تیپ شخصیتی D

این افراد واقعاً به قوه‌ی جبر اعتقاد دارند که هیچ کمبودی از آن ندارند. آنها ترجیح می‌دهند که به مسیرهای طی شده و کارهای معمول تثبیت شده و بدون تغییر، بچسبند. اینها پیروان اعمال گذرانده شده و مجریان دستورهای مستقیم هستند. آنها به هنگام انجام کار، تمام تلاش خود را می‌کنند و هنگام عهده دار شدن مسئولیت و یا ریسک حتی گردن خود را نیز صاف نمی‌کنند. به کمک متخصصان در زمینه بهبود شخصیت و از طریق نیروی صرف و محض خود – انگیزشی و یا خود – اصلاحی، این افراد می‌توانند تا حدودی بر این معلولیت خود غلبه کنند.
این افراد که 21 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند، مبتلا به احساسات منفی چون نگرانی، کج خلقی، زود رنجی، افسردگی و دلتنگی و غیره هستند و به ندرت احساس خود – اطمینانی می‌کنند. برای جلوگیری از طرد شدن، آنها از باز بودن و در میان گذاشتن احساسات منفی خود اجتناب می‌کنند. این موجب می‌شود که آنها از مقادیر عظیمی از استرس رنج ببرند که باعث می‌شود آنها مستعد بیماری‌های قلبی باشند. مطالعات نشان می‌دهند که 18 تا 53 درصد از بیماران قلبی تیپ شخصیتی D دارند.
در واقع، هر فرد ترکیبی از ویژگی‌های شخصیتی است که مشخص کننده‌ی تمام تیپ‌های توصیف شده در بالا هستند. آیا شما با من موافق نیستید که این موضوع باعث می‌شود که مردان پیچیده‌تر، زنان مرموزتر برای درک و دنیا رنگین‌تر شود؟ به همین دلیل است که شما مجبورید واقعاً سخت و به مدت طولانی کار کنید تا یک فرد را به درستی بشناسید. اما باید در ذهن داشته باشید که این تیپ‌ها فقط طبقه بندی‌هایی برای دنبال کردن هستند تا هر کس را به خوبی بشناسید و فقط برای این موضوع است، فقط.

اگر این مقاله را پسندیدید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

بازگشت عشق قانون جذب عشق قانون جذب عشق از دست رفته

15

فوریه
مقالات

بازگشت عشق در 6 مرحله ساده

مراحل بازگشت عشق بر اساس روانشناسی عشق بازگشت عشق از دیدگاه روانشناسی قابل استناد ترین روشی است که می توان […]

چگونه پسری را دیوانه خود کنیم

28

ژانویه
مقالات, مقالات پیشنهادی

چگونه پسری را دیوانه خود کنیم – هر پسری را دیوانه خود کنیم

چگونه پسری را دیوانه خود کنیم چگونه پسری را دیوانه خود کنیم – دنیای امروز دنیای ارتباطات است کمتر کسی[…]