افسردگی ندارد.

آسیب های عشق یک طرفه:

آسیب های عشق یک طرفه

این نوع روابط آسیب ها شدیدی در روحیه فرد خواهند گذاشت به حدی که فرد دیگر قادر نبوده تا زندگی اجتماعی خود را مانند سابق مدیریت کند و نمی تواند با قدرت از این بحران عبور کند. در ادامه با مهم ترین آسیب های عشق یکطرفه

افسردگی :

افرادی که روابط یکطرفه دارند، بعد از شکست، تمامی اهداف خود را فراموش کرده و دچار ناامیدی عمیقی می شوند. به شکل کلی عشق در بهترین شکل خود تجربه دردناکی خواهد بود زیرا نگرانی های خود را به همراه خواهد داشت. اما اگر این احساسات یک طرفه به درستی هدایت نشوند، باعث خواهد شد فردیت در شخص افزایش پیدا کرده و یک افسردگی شدیدی پیدا کند. این اشخاص با بحران عزت نفس همراه هستند و نمی توانند خود را بازسازی کنند. حتی ممکن است منجرب به خودکشی شود.

احساس تنفر:

شاید جالب باشد بدانید که عشق و تنفر دو روی یک سکه هستند. اگر میزان عشق از حد خود خارج شده و به شکلی بیمارگونه تبدیل شود. فرد در مقابل بی توجهی های معشوق خود دچار تزلزل اخلاقی شد و ممکن است منجرب به تنفر شود.

این افراد احساس مالکیت بر روی فرد مورد علاقه خود دارد و در مواجه با بی تفاوتی او احساس می کنند که معشوقشان به او خیانت کرده است. باید بدانید که معمولا این نوع عشق ها از روی وابستگی به وجود آمده و هیچگونه شناختی در این رابطه وجود ندارد. وجود خشم در فرد باعث شده تا او نتواند تجربه تلخ خود را فراموش کرده و مدام آن را به یاد آورد.

این احساس تنفر مانند یک سوهان روح فرد را خراش داده و منجر به هنجار شکنی های زیادی خواهد شد. حتما شنیده اید که یک فرد مبتلا به عشق یک طرفه در توصیف احساسات خود بیان کرده است (هم او را دوست دارم و هم از او متنفرم). در این مرحله منطق خواهان پذیرش این مسئله است که به این احساسات نافرجام پایان دهد و دلایل گوناگونی برای این پایان دادن خواهد داشت اما احساسات فرد قادر به کنار گذاشتن و فراموشی نخواهد بود.

اعتراض، نا امیدی، بی اعتنایی

اینها سه مرحله اصلی یک عشق نافرجام هستند. افرادی که درگیر عشق یک طرفه هستند، بعد از ترد شدن ابتدا گریه کرده و اعتراض می کنند و به دنبال  راهی برای نگه داشتن این ارتباط میگردند. بعد از شکست های مکرر نا امید شده و در حالت افسردگی فرو خواهند رفت، بعد از این مرحله دچار بی اعتنایی شده و تمامی عواطف خود را سرکوب می کنند.

مرحله آخر خطرناک ترین مرحله عبور از عشق یکطرفه است. حتما با پرونده های جنایی مواجهه شدید که مضمون اصلی داستان یک عشق نافرجام بوده در مرحله بی اعتنایی اشخاص دیگر برایشان هیچ چیزی مهم نخواهد بود و ابتدا سعی در فراموشی خواهند داشت، اما اگر هنوز ته مانده ای از تنفر درون آن شخص وجود داشته باشد، ممکن است حس انتقام یا خودکشی را درون فرد بیدار کند و منجر به یک جنایت شود.

نشانه های عشق یک طرفه چیست!

آسیب های عشق یک طرفه

عشق یک طرفه نشان های بارزی دارد که شما باید در پذیرش آنها تلاش خود را کرده و به دنبال نیمه پر لیوان نگردید. اگر این عشق یک طرفه را بپذیرد می توانید به دنبال راه حل برای جبران و حل شدن این مشکل باشید.

رفتار کاملا معمولی!

رفتار معشوقه شما کاملا معمولی خواهد بود، هنگامی که از خود و علایق خود تعریف می کنید هیچ تمایلی برای ادامه صحبت نخواهد داشت. به بیانی ساده تر رفتاری کاملا سرد را با شما دارد و انگار شما در زندگی او یک دوست کاملا عادی هستید.

ممکن است قبل از ابراز احساس نسبت به معشوقتان، رفتاری صمیمی بین شما وجود داشته و همیشه مانند دوست کنار هم بودید اما بعد از فهمیدن حس واقعی شما، تغییرات رفتار ناگهانی را دیدید. این تغییر ناگهانی همان نشانه عشق یک طرفه هستند.

پندارآرزومندانه

این شرایط باعث می شود افراد پشتشان را به حقایق رابطه خود کنند و به دنبال توجیه احساسات خود باشند، با بهانه هایی مانند، احتمالا شرایط روحی مناسبی نداره،شاید نیاز به زمان برای پذیرش دارد، شاید شوکه شده است.

ما در روابط یک جانبه هر روز خودمان را توجیه می کنیم و وقتی خسته شدیم مستقیم از طرف مقابل سوال کرده و ممکن است با جواب هایی مانند، درگیر کارم، سرم شلوغه، حوصله ندارم، مواجهه شویم. این رفتار ها کاملا بیانگر وجود عشقی نافرجام است. بهتر است پذیرش را در این مرحله با خود تمرین کرده تا بتوانید با واقعیت بهتر رو به رو شده و به دنبال راه حل بهتری باشید.

دست به سینه آماده نباشید.

مهم نیست که رفتار عشقان چقدر با شما گرم و صمیمی است، اما به شکلی مودبانه به قول معروف با زبان بی زبانی به شما می فهماند که علاقه ای برای ارتباط با شما ندارد، زیرا اگر چند روزی به او پیام ندهید هیچگاه سراغ شما را نخواهد گرفت. رفتار گرم و مودبانه باهم سو برداشت خواهد شد و افراد با بهانه هایی مانند، کمرویی، خجالت در ابراز علاقه، با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن، ذهن خود را مشغول کرده و از پذیرش واقعیت دوری خواهند کرد. مهم ترین سوال در این مرحله آن است که او چه کاری برای ارتباط با من انجام داده است؟! آیا عدم حضور من باعث کنجکاوی او خواهد شد؟!

عدم تمایل به شناخت بیشتر شما:

او هیچگاه علاقه ندارد تا شما را بهتر بشناسد، هیچگونه سوال شخصی از شما نخواهد پرسید و تمام تلاش خود را خواهد کرد تا ارتباط شما در سطحی ترین حالت ممکن وجود داشته باشد.

عدم اهمیت به بودن شما با دیگران:

حسادت یکی از مهم ترین نشانه های عشق خواهد بود. البته این نوع رفتار باید به صورت کنترل شده وجود داشته باشد و حالت افراطی آن نشان دهنده یک بیماری روحی است. معشوق شما هیچ اهمیتی نخواهد داد که شما با کسی گرم و صمیمی هستید یا خیر. او حتی به خود زحمت پرسیدن سوالی که چه کسی بود را به خود نخواهد داد. مردان و زنان به صورت ذاتی دارای رقابت طلبی هستند، این رویکرد رفتاری در مرد ها بیشتر خواهد بود. هیچ مردی علاقه ندارد که دختر مورد علاقه خود را در آغوش دیگری ببیند.

وقتی برای شما نخواهد گذاشت:

شخصی که شمارا دوست داشته باشد همیشه برای شما وقت خواهد گذاشت. اگر بهانه هایی مانند کار برای غیبت خود می تراشد باید بدانید که شما برای او کافی نبوده و کارش برایش مهم تر از شما خواهد بود.

کلام آخر:

عشق یک طرفه تجربه‌ ای تلخ بوده و برای به سرانجام رسیدن نیاز به شناخت و وقت زیاد است. صبر و حوصله در این عشق بسیار تاثیر دارد و شما برای به نتیجه رسیدن نیازمند امید و صبر و شکیبایی هستید. باید بدانید که آیا محبوب شما ارزش این همه وقت را دارد؟! آیا احساسات شما عمیق و غیر قابل تغییر است. برای فراموشی عشق یک طرفه راه کار های زیادی وجود دارد که باید با صبر و حوصله آن را انجام دهیدT پاسخ شما به این گونه سوال ها باعث خواهد شد تا بدانید که ادامه به این نوع عشق عاقلانه است یا یک دیوانگی بیشتر نبوده.

لینک کانال تلگرام: sarbargetaze

سربرگ تازه یک سایت خسته کننده و بی هدف نیست، سربرگ تازه یک سایت تخصصی در زمینه ان ال پی و قانون جذب می باشد. من حسین رجب پور نویسنده مقالات سایت و محقق در زمینه قانون جذب و ان ال پی هستم

پکیج بازگشت به عشق و ازدواج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
آیا سئوالی دارید ؟

09129305020

در تلگرام بپرسید