تیپ شخصیتی C

این تیپ شخصیتی معمولاً شامل درون گرایان علاقمند به جزئیات است که آنان را از بقیه تیپ‌ها جدا می‌کند. آنها می‌توانند بهشت و جهنم را وارونه و یا سر و ته کنند تا واقعیتی را که به آن علاقه دارند بیابند قبل از این که آن را به تکه‌هایی تبدیل کنند تا فرآیند را از نو شروع کنند. آنها چیزها را در حد سطحی نمی‌پذیرند و علاقمند به این هستند که دریابند چیزها دقیقاً چگونه کار می‌کنند. آنان خیلی به صورت اصولی و تحلیلی می‌اندیشند و بر حسب تحقیق و اطلاعاتی که از آنها پشتیبانی می‌کنند تصمیم می‌گیرند. به خاطر این واقعیت آنها حلّالان مشکل طبیعی هستند چون بر جزئیات تمرکز می‌کنند و توانایی این را دارند که به چیزها توجه کنند و آنها را منطقی کنند که تیپ‌های شخصیتی دیگر ممکن است این کارها را خیلی به آسانی انجام ندهند.

بسیار حساس هستند و هم چنین به خاطر ویژگی‌های شخصیتی دیگر مثل عمیق و اندیشمند بودن شناخته شده هستند.
این افراد تمایل دارند از جامعه و یا تعامل انسانی فاصله بگیرند. تنظیم واقعیت‌ها در یک ترتیب منطقی چیزی است که این افراد را پیش می‌راند. شما می‌توانید افراد با تیپ شخصیتی C را در حسابداران، برنامه ریزان کامپیوتر و غیره بیابید. بیرون آمدن از پوسته‌ی خود و برقراری ارتباط با افراد دیگر برای آنان سخت و دشوار است اما وقتی که به اعداد و منطق می‌رسد آنها شدیداً لایق هستند و صلاحیت دارند. طبیعت محافظه کار نشانه‌ی تیپ‌های شخصیتی C است و آنها محتاط نیز هستند. ریسک پذیری گزینه‌ی خیلی جالبی برای این افراد که دوست دارند اقدام به انجام کاری بکنند تا این که تمام واقعیت‌ها را با شانه‌ی دندانه ریز بررسی کنند، نیست.
دقیق و سخت گیر بودن با جزئیات و اطلاعات و مفتخر بودن به پشتیبانی شدن از هر تصمیمی با تحقیق، باعث شده است که آنها رابطه‌ی خوبی با انتقاد نداشته باشند. هم چنین آنها نسبت به مردم اطراف خود بسیار انتقادی هستند.

اگر این مقاله را پسندیدید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

بازگشت عشق قانون جذب عشق قانون جذب عشق از دست رفته

15

فوریه
مقالات

بازگشت عشق در 6 مرحله ساده

مراحل بازگشت عشق بر اساس روانشناسی عشق بازگشت عشق از دیدگاه روانشناسی قابل استناد ترین روشی است که می توان […]

چگونه پسری را دیوانه خود کنیم

28

ژانویه
مقالات, مقالات پیشنهادی

چگونه پسری را دیوانه خود کنیم – هر پسری را دیوانه خود کنیم

چگونه پسری را دیوانه خود کنیم چگونه پسری را دیوانه خود کنیم – دنیای امروز دنیای ارتباطات است کمتر کسی[…]